AKTUALNOŚCI

2024-06-27

Miasteczka rowerowe wzbogacą się o nowe rowery

Gmina Nowa Wieś Lęborska została jednym z laureatów kolejnej edycji programu dobrosąsiedzkiego „Wzmocnij Swoje Otoczenie”. Dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne grantowi w wysokości 23 tys. złotych 5 utworzonych w 2023 roku miasteczek rowerowych przy szkołach podstawowych w gminie zostanie wyposażonych w komplet 4 rowerów i w kaski ochronne. Zakupiony sprzęt będzie służył min. organizowaniu praktycznych zajęć z bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Grupą docelową w projekcie jest ogół uczniów szkół podstawowych w gminie Nowa Wieś Lęborska, którym umożliwi się przeprowadzanie ćwiczeń rowerowych i egzaminów na kartę rowerową na sprzęcie zakupionym w ramach projektu. Tym samym osiągnięty zostanie cel projektu - poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzieci i młodzieży.

„Wzmocnij Swoje Otoczenie” to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę. Celem programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu. Jego idea jest zbliżona do znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę.

W sześciu edycjach programu, PSE przyznały już ponad 1050 grantów o łącznej wartości prawie 22 mln złotych. Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze dostępne są na stronach  internetowych https://www.wzmocnijotoczenie.pl, https://www.energetycznykompas.pl.

2024-06-24

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Kochani Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele,

Rok szkolny 2023/2024 był rokiem pełnym wyzwań, ciężkiej pracy i wielu sukcesów.

Nasi uczniowie zdobyli nowe umiejętności, wiedzę i doświadczenia, które z pewnością będą procentować w przyszłości.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom za ich zaangażowanie i poświęcenie, a rodzicom za wsparcie i współpracę.

Jeszcze raz gratulujemy uczniom osiągnięć i życzymy wszystkim wspaniałych, zasłużonych wakacji.

Niech to będzie czas odpoczynku, przygód i nabierania sił przed kolejnym rokiem szkolnym.

Do zobaczenia we wrześniu.

2024-06-20

Zakończenie roku klasy 8-ej.

20 czerwca pożegnaliśmy kolejny rocznik klasy 8-ej. Na uroczystości były przemówienia pani dyrektor, wychowawczyni klasy, nauczycieli i rodziców, wręczono dyplomy i podziękowania, a było tego sporo gdyż klasa obfitowała w super sportowców, pełnych poświęcenia wolontariuszy, aktywnych działaczek kultury kaszubskiej i laureatów konkursów z różnych przedmiotów. Podziękowano również rodzicom, którzy aktywnie uczestniczyli w życiu klasy i szkoły. Do pożegnań dołączyli również koleżanki i koledzy z klasy 7 ze swoim programem artystycznym i prezentami. W reakcjach absolwentów i gości widać było radość i smutek, ale takie już są pożegnania...

My życzymy im - POWODZENIA NA NOWYM ETAPIE ŻYCIA!

2024-06-18

Zakończenie roku szkolnego przedszkola i klasy 3-ej.

We wtorek 18 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego grup przedszkolnych i klasy 3-ej. W kościele w Redkowicach odbyła się uroczysta Msza Św. na zakończenie roku szkolnego. Następnie wszyscy udali się na uroczystość w szkole, gdzie zostały wręczone uczniom dyplomy i podziękowania dla rodziców angażującym się w życie szkoły. Obejrzeliśmy wspaniałe występy uczniów z klas młodszych, dzięki którym wszyscy poczuli ciepły powiew WAKACJI

2024-06-17

Z ROBOTAMI za pan brat.

Już kolejny rok w naszej szkole prowadzone są dodatkowe zajęcia z informatyki i robotyki w klasach 1-3. Na zajęciach uczniowie utrwalają wiedzę z lekcji informatyki oraz poznają nowe zagadnienia z programowania. Podczas zajęć wykorzystywane są programy i portale edukacyjne dla dzieci do nauki programowania...

2024-06-15

Dzień Dziecka w Chocielewku

DZIEŃ DZIECKA w CHOCIELEWKU

W sobotę 15-go czerwca na przepięknych terenach wokół remizy w Chocielewku, odbyła się plenerowa impreza z okazji Dnia Dziecka. Dopisała nam pogoda i frekwencja uczestników, atrakcji było multum! Dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu organizacji i osób, Festyn okazał się bardzo udaną imprezą i co najważniejsze przyniósł ogromną radość tym małym i tym większym DZIECIOM!

2024-06-10

Egzaminy na KARTĘ ROWEROWĄ

Pod koniec maja uczniowie klasy IV i chętni z innych klas mogli uzyskać swoje pierwsze Prawo Jazdy. Jak co roku, egzaminy na Kartę Rowerową składały się z dwóch etapów: części teoretycznej (testy) i praktycznej (jazda po miasteczku rowerowym)...

(UWAGA: dojazd do szkoły rowerem bez Karty Rowerowej jest ZABRONIONY!)

2024-06-09

Konkurs NOT

"Generał Inżynier Józef Bem - jego życiorys i dokonania" pod takim hasłem został zorganizowany przez Komitet Terenowy NOT w Lęborku konkurs w ramach XXXIX Lęborskich Dni Techniki. Naszą szkołę reprezentował Kamil Maszota, który zajął I miejsce. Serdecznie gratulujemy!
 

2024-06-07

Wyniki Szkolnego Konkursu z języka niemieckiego - „Leseverstehen”

Wyniki Szkolnego Konkursu z języka niemieckiego dla uczniów z klas IV – VI - „Leseverstehen”

            We wtorek 28.05.2024r. odbył się w naszej szkole coroczny konkurs z języka niemieckiego „Leseverstehen”. Uczestniczyło w nim 20 chętnych uczniów z klas IV – VI, którzy chcieli sprawdzić stopień opanowania słownictwa z zakresu programowego danej klasy.

2024-05-27

Dzieci zakwalifikowane i niezakwalifikowane do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2024/2025

Informujemy, że na drzwiach głównych szkoły została umieszczona lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych oraz klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Redkowicach

Rodzice dzieci, które zostały zakwalifikowane do oddziałów przedszkolnych oraz klasy pierwszej, proszeni są o dostarczenie oświadczenia woli do dnia 6 czerwca 2024 r.   

Oświadczenie znajduje się w załączniku lub w sekretariacie Szkoły.

2024-05-20

Finał II Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego "Mathman"

24 maja 2024 r. o godz. 12:00 odbędzie się w naszej szkole finał "Mathmana"

Zapraszamy serdecznie zakwalifikowanych uczniów wraz z opiekunami.

Naszą szkołę reprezentował będzie Adam Caruk - uczeń klasy III.

Wszystkim uczestnikom finału życzymy powodzenia.

 

2024-05-15

Uroczystość z okazji 3 Maja

Z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia przedstawiona przez uczniów klasy VII i VIII.

2024-05-15

Szkolny konkurs z geografii.

W tegorocznym szkolnym konkursie z geografii uczniowie klas 4-8 musieli wykazać się znajomością mapy politycznej Europy, flagami jej państw oraz godłami/herbami do nich przypisanych. Wszyscy uczestnicy wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem; aż 7 osób stanęło na podium.

1. miejsce zajęli: Maja Maszota i Kamil Maszota.

2. miejsce: Liliana Boetcher, Joanna Elandt, Rozalia Downar-Zapolska.

3. miejsce wywalczyli: Kalina Młyńska, Kacper Hemmerling.

Gratulujemy!