Aktualności

2021-04-16

Powrót dzikich gęsi zwiastuję wiosnę . Prace plastyczne klasy 4

Klucze dzikich gęsi na niebie są zwiastunem rychłej wiosny. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii prac wykonanych przez uczniów klasy 4. Prace wykonane są metodą plakatową i przedstawiają powrót dzikich gęsi na tle zachodzącego słońca.

2021-04-16

Rozstrzygnięcie konkursu Wielkanocnego organizowanego przez GOK w Nowej Wsi Lęborskiej

Dzieci z oddziałów przedszkolnych 5 i 6 -latków wzięli udział w Gminnym Konkursie Wielkanocnym organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej. Dzieci wykonały pracę zbiorową, która została nagrodzona.

Wyniki Konkursu Wielkanocnego

2021-04-16

Centrum Zdrowia Psychicznego przy SPS ZOZ w Lęborku zaprasza do skorzystania z bezpłatnej pomocy

Centrum Zdrowia Psychicznego przy SPS ZOZ w Lęborku zaprasza do skorzystania z bezpłatnej pomocy oraz opieki utworzonego w placówce Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej (I stopień referencyjności) Dla Dzieci i Młodzieży.

2021-04-13

81 rocznica Zbrodni Katyńskiej

"13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Ludobójstwo, dokonane przez funkcjonariuszy NKWD na blisko 22 tys. obywatelach II Rzeczypospolitej, do dziś pozostaje niezabliźnioną raną. Wśród nich było 14,5 tys. jeńców wojennych – oficerów i policjantów – z obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie oraz 7,3 tys. więźniów aresztowanych na terenach okupowanych przez ZSRS."źródło: https://ipn.gov.pl/pl/zbrodnia-katynska/141887,81-rocznica-Zbrodni-Katynskiej-IPN-oddaje-hold-ofiarom-sowieckiego-mordu.html

Zapraszamy do zapoznania się z portalem tematycznym IPN Katyń 1940, który poświęcony jest Zbrodni Katyńskiej

 

2021-04-12

Szkolny Konkurs historyczno - plastyczny

Powiewająca Flaga Polski  Z okazji 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja zapraszamy uczniów klas IV- VIII

do udziału w konkursie historyczno- plastycznym.

2021-04-09

Konkurs na spot reklamowy pt. “Jo, jô jem Kaszëba!”

 

Zachęcamy do udziału w konkursie na spot reklamowy!

1 kwietnia 2021 r. rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. To bardzo ważne wydarzenie dla społeczności kaszubskiej, ponieważ jest to  jedyny sposób na ustalenie urzędowej liczby osób deklarujących swoją przynależność etniczną do wspólnoty kaszubskiej i przede wszystkim ustalenia liczby osób deklarujących posługiwanie się językiem kaszubskim. W związku z tym Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie przygotowało konkurs na spot reklamowy!

2021-04-09

Wojewódzki Konkurs Plastyczny pt. „Wiersze malowane” -twórczość Juliana Tuwima

Serdecznie zapraszamy do udziału w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. „Wiersze malowane” -twórczość Juliana Tuwima pod honorowym patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty.  

Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-III, a jego głównym celem jest rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci oraz wyobraźni i aktywności plastycznej. Termin nadsyłania prac - 27.04.2021 r.  

Wszystkie informacje dotyczące konkursu znajdują się w regulaminie.

Dlatego, że szkoła może zgłosić tylko 6 osób, proszę o wcześniejszy kontakt z p. Agatą Makowską

Prace przesyłamy na maila agatadorozynska@wp.pl

2021-04-09

Regulamin Szkolnego Konkursu Recytatorskiego WIOSNA W POEZJI DZIECIĘCEJ

 

Zielony napis drukowanymi literami Wiosna. W każdej literce znajdują się małe stokrotki          Serdecznie zapraszamy uczniów klas 1 - 3 do udziału w Szkolnym Konkursie Recytatorskim

                                                   "Wiosna w poezji dziecięcej".

 

2021-04-01

Życzenia Wielkanocne składane przez szkolny Wolontariat

 

Na różowym tle białe jajko z różowymi wstążkamiZ okazji Świąt Wielkiej Nocy uczniowie działający w szkolnym Wolontariacie nagrali życzenia wielkanocne.

Zapraszamy do ich obejrzenia.

2021-03-31

Zmiana strony internetowej i e-maila szkoły

Szanowni Rodzice! Drodzy uczniowie!

Z dniem 1 kwietnia 2021 r. Szkoła Podstawowa im. TOW "Gryf Pomorski" w Redkowicach będzie korzystać z nowej strony internetowej. Adres nowej witryny: www.szkolaredkowice.nwl.pl.

Informujemy również, że z dniem 1 kwietnia 2021 r. zmianie ulegnie również e-mail szkoły: szkolaredkowice@nwl.pl

2021-03-29

Spotkanie oddziałów przedszkolnych i klasy 1 z funkcjonariuszkami policji

W dniu 25.03.2021 w Szkole Podstawowej im. TOW Gryf Pomorski miało miejsce spotkanie uczniów oddziału „5 latków” ,„zerówki szkolnej” i klasy I z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Lęborku. Tematem przewodnim prelekcji było omówienie podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak i zachowania się na ulicy oraz najbliższym otoczeniu, przestrzeganiu zasad i reguł obowiązujących wszystkich uczestników tego procesu. Uczniowie klasy I otrzymali w prezencie od funkcjonariuszy policji kamizelki odblaskowe.

2021-03-29

Marcowe zajęcia labolatoryjne

W miesiącu marcu grupa sześciolatków kontynuowała zajęcia w ramach projektu "Przedszkole z klasą". Tym razem dzieci wykonywały doświadczenia dotyczące mieszania substancji. Uczyły się w jaki sposób można zmieniać objętość w różnych doświadczeniach.

2021-03-29

Informacja o uzupełniającym otwartym i konkurencyjnym naborze kandydatów na rachmistrzów spisowych

Dnia 25 marca 2021 r., na podstawie art. 24 ust. 1 pkt. 6 ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1775 ze zm.) – zwanym dalej NSP 2021

Pan Ryszard Wittke – Gminny Komisarz Spisowy w Nowej Wsi Lęborskiej ogłasza uzupełniający otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych ...

2021-03-29

Ogólnopolska Kampania Społeczna pt. Polska na niebiesko

W dniu 26.03.2021 grupa 5 i 6 latków obchodziła Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, biorąc tym samym udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej " Polska na niebiesko". Akcja ma na celu podnoszenie świadomości społecznej i propagowanie wiedzy na temat  spektrum autyzmu...

2021-03-26

Informacja o zamknięciu oddziałów przedszkolnych

Szanowni rodzice!

Informujemy, że od dnia 27.03 do 9.04 oddziały przedszkolne 5 i 6 latków zostają zamknięte. Szkoła zapewnia opiekę wