Aktualności

2021-09-29

Czwarty tydzień września u 6 - latków

W mijającym tygodniu rozmawialiśmy o zmianach zachodzących jesienią w przyrodzie i o tym, jakie dary ma dla nas ta pora roku. Wymienialiśmy i opisywaliśmy nasze ulubione warzywa i owoce oraz wskazywaliśmy te, które są zbierane w Polsce. Opowiadaliśmy o pracach, które wykonuje się w ogrodzie i sadzie, a także o narzędziach pomocnych podczas ich wykonywania. 

2021-09-29

Przedszkolaki poznają owoce i warzywa

W tym tygodniu nasze pięciolatki uczyły się rozpoznawać owoce i warzywa. Jedną z prac, było wykonanie dyni z kolorowego papieru. Przedszkolaki poradziły sobie wyśmienicie.

2021-09-28

Nasze talenty taneczne

Uczennice z klasy czwartej, rozwijają także swoje talenty taneczne. Przed nimi występ przed dużą publicznością. Przygotowują się do niego z wielkim zaangażowaniem, pod czujnym okiem pani Ani. 

2021-09-28

Udział w programie "Umiem pływać"

Również w tym roku szkolnym, uczniowie naszej szkoły biorą udział w programie "Umiem pływać". Tym razem są to uczniowie klasy drugiej. Jak widać, nauka pływania sprawia im bardzo dużo radości. 

2021-09-27

Pasowanie na ucznia oraz przedszkolaka

24 września odbyło się uroczyste przyjęcie do grona społeczności szkolnej uczniów klasy 1 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego 5-latków. Dzieci, w obecności: Pani Dyrektor , przedstawicieli Rady Rodziców oraz swoich kolegów ślubowali na sztandar szkoły, że będą pilnie się uczyć i godnie reprezentować naszą szkołę.

2021-09-27

Uroczystość patriotyczno-religijna w Krępie Kaszubskiej

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystości patriotyczno-religijnej w Krępie Kaszubskiej na cześć pomordowanych w obozie Stutthof.

2021-09-24

Sprzątanie świata

Uczniowie klas VII i VIII z wielkim zaangażowaniem wzięli dziś udział w akcji sprzątania świata. Teren, który został przez nich pięknie posprzątany, to nasza "Zielona Enklawa" w Redkowicach.  Całą akcję koordynowali: sołtys Redkowic pan Zenon Gawryło oraz komendant Ochotniczej Straży Pożarnej pan Zenon Szmytka. Po zakończeniu sprzątania uczniowie zostali poczęstowani kiełbaskami z grilla. To był bardzo efektywnie spędzony czas. Wszyscy w bardzo dobrych nastrojach wrócili do szkoły.

2021-09-22

Centrum Mistrzostwa Informatycznego w naszej szkole

Nasza szkoła bierze udział w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

Już teraz część uczniów naszej szkoły może uczestniczyć w BEZPŁATNYCH zajęcia z informatyki, podczas których będą uczyć się myślenia algorytmicznego oraz programowania pod opieką p. Dariusza Waszczuka.

2021-09-22

Trzeci tydzień września u 6 -latków

 

Drodzy Rodzice,

w kolejnym tygodniu września nie tylko szczególnie zwracaliśmy uwagę na swoje ciało, uczyliśmy się nazw różnych jego części i wskazywaliśmy te, które znajdują się po prawej oraz po lewej stronie, lecz także dużo rozmawialiśmy o zmysłach, za pomocą których poznajemy świat...

2021-09-17

Drugi tydzień 6-latków w szkole

Drodzy Rodzice,

w drugim tygodniu września dużo rozmawialiśmy o miejscowości, w której mieszkamy. Omawialiśmy różnice między miastem a wsią, opisywaliśmy domy, które można tam spotkać... 

2021-09-13

Pierwszy tydzień 6-latków w szkole

 

Drodzy Rodzice,

dobiegł końca pierwszy wrześniowy tydzień w przedszkolu. Dla jednych dzieci był to czas powrotu do dobrze znanych miejsc, nauczycieli, koleżanek i kolegów, dla innych – tydzień odnajdywania się w nowej sytuacji, poznawania rówieśników i dorosłych, kontakt z zasadami panującymi w przedszkolu. 

2021-09-13

Przypomnienie o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności io Mieszkań.

 

Drogi Rodzicu/Opiekunie.

Przypominamy o trwającym już tylko do 30 września br. Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Jeśli jeszcze nie dopełniłeś obowiązku spisowego, możesz to zrobić w łatwy sposób - wypełniając elektroniczny formularz na stronie https://spis.gov.pl lub dzwoniąc na infolinię 22 279 99 99. Może też do Ciebie przyjść lub zadzwonić rachmistrz - nie możesz mu odmówić udziału w spisie. W urzędzie statystycznym oraz urzędzie Twojej gminy czynne są także stanowiska do samospisu. Organizowane są też mobilne punkty spisowe. Ich aktualna lista znajduje się na stronie https://gdansk.stat.gov.pl

Udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa zagrożona karą grzywny.

Plakat promujący Narodowy Spis Ludności i Mieszkań. Na plakacie: Nie czekaj do 30 września br. - na samospis internetowy lub na infolinii masz czas tylko do momentu, gdy skontaktuje się z Tobą rachmistrz! Pamiętaj, że udział w Narodowym Spisie Powszechnym jest obowiązkowy! Liczymy się dla Polski! Więcej informacji na spis.gov.pl

 

2021-09-06

"Dębowa Biesiada" w Redkowicach

Rada Sołecka wraz z sołtysem Zenonem Gawryło zorganizowali w sobotnie popołudnie (04.09) Biesiadę Dębową w Redkowicach. Wydarzenie rozpoczęło posadzenie dębów pamiątkowych poświęconych włodarzom gminy Nowa Wieś Lęborska.