AKTUALNOŚCI

2021-01-22

Dzień Babci i Dziadka 2021

Drodzy Dziadkowie ! Co roku uczniowie klas I -III naszej szkoły przygotowywali huczne obchody Dnia Babici i Dziadka. W tym roku pandemia spowodowała, że nie możemy zaprosić Was do naszej szkoły. Jednak nie zapominamy o Was. Z okazji Waszego święta życzymy Wam dużo zdrowia, samych radosnych chwil i wielkiej miłości Waszych wnucząt. Dzieci z oddziału przedszkolnego 5 -latków nagrały...
2021-01-20

Szkolny Konkurs pod hasłem Aktywni na sportowo

Konkurs Aktywni na sportowo Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów z klas IV-VIII do wzięcia udziału w szkolnym konkursie pod hasłem Aktywni na sportowo! Wystarczy zrobić zdjęcie na którym będziecie prezentować ulubioną przez Was formę aktywności fizycznej wykonywaną w domu lub na świeżym powietrzu. Tak wykonane zdjęcie należy przesłać na adres Teamsa organizatora konkursu...
2021-01-18

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu z języka angielskiego na kartkę bożonarodzeniową

Rozstrzygnięto szkolny konkurs z języka angielskiego na kartkę bożonarodzeniową.  Laureatami zostali: Kategoria klas I - III                              Kategoria klas IV -VIII I miejsce - Dagmara Lis klasa 1               I miejsce - Zofia Żółtowska klasa 8 II miejsce - Alicja Pobłocka klasa 1         II miejsce - Katarzyna Szmytka klasa 8 III miejsce -...
2021-01-14

Informacja Dyrektora Szkoły

Szanowni Rodzice i Uczniowie! Informujemy, iż z dniem 18.01.2021 r. nastąpi powrót do nauki stacjonarnej w szkole klas I - III. Powrót uczniów klas I - III jest możliwy w pełnym reżźimie sanitarnym. MEN, GIS, MZ przygotował wytyczne dla klas I -IIIszkół podstawowych. Zapraszamy do zapoznania się z wytycznymi Wytyczne dla klas I-III szkół podstawowych – wersja pdf Wytyczne dla...
2021-01-11

Informacja na temat szczepionek

Na opracowanie szczepionki przeciwko COVID-19 czekamy od początku epidemii koronawirusa. Po wielu miesiącach ciężkiej pracy naukowców z całego świata będziemy mogli z niej skorzystać, a co za tym idzie uchronić siebie i innych przed zakażeniem. Jak powstawała szczepionka, czy każdy może ją przyjąć, gdzie się zgłosić, aby się zaszczepić? Odpowiedzi na te i inne pytania zebrane...
2020-12-22

Podsumowanie akcji "Razem Na Święta "

  Bardzo dziękujemy za Wasze wspaniałe zaangażowanie w akcję Razem Na Święta . Wykonaliście piękne prace, które trafiły już w ręce pensjonariuszy Domu Seniora Magnolia w Lęborku. Wasze dobre serduszka przyniosły im wiele radości i wywołały uśmiechy na twarzy, a nawet łzy wzruszenia.
2020-12-22

Nietypowa Wigilia w klasie VII b

Klasa VII B brała udział w nietypowej Wigilii klasowej online. Uczniowie nie mogli obdarować się prezentami, więc wykonali kartki świąteczne z życzeniami. Każdy wylosował jedną osobę, dla której stworzył ten nietypowy mały upominek świąteczny. Uczniowie po raz kolejny pokazali, że są zintegrowaną i kreatywną klasą.
2020-12-22

Wigilie w oddziałach przedszkolnych

22 grudnia 2020 r. w oddziałach przedszkolnych odbyły się wigilie klasowe. Uroczystość powiązana była z drugą lekcją zajęć z cyklu DZIECI Uczą Rodziców.  Przedszkolaki poznały świąteczne tradycje , dowiedziały się czym jest pomaganie, zrozumiały jak ważne jest dzielenie się z potrzebującymi oraz dowiedziały się czym jest ,,Magia Świąt Bożego Narodzenia.
2020-12-22

Szkolny Konkurs z języka niemieckiego pt. Alles Gute zu Weihnachten!

Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia nauczyciel języka niemieckiego pani Iwona Sosnowska zorganizowała dla uczniów z klas IV-VII konkurs, w którym należało wykonać pocztówkę świąteczną i wpisać na niej zredagowane przez siebie życzenia bożonarodzeniowe. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:   Nagrodzonymi uczniami są:              Kamil Maszota...
2020-12-21

Laureaci Gminnego Konkursu na Najpiękniejszy Wiersz o Świętach - Magia Świąt

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Literackim na Najpiękniejszy Wiersz o Świętach - Magia Świąt organizowany przez Szkołę Podstawową w Nowej Wsi Lęborkiej. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie wiersza o tematyce świątecznej. Wiele osób umie stworzyć piękny świąteczny rysunek, zaśpiewać wzruszającą pastorałkę lub wykonać cudowną...
2020-12-21

Świąteczny Konkurs Testowy dla Dzieci pod haseł baw się bezpiecznie

Uczniowie klasy 3 wzięli udział w Świątecznym Konkursie Testowym dla Dzieci - baw się bezpiecznie, zorganizowanym przez Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Gdańsku. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu na temat zasad bezpieczeństwa przy poruszaniu się w gospodarstwie rolnym. 
2020-12-21

Informacja dla rodziców i uczniów korzystających z zajęć logopedycznych

Drodzy Rodzice i uczniowie! Zachęcamy Was do dobrego wykorzystania czasu wolnego. Aby nie zaprzepaścić postępów, które dzieci wykonywały podczas I semestru logopeda szkolny proponuje doskonalenie artykulacji w domu. Prosimy chociaż raz dziennie, przez kilka minut wykonać  ćwiczenia oddechowe oraz ćwiczenia artykulacyjne (gimnastyka języka, ust, policzków, żuchwy). Ćwiczenia...
2020-12-21

Wycieczka online

Drodzy uczniowie! Trudny czas pandemii sprawił, że wszelakie podróże są dalece niewskazane zatem prezentujemy Wam do zwiedzenia online Muzeum Sportu w Warszawie.
2020-12-21

XIV WOJEWÓDZKI KONKURS SZKÓŁ PODSTAWOWYCH „Śpiewajmy kolędy”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnych eliminacjach do wojewódzkiego konkursu Śpiewajmy razem. Bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy przesłali nagrania. Zadaniem uczestników było wykonanie jednej kolędy lub utworu o tematyce bożonarodzeniowej. Do konkursu wojewódzkiego zakwalifikowali się: Kategoria solo, klasy 5-8: Zofia Pobłocka, klasa 6 Kategoria solo, klasy...
2020-12-21

Świąteczny nastrój w naszej szkole

Święta Bożego Narodzenia są szczególnym czasem w wielu polskich domach. Klimat wydarzeń tworzą dekoracje, a zbliżające się święta są okazją do upiększania naszych wnętrz. W naszej szkole również zrobiło się świątecznie.