Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa w Redkowicach
    w Redkowicach
    w Redkowicach

Szkoła Podstawowa im. Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski"

2024-04-22

Dzień Kaszubski

DZIEŃ KASZUBSKI - 22.04.2024r.

Dziś obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kaszubski. Z tej okazji dzieci uczące się języka kaszubskiego zaprezentowały krótki występ artystyczny. Wystąpiły rewelacyjnie. Na nasze zaproszenie, przyjechał również do nas, pan Adam Hebel, dziennikarz radiowy, który opowiedział o swojej pracy w radiu, o języku kaszubskim oraz o typowej kaszubskiej grze w bùczka. Po krótkiej przerwie odbył się międzyklasowy turniej w bùczkę. Gra dostarczyła wszystkim bardzo dużo pozytywnych emocji i na pewno na długo ją zapamiętamy!

Zachęcamy do obejrzenia filmiku z uroczystości - KLIKNIJ!

2024-04-16

Konkurs programistyczny - Gigathon

Weź udział w konkursie i walcz o nagrody !!!

Masz od 7 do 18 lat? Sprawdź się w programistycznych wyzwaniach i wygraj konsole Xbox Series X, sprzęt komputerowy i technologiczny i wiele więcej!

Link do strony z rejestracją.

-Dla uczestników w wieku 7-9 lat przygotowaliśmy tematykę programowania w Minecrafcie.

-Uczestnicy w wieku 10-12 będą mogli sprawdzić się w programowaniu w Scratch.

-Dla młodzieży w wieku 13-15 przygotowaliśmy zadania w języku Python/C#/C++ (do wyboru).

2024-04-09

Wyniki konkursu z j.niemieckiego.

Wyniki szkolnego etapu Konkursu Wojewódzkiego z języka niemieckiego -

„Das ist doch sehenswert”

W kategorii prospekt reklamowy do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się następujące osoby: Kalina Młyńska – kl.VIII,  Filip Wawrzak – kl.VII.

W kategorii praca plastyczna przedstawiająca atrakcję turystyczną wybranego kraju niemieckojęzycznego do następnego etapu przeszli: Liliana Boetcher  kl.VIII, Maja Maszota  kl.VIII, Karolina Formela  kl.VII, Joanna Elandt  kl.VII, Adrianna Jurczyńska  kl.VII.

Wszystkim laureatom konkursu gratulujemy i życzymy odniesienia sukcesu w etapie wojewódzkim!!!

2024-03-22

Rosną nam nowi strażacy!

Nasi uczniowie Zosia Florczyk (kl.6) i Michał Piepiórka (kl.7) brali udział w Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"Zosia brała 2 razy udział w dogrywce do części ustnej. Nie udało się, ale walczyła bardzo dzielnie. Mamy nadzieję, że wiadomości zdobyte w turnieju przydadzą się w Redkowickiej OSP.

2024-03-20

21 marca - WITAMY WIOSNĘ

21 marca obchodziliśmy  w naszej szkole pierwszy dzień wiosny. Wszyscy uczniowie wspaniale przygotowali się na jej przyjście. W tym roku to święto celebrowaliśmy tańcząc i śpiewając. Były wiosenne piosenki, zwariowane tańce, dużo śmiechu i dobrej zabawy. A na koniec, grupy najmłodsze poszły pożegnać zimę w tradycyjny sposób, czyli paląc Marzannę. Dzisiaj wszyscy rewelacyjnie się bawili i z radością powitali nadchodzącą wiosnę.

Zapraszamy do obejrzenia -FILMIKU z występów.

2024-03-17

Nauczyciel też uczeń...

Nauczyciele też się uczą!

Pięcioosobowa grupa nauczycieli z naszej szkoły wraz p. dyrektor brała udział w XIX w Ogólnopolskim Zlocie Innowacyjnych Nauczycieli i Dyrektorów w Jastrzębiej Górze, organizowanym przez wydawnictwo "TIK w Edukacji". Najbardziej nowoczesnej, innowacyjnej i wyjątkowej konferencji kierowanej do wszystkich nauczycieli i dyrektorów szkół w kraju. Podczas dwudniowego spotkania, oprócz wykładów o bardzo wysokim poziomie merytorycznym, odbyły się także warsztaty. Bez wątpienia były one wspaniałym źródłem inspiracji i gotowych pomysłów na prowadzenie lekcji z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

2024-03-11

Pierwsza lekcja przyrody - klasa 4

Uczniowie klasy IV w nowym roku szkolnym rozpoczęli naukę przyrody, podczas zajęć wykorzystywany jest monitor interaktywny pozyskany z programu "Laboratoria przyszłości". Mamy nadzieję, że dzięki nowinkom technicznym zajęcia będą bardziej atrakcyjne a nauka o wiele przyjemniejsza.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej "na wesoło" z pierwszej lekcji przyrody.