25 lat - nadania imienia szkole

Utworzono: 09-12-2021

Dziś obchodziliśmy przepiękny jubileusz 25 –lecia nadania imienia naszej szkole. Najpierw świętowali najmłodsi uczniowie, którzy przygotowali piękną część artystyczną, a następnie wysłuchali wykładu dyrektora Lokalnej Organizacji Turystycznej pana Jana Kiśluka na temat historii naszego regionu. O godz. 9.30 w Kościele pw. Św. Józefa Robotnika w Redkowicach, ksiądz proboszcz Mariusz Stalka odprawił przepiękną mszę dziękczynną, na której uroczyście poświęcił nowy sztandar szkoły. We mszy świętej uczestniczyli zaproszeni goście oraz starsi uczniowie. Po zakończonej mszy, wszyscy udali się do szkoły na dalszą część uroczystości. Na początku odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru przez darczyńców panią Annę Rudnicką, pana Sebastiana Daniela oraz przedstawiciela Rady Rodziców panią Katarzynę Pobłocką. Po przekazaniu sztandaru odbyło się ślubowanie. Następnie głos zabrał pan wójt Zdzisław Chojnacki, który skierował do wszystkich piękne życzenia oraz przekazał dla szkoły kwiaty i prezent. Piękne sława uznania dla całej społeczności szkolnej oraz życzenia z okazji jubileuszu, przekazała przewodnicząca Rady Rodziców pani Marzena Kwidzińska wraz z paniami Katarzyną i Martą Pobłocką. Rada Rodziców z okazji 25-lecia nadania szkole imienia, sprawiła naszym nauczycielom i pracownikom szkoły niemałą niespodziankę – ciśnieniowy ekspres do kawy. Podczas uroczystości głos zabrał również radny naszej gminy pan Roman Downar-Zapolski, który uczęszczał do naszej szkoły i który podzielił się z nami wspomnieniami z tego okresu. Pani dyrektor Agnieszka Fitowska podziękowała fundatorom sztandaru, Radzie Rodziców oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zebrania środków na nowy sztandar. Po przemówieniach oraz podziękowaniach, delegacja uczniów wraz z panią dyrektor złożyła kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym członków Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski”. Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna. Mogliśmy podziwiać przepiękne występy uczniów z klasy III, uczennic, które zaśpiewały Hymn Młodych Kaszubów oraz solowe występy Nikoli Górskiej i Klaudii Rogowskiej. Całą uroczystość w sposób profesjonalny poprowadziła pani Magdalena Adamowicz, która przytoczyła nam również wspomnienia zebrane od osób, które kiedyś uczyły się w naszej szkole. W czasie uroczystości obejrzeliśmy również prezentację zdjęć „Szkoła dawniej i dziś” przygotowaną przez pana Dariusza Waszczuk oraz filmik nagrany przez panią Wiolettę Wilkosz z udziałem naszych uczniów. Nie zabrakło również jubileuszowego tortu, który upiekła pani Mariola Górska. Tort był nie tylko przepiękny, ale również bardzo smaczny.

Podczas naszej uroczystości gościliśmy także panią dr Agatę Hofman, inicjatorkę i założycielkę Polskiej Akademii Dzieci. Pani Agata poprowadziła dla naszych uczniów wykład połączony z warsztatem na temat „Głównych wartości w edukacji przyszłości w świetle obecnych przemian społeczno-gospodarczych”. Wykład był niezwykle inspirujący.

Na zakończenie uroczystości pani dyrektor Agnieszka Fitowska podziękowała wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły oraz uczniom za przepiękną organizację naszego święta, a zaproszonym gościom, za ich obecność i wspólne świętowanie.

Dzisiejszy jubileusz obfitował w wiele pozytywnych wrażeń i na pewno na długo zapisze się w naszej pamięci.

Uroczystość z okazji 25 rocznicy nadania imienia szkole imienia.