Aktualności

2021-12-05

Kiermasz Mikołajkowy

W sobotę 04.12.21r. w leśnej bazie koła łowieckiego Kormoran w Redkowicach, odbył się nasz szkolny

KIERMASZ MIKOŁAJKOWY

Plakat z tekstem o kiermaszu Mikołajkowym

 

2021-12-01

Szkolny Konkurs z języka niemieckiego na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie z języka niemieckiego na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową z życzeniami w języku niemieckim dla uczniów z klas IV – VI „Viel Glück zu Weihnachten!

 

Regulamin Szkolnego Konkursu świątecznego z języka niemieckiego (pdf, 129 kb)

 

2021-12-01

„Mein Traumstundenplan” - nauka przez zabawę

Uczniowie klasy V poznali podczas zajęć nazwy przedmiotów szkolnych w języku niemieckim, utrwalając je poprzez wykonanie własnego planu lekcji. Wszyscy pracowali wytrwale, by ich prace były najciekawsze. Przygotowane plany lekcji posłużyły do różnorodnych ćwiczeń mających na celu utrwalenie nazw przedmiotów szkolnych. Z gotowych prac uczniowie wykonali w swoim gabinecie gazetkę pt. „Mein Traumstundenplan”.

2021-11-30

Andrzejkowe wróżby w klasie 5

W ostatni dzień listopada klasa V postanowiła zadośćuczynić tradycji. Na godzinie wychowawczej uczniowie zorganizowali wróżby andrzejkowe czyli przepowiednie dotyczące przyszłości. Było wróżenie w dwa serca, kartki z zawodami, wyścig butów, jaki kolor taka przyszłość czy jaki kwiat taka osobowość. Uczniowie z zapałem przeprowadzali wróżby świetnie się przy tym bawiąc.

2021-11-26

ELEMENTY DRAMY w klasie 4

Głównym zadaniem metod aktywizujących jest zmotywowanie uczniów do kretywnego myślenia i podejmowania określonych działań. A przecież każdy uczeń chce osiągać sukcesy i odkrywać swoje możliwości. Trzeba tylko czasami mu w tym pomóc. I tu można wykorzystać elementy dramy. Drama polega na wcielaniu się w różne role tu i teraz, na improwizacji angażującej mowę, ale także ruch, gest i emocje. Uczniowie klasy 4 na języku polskim uruchomili swoją wyobraźnię i wykreowali krótkie scenki z życia Mikołajka i jego kolegów. W ten sposób podsumowali omawianie lektury "Mikołajek". Zadanie wykonali wzorcowo, więc i oceny były wyśmienite. Brawo! A przy tym było dużo zabawy i śmiechu...

2021-11-26

Projekt edukacyjny "Mutyzm wybiórczy. Czy milczenie jest złotem?

Klasa 8b wzięła udział w projekcie edukacyjnym "Mutyzm wybiórczy. Czy milczenie jest złotem?" Uczniowie na kilku kolejnych zajęciach zapoznawali się z pojęciem mutyzmu, oglądali wywiady ze specjalistami i prezentacje, ale także filmiki z historiami dzieci. Następnie musieli wykonać szereg zadań oraz plakat dotyczący mutyzmu.

2021-11-23

Rozstrzygnięcie V Gminnego Konkursu fotograficzno - literackiego pt. Ja i moje ukochane zwierzątko

Rozstrzygnięto V Gminny Konkurs fotograficzno - literackiego pt. "Ja i moje ukochane zwierzątko".

I miejsce - Stanisław Jeziorowski - SP w Nowej Wsi Lęborskiej kl. VIII

II miejsce - Maciej Pobłocki - SP w Redkowicach kl. VIII

III miejsce - Klaudia Krygier - SP w Nowej Wsi Lęborskiej kl. VIII

Wyróżnienia: Zofia Pobłocka - SP w Redkowicach kl. VII

Marika Badziąg - SP w Nowej Wsi Lęborskiej kl. VI

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie a zwycięzcom gratulujemy.

2021-11-18

EXPERYMENT z klasą 6

KLasa 6-ta podczas wycieczki do Gdyni odwiedziła Skwer Kościuszki i Centrum Nauki Experyment  – jest to edukacyjna instytucja popularyzująca naukę w formie interaktywnych instalacji i pokazów. Stawia sobie za cel łączenie nauki i zabawy oraz prowadzenie działań upowszechniających naukę.

Uczniowie wyjechali na wycieczkę w ramach projektu Centrum  Mistrzostwa Informatycznego, wraz z wychowawczynią p.Katarzyną Stafińską i opiekunem CMI p.Dariuszem Waszczukiem. Wycieczka pokazała, że dobra zabawa i nauka to świetne połączenie.

2021-11-17

Lekcje aktywizujące - chemia

Z serii lekcje aktywizujące- lekcja chemii w kl. 7.

W dniu 17.11.2021r. uczniowie kl. 7 podczas przeprowadzania prostych doświadczeń laboratoryjnych .

2021-11-15

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

 Atmosferę obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole dało się wyczuć już kilka dni wcześniej, kiedy na szkolnych korytarzach zaczęły pojawiać się okolicznościowe gazetki i białoczerwone ozdoby przygotowywane przez wszystkie klasy. 10 listopada odbył się uroczysty apel, podczas którego upamiętniliśmy 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 

2021-11-10

11 XI Święto Niepodległości

Grafika: Flaga Polski11 Listopada Grafika: Flaga Polski

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI!

Grafika: Flaga Polski. Na Białej części flagi godło Polski obok rysunek Józefa Piłsudskiego. Na czerwonej części flagi biały napis: Dzisiaj wielka jest rocznica jedenasty listopada! Tym, co zmarli za Ojczyznę hołd wdzięczności Polska składa.

 

2021-11-09

Badanie kontrolne w w Narodowym Spisie Powszechnym 2021.

Badanie kontrolne zostanie przeprowadzone w terminie 12- 24 listopada 2021 r. Jego celem jest ocena jakości danych pozyskanych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Jego wyniki umożliwiają również udoskonalanie przyszłych spisów i badań reprezentacyjnych, dlatego udział w badaniu kontrolnym jest równie ważny, jak w samym Spisie Powszechnym.

Plakat: Badanie kontrolne w Narodowym Spisie Ludności i Mieszkań 2021. 12-24 listopada 2021. Liczymy się dla Polski.

 

Plakat: Badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Badanie odbędzie się od 12 do 24 listopada 2021. Celem badania kontrolnego jest ocena jakości danych zebranych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Ankietowani będą wyłącznie pełnoletni respondenci, którzy jako pierwsi z danego mieszkania udzielili wywiadu w spisie zasadniczym. Badanie realizowane będzie wyłącznie za pomocą wywiadów telefonicznych na losowo wybranej próbie 100 000 mieszkań, które zostały spisane w NSP 2021.Ankieterzy statystyczni kontaktować się będą z wylosowanymi do badania respondentami wyłącznie z numeru telefonu: 22 828 88 88. Tożsamość ankietera będzie można zweyfikować na stronie spis.gov.pl lub na infolinii 22 279 99 99.

 

2021-11-07

Zebranie z rodzicami

Serdecznie zapraszamy na zebrania rodziców:

17 listopada 2021 r.

o godz. 15.30 - na stołówce szkolnej - rodziców uczniów z klas VIII

o godz. 16.00 - w salach uczniów - rodziców dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz z klas I-III

o godz. 16.30 - w salach uczniów - rodziców uczniów z klas IV-VIII

o godz. 17.00 - na stołówce szkolnej - Radę Rodziców

Państwa obecność jest dla nas niezwykle ważna.
 

2021-10-31

Dzień Wszystkich Świętych

Pamiętajmy o Tych, którzy odeszli...

2021-10-28

Ogólnopolska akcja - Przerwa na czytanie

Jakie miejsce jest dobre do czytania?

Okazuje się, że każde . Korytarz szkolny, sala gimnastyczna, autobus szkolny, stołówka, a nawet na wycieczce można znaleźć chwilkę aby poczytać.

27. października nasi uczniowie wzięli udział w II Międzynarodowej edycji VI ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie.

Łącznie na przerwie czytało 173 osób. Brawo MY.

Do akcji przyłączyły się również panie z Rady Rodziców. Bardzo miło zaskoczyły nas też panie z kuchni oraz pani księgowa, które przeznaczyły swoje przerwy śniadaniowe na przeczytanie kilku stron przyniesionych przez siebie książek.

2021-10-28

Pamiętamy o poległych w czasie I wojny światowej

O porządek na cmentarzu w Niebędzinie, tuż przed Świętem Zmarłych zadbał Samorząd Uczniowski. Dziewczęta pracowicie zbierały liście, wyrywały chwasty, grabiły, a na uporządkowanych grobach zapaliły znicze.