AKTUALNOŚCI

2021-12-15

Uczennice klasy 8 b laureatkami konkursu literackiego pt. Magia rodziny

Czy łatwo jest napisać ciekawą, wciągającą baśń? Na pewno nie, ale mamy w naszej szkole uczennice, które okazały się specjalistkami w tej dziedzinie. Dziewczyny nie tylko wymyśliły współczesne wersje baśni, ale pokazały w nich także ideę rodziny zastępczej. MARIANNA ZYSEK Z KL. 8 B została laureatką konkursu literackiego "Magia rodziny", natomiast WIKTORIA GÓRAL Z KL. 8 B otrzymała wyróżnienie. Uczennice dostały przepiękne nagrody rzeczowe oraz bony pieniężne. Brawo! Gratulujemy!

2021-12-13

VIII Regionalny Kònkùrs dlô Czëtińców „Méster Bëlnégò Czëtaniô”

1 grudnia br. na Stacji Kultura w Lęborku odbyła się kolejna, VIII edycja regionalnego konkursu pięknego czytania po kaszubsku. Głównym organizatorem konkursu jest Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

2021-12-13

Wycieczka klasy V do Muzeum

Klasa V odwiedziła Muzeum w Lęborku. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach zanikających rzemiosł – Kaligrafii. Na warsztatach uczniowie poznali technikę pięknego pisania. Zobaczyli ciekawe przykłady kaligrafii, samodzielnie pisali prostymi narzędziami kaligraficznymi przybliżając sobie tę zapomnianą dziś umiejętność. Uczniowie z zaangażowaniem pracowali nad literkami a wielu uczniów odkryło w sobie talent do pięknego pisania. Po warsztatach poszliśmy na Wieżę Ciśnień skąd podziwialiśmy panoramę Lęborka. Zapoznaliśmy się też z historią obiektu oraz jak dawniej Lębork był zaopatrywany w wodę.

2021-12-09

25 lat - nadania imienia szkole

Grafika. Sztandar Szkoły . Na kremowym tle herb Gryfa Pomorskiego. W koło herbu napis: Szkoła Podstawowa im. Tajnej Organizacji Wojskowej Gryf Pomorski w Redkowicach.

Dziś obchodziliśmy przepiękny jubileusz 25 –lecia nadania imienia naszej szkole. Najpierw świętowali najmłodsi uczniowie, którzy przygotowali piękną część artystyczną, a następnie wysłuchali wykładu dyrektora Lokalnej Organizacji Turystycznej pana Jana Kiśluka na temat historii naszego regionu. O godz. 9.30 w Kościele pw. Św. Józefa Robotnika w Redkowicach, ksiądz proboszcz Mariusz Stalka odprawił przepiękną mszę dziękczynną, na której uroczyście poświęcił nowy sztandar szkoły. We mszy świętej uczestniczyli zaproszeni goście oraz starsi uczniowie. Po zakończonej mszy, wszyscy udali się do szkoły na dalszą część uroczystości.

2021-12-08

Zaproszenie na uroczystość 25-lecia nadania szkole imienia

 

Grafika. Sztandar Szkoły . Na kremowym tle herb Gryfa Pomorskiego. W koło herbu napis: Szkoła Podstawowa im. Tajnej Organizacji Wojskowej Gryf Pomorski w Redkowicach.Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy

oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej w Redkowicach

serdecznie zapraszają na

Uroczystość 25 rocznicy NADANIA IMIENIA SZKOŁY.

2021-12-05

Kiermasz Mikołajkowy

W sobotę 04.12.21r. w leśnej bazie koła łowieckiego Kormoran w Redkowicach, odbył się nasz szkolny

KIERMASZ MIKOŁAJKOWY

Plakat z tekstem o kiermaszu Mikołajkowym

 

2021-12-01

Szkolny Konkurs z języka niemieckiego na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie z języka niemieckiego na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową z życzeniami w języku niemieckim dla uczniów z klas IV – VI „Viel Glück zu Weihnachten!

 

Regulamin Szkolnego Konkursu świątecznego z języka niemieckiego (pdf, 129 kb)

 

2021-12-01

„Mein Traumstundenplan” - nauka przez zabawę

Uczniowie klasy V poznali podczas zajęć nazwy przedmiotów szkolnych w języku niemieckim, utrwalając je poprzez wykonanie własnego planu lekcji. Wszyscy pracowali wytrwale, by ich prace były najciekawsze. Przygotowane plany lekcji posłużyły do różnorodnych ćwiczeń mających na celu utrwalenie nazw przedmiotów szkolnych. Z gotowych prac uczniowie wykonali w swoim gabinecie gazetkę pt. „Mein Traumstundenplan”.

2021-11-30

Andrzejkowe wróżby w klasie 5

W ostatni dzień listopada klasa V postanowiła zadośćuczynić tradycji. Na godzinie wychowawczej uczniowie zorganizowali wróżby andrzejkowe czyli przepowiednie dotyczące przyszłości. Było wróżenie w dwa serca, kartki z zawodami, wyścig butów, jaki kolor taka przyszłość czy jaki kwiat taka osobowość. Uczniowie z zapałem przeprowadzali wróżby świetnie się przy tym bawiąc.

2021-11-26

ELEMENTY DRAMY w klasie 4

Głównym zadaniem metod aktywizujących jest zmotywowanie uczniów do kretywnego myślenia i podejmowania określonych działań. A przecież każdy uczeń chce osiągać sukcesy i odkrywać swoje możliwości. Trzeba tylko czasami mu w tym pomóc. I tu można wykorzystać elementy dramy. Drama polega na wcielaniu się w różne role tu i teraz, na improwizacji angażującej mowę, ale także ruch, gest i emocje. Uczniowie klasy 4 na języku polskim uruchomili swoją wyobraźnię i wykreowali krótkie scenki z życia Mikołajka i jego kolegów. W ten sposób podsumowali omawianie lektury "Mikołajek". Zadanie wykonali wzorcowo, więc i oceny były wyśmienite. Brawo! A przy tym było dużo zabawy i śmiechu...

2021-11-26

Projekt edukacyjny "Mutyzm wybiórczy. Czy milczenie jest złotem?

Klasa 8b wzięła udział w projekcie edukacyjnym "Mutyzm wybiórczy. Czy milczenie jest złotem?" Uczniowie na kilku kolejnych zajęciach zapoznawali się z pojęciem mutyzmu, oglądali wywiady ze specjalistami i prezentacje, ale także filmiki z historiami dzieci. Następnie musieli wykonać szereg zadań oraz plakat dotyczący mutyzmu.

2021-11-23

Rozstrzygnięcie V Gminnego Konkursu fotograficzno - literackiego pt. Ja i moje ukochane zwierzątko

Rozstrzygnięto V Gminny Konkurs fotograficzno - literackiego pt. "Ja i moje ukochane zwierzątko".

I miejsce - Stanisław Jeziorowski - SP w Nowej Wsi Lęborskiej kl. VIII

II miejsce - Maciej Pobłocki - SP w Redkowicach kl. VIII

III miejsce - Klaudia Krygier - SP w Nowej Wsi Lęborskiej kl. VIII

Wyróżnienia: Zofia Pobłocka - SP w Redkowicach kl. VII

Marika Badziąg - SP w Nowej Wsi Lęborskiej kl. VI

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie a zwycięzcom gratulujemy.

2021-11-18

EXPERYMENT z klasą 6

KLasa 6-ta podczas wycieczki do Gdyni odwiedziła Skwer Kościuszki i Centrum Nauki Experyment  – jest to edukacyjna instytucja popularyzująca naukę w formie interaktywnych instalacji i pokazów. Stawia sobie za cel łączenie nauki i zabawy oraz prowadzenie działań upowszechniających naukę.

Uczniowie wyjechali na wycieczkę w ramach projektu Centrum  Mistrzostwa Informatycznego, wraz z wychowawczynią p.Katarzyną Stafińską i opiekunem CMI p.Dariuszem Waszczukiem. Wycieczka pokazała, że dobra zabawa i nauka to świetne połączenie.

2021-11-17

Lekcje aktywizujące - chemia

Z serii lekcje aktywizujące- lekcja chemii w kl. 7.

W dniu 17.11.2021r. uczniowie kl. 7 podczas przeprowadzania prostych doświadczeń laboratoryjnych .

2021-11-15

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

 Atmosferę obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole dało się wyczuć już kilka dni wcześniej, kiedy na szkolnych korytarzach zaczęły pojawiać się okolicznościowe gazetki i białoczerwone ozdoby przygotowywane przez wszystkie klasy. 10 listopada odbył się uroczysty apel, podczas którego upamiętniliśmy 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.