GRY edukacyjne i nie tylko


Miś Bu zaprasza na Buliba.pl
Strona dla dzieci w wieku od 2 do 8 lat zawierająca wiele gier i zabaw edukacyjnych, twórczych, zręcznościowych, gry na spostrzegawczość, a także gry polegające na segregowaniu przedmiotów. Można tam znaleźć również gotowe do wydrukowania zaproszenia, kolorowanki, czy bileciki do prezentów.


Ciufcia
Strona przeznaczona jest dla małych dzieci i rodziców. Zawiera ponad 130 zabaw zaprojektowanych przez psychologów, tak by wspierać komunikację rodziców z małymi dziećmi oraz rozwijać ich wszechstronny rozwój.


Barbi
Oficjalna strona lalki Barbi. Można wybrać się z Barbi na zakupy, poprzymierzać ciuchy, poczatować z jej przyjaciółmi, zwiedzić jej dom i poznać wiele innych sekretów Barbi. Na stronie także gry flash on-line dla dzieci.


Dzieci w wp.pl
Serwis dla dzieci w portalu wp.pl. Zawiera mnóstwo zabaw we flashu, gier, kolorowanek, puzzli oraz mini-forum.


Kolorowe obrazki
Całkiem spory wybór wysokiej jakości kolorowanek dla dzieci. Zwierzęta: ssaki, płazy, gady, ptaki, ryby, owady, dinozaury. Rośliny: owoce, warzywa, kwiaty, grzyby. Pojazdy: samochody, samoloty. Kolorowanki edukacyjne: literki (alfabet), cyferki. Labirynty, mandale, przedmioty, Kolorowanki świąteczne: Boże Narodzenie, Wielkanoc.


Domowy przedszkolak
Domowy przedszkolak czyli witaj w Lulandii! Są tam gry dla dzieci, kolorowanki i zabawy. Przedszkolaki mogą poznawać literki, liczby, angielski i śpiewać piosenki. Czas spędzony przed komputerem mierzy zegar Bimbam, który dzwoni, jeśli zabawa trwa zbyt długo.


Gry edukacyjne dla dzieci
Gry dla małych dzieci oraz dużych w Lulandii, edukacyjnym królestwie online. Poznawanie liter, liczb, języka angielskiego, piosenki, kolorowanki, ubieranki. Świetna rozrywka dla przedszkolaków, uczniów i całej rodziny!


Wesołe Kolorowanki
Strona z darmowymi elektronicznymi książeczkami - kolorowankami dla dzieci. Możesz ściągnąć malowanki i wydrukować na domowej drukarce. Dziecku sprawisz prezent a sobie trochę wytchnienia.


Tajemnicza Kuchnia
Tajemnicza Kuchnia


KulturalnyPlacZabaw.pl
Portal KulturalnyPlacZabaw.pl jest częścią portalu Qlturka.pl, przeznaczoną dla dzieci. To bezpieczne miejsce, pełne kulturalnej rozrywki - dzieci znajdą tu klipy ze spektakli teatralnych, fragmenty filmów animowanych, kolorowanki do wydruku, piosenki mp3, puzzle i memory on-line i dużo, dużo więcej.


Klocki Lego
Strona producenta klocków Lego. Oprócz możliwości zrobienia zakupów dzieci mogą pograć w gry on-line, wstąpić do klubu Lego, zaprenumerować magazyn Lego oraz zobaczyć ciekawe kompozycje z klocków zbudowane przez dzieci.


Gry dla dzieci
Darmowe gry dla dzieci - zabawy i rozrywka dla małych dzieci. Istotne jest to, że nie ma tutaj brutalnych gier jak na wielu podobnych stronach. Dziecko z pewnością spędzi tutaj miło czas.


Bobi Bobi
Na stronie gry dla dzieci we Flashu - logiczne, zręcznościowe, strzelanki, platformówki i wiele innych. Ponadto zbiór tapet oraz malowanek, zarówno we flashu jak również do wydruku.


Sieciaki.pl
Sieciaki to witryna stworzona przez Fundację Dzieci Niczyje. Na stronie dzieci poznają wirtualne postacie - Sieciaki, które przez zabawę uczą pociechy bezpiecznie korzystać z Internetu.


Kubuś Puchatek
Strona o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach. Opisy postaci, tapety, kolorowanki, wygaszacze ekranu, gry dla dzieci. W serwisie również czat, na którym można porozmawiać z innymi odwiedzającymi.


Zgadywanki z CzuCzu
Zgadywanki z CzuCzu to bardzo przyjemny zestaw gier i zabaw, łamigłówek i rebusów edukacyjnych dla tych najmłodszych i troszkę starszych Dzieci.


Pan Kuleczka
Pan Kuleczka - serwis poświęcony książce dla dzieci pod tym samym tytułem. Na stronie zabawy i gry dla najmłodszych, takie jak: labirynty, puzzle, łączenie kropek w obrazek i specjalne kolorowanki.


wierszedladzieci.pl
Strona zawiera wiersze multimedialne, piosenki, gry, quizy kolorownki puzle oraz pianino.


Zosia i Kevin
Zosia i Kevin - to interaktywny kurs nauki języka Angielskiego dla Dzieci(od 3 do 6 lat) i dla Początkujących. W poszczególnych Lekcjach możemy nauczyć się: alfabetu, części ciała, nazw zwierząt czy przedmiotów po angielsku.


kubusiowo.com
Strona przeznaczona dla wszystkich fanów Kubusia Puchatka. Znajduje się na niej wiele bajek, do oglądania i do czytania, kolorowanki, gry, tapety z Kubusiem i wiele innych kubusiowych atrakcji.


Klub Mamby-Gry i zabawy dla dzieci
Znajdziesz tu darmowe gry i zabawy online, konkursy z nagrodami, zagadki, puzzle, interaktywne malowanki, zabawa w łączenie punktów, oraz gadżety komputerowe i szkolne.


gryonline.org
Wyselekcjonowane i opisane Darmowe Gry Online - Ogromna baza zawiera ponad 3000 pozycji.


Edukacyjne gry dla dzieci
Dziesiątki wszechstronnie rozwijających gier bez przemocy, opracowanych we współpracy rodziców z pedagogami, a także słuchowiska, elektroniczne kartki, tapety na pulpit i wiele innych. To wolne od reklam miejsce, w którym najmłodsi znajdą dla siebie wiele niesamowitych przygód.


Serwis "Dzieci" Ministerstwa Ochrony Środowiska
Serwis dla dzieci poświęcony nauce ochrony środowiska przez zabawę. Na stronie można znaleźć quizy, e-kartki, gry, puzzle, tapety, porady jak chronić środowisko, ciekawostki na temat otaczającego nas świata. Witryna przeznaczona jest nie tylko dla najmłodszych.


Krasnoludki są na świecie
Gry, bajki, malowanki i inne zabawy dla dzieci. Pociecha może także obejrzeć na stronie dwie bajki.


Gralandia.pl
Gralandia.pl - u nas Dzień Dziecka trwa przez okrągły rok! Serwis zawiera starannie wybrane gry dla dzieci, bazę kolorowanek - zarówno do wydrukowania i pokolorowania we własnym domu oraz do malowania online. Dla najmłodszych dział z bajkami, piosenki dla dzieci i zabawy dla dzieci.


Misiakowo - gry dla dzieci
Rozwijające wyobraźnię i budzące kreatywność, wspierające rozwój motoryczny i obycie z komputerem gry oraz zabawy. Gry, w które można grać onilne na stronach Misiakowa są bezpieczne i specjalnie wyselekcjonowane, tak aby uczyły i rozwijały dzieci. Staramy się prezentować dzieciom inteligentna rozrywkę.


Misie
Strona z zabawami, legendami, wierszykami i komiksami dla dzieci. Nie zabraknie informacji o różnych gatunkach misiów.


Pasterz - chrześcijańskie gry i zabawy
Gry i zabawy dla dzieci o tematyce chrześcijańskiej. Biblia multimedialna i inne multimedialne gry i zabawy mające na celu poznanie przez dziecko historii biblijnej. Ponadto wirtualne kartki, galeria rysunków, chrześcijańskie opowiadania i strony www, sklepik...


Bajka.pl
Zbiór bajek dla dzieci - o królewnach i królewiczach, diabłach i aniołach, chłopie i babie, prostaczkach i mędrcach, czarodziejach...


Bajki dla dzieci
Bajki.com - Bajki dla dzieci, opowiadania, gry, zabawy. oficjalne strony bajki, zaczarowany bajkowy swiat. Przygody - bajkowa kraina.


Klub Pancernika
Serwis internetowy kampanii społecznej przypominającej o przewożeniu dzieci w fotelikach i z zapiętymi pasami. Na stronie dzieci znajdą gry i zabawy, rodzice porady na temat fotelików a nauczyciele materiały dydaktyczne dla pierwszaków.


2+2 matematyka dla dzieci
Strona programu wspomagającego naukę dzieci z zakresu podstawowych zagadnień matematycznych takich jak liczenie, dodawanie, odejmowanie, porówynywanie liczb, mnożenie oraz dzielenie. Program jest bezpłatny.


Hity dla dzieci!
Hity dla dzieci to strona prezentująca teledyski i bajki dla dzieci Są tu najbardziej znane piosenki polskie i polskie wersje zagranicznych piosenek. Piosenki z bajek wytwórni Disney`a i innych popularnych bajek. Łatwe i melodyjne piosenki w języku angielskim, kolędy i piosenki świąteczne oraz bajkowe hity.


Anikino
Strona na której dzieci znajdą gry i zabawy, kolorowanki, czytanki, bajki dźwiekowe w mp3, bajki w obrazkach, prace wykonane przez inne dzieci jak również wstąpić do Klubu Anikino czy wziąść udział w konkursach.


kolorujmy.pl
Kolorujmy.pl to świetna zabawa edukacyjna dla dzieci w każdym wieku. Nasze kolorowanki i malowanki są unikalne - nie znajdziesz ich nigdzie indziej! Labirynty, połącz kropki i inne zabawy w naszym serwisie mają pozytywny wpływ na rozwój dziecka.


KrainaKiko
Edukacyjno-rozrywkowa strona przeznaczona dla dzieci w wieku 3-8 lat. Zawiera gry i zabawy, które z pewnością spodobają się najmłodszym. Można też pobrać aplikację na smartfona.


Kolorowanki dla dzieci
Serwis z bogatym zbiorem kolorowanek i innych zabaw dla dzieci (np. labirynty), które można wydrukować.


BabyRadio
Internetowe radio dla najmłodszych, które stworzyła grupa rodziców pracujących w stacjach radiowych. BabyRadio ma na celu stymulować rozwój dzieci przez muzykę, słowo i dobrą zabawę.


Wesoły Statek
Internetowe Przedszkole: kolorowanki, gry i zabawy ruchowe i plastyczne na każdy dzień, rozwijające pomysły dla dzieci. Dbamy o rozwój przedszkolaka. Sprawdź nas!


Gulanty.pl - Rysunki dzieci, zdjęcia prac plastycznych, opowiadania dla dzieci
Rysunki dzieci i prace plastyczne tworzone przez dzieci. Każdy może umieścić swój własny rysunek oraz komentować prace innych. Rodzice mogą napisać coś dla dzieci lub o dzieciach.


Tygodnik Katolicki Ola i Jaś
Strona katolickiego tygodnika dla najmłodszych - Ola i Jaś. Oprócz informacji o czasopiśmie można tutaj znaleźć kolorowanki i zgadywanki online.


Misiowe zabawy
Serwis hartujmisie.pl kierujemy do wszystkich Mam. Chcemy pomóc Wam w opiece nad dziećmi, tworząc bazę niezbędnej wiedzy na temat zaburzeń odporności, infekcji dróg oddechowych, grypy, ospy wietrznej czy opryszczki.


Zoo dla Dzieci
Rozrywkowo-edukacyjna strona dla dzieci. Wirtualne zoo, w którym dzieci mogą zobaczyć filmy o różnych zwierzętach, obejrzeć bajki, pomalować kolorowanki czy też zagrać w gry.


Wirtualne Przedszkole Danonki
Serwis dla dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców. Najmłodsi mogą tutaj uczyć się literek, cyferek, języka angielskiego, rozwijać swoją spostrzegawczość lub rozwinąć się artystycznie. Rodzice mogą natomiast na bieżąco śledzić postępy dziecka.


Wiersze dla dzieci
Duży zbiór wierszy dla dzieci, w tym klasyka takich autorów jak np. Jan Brzechwa.


Strefa Dzieci
Strefa dzieci to serwis, w którym każdy rodzic znajdzie inspirację na kreatywne spędzenie czasu z dzieckiem, a każde dziecko znajdzie coś dla siebie.


Dziecko w podróży
Portal poświęcony tematyce podróżowania z dziećmi. Dowiesz się jak podróżować z dzieckiem, poznasz ciekawe formy aktywnego wypoczynku z dziećmi, interesujące miejsca i atrakcje dla dzieci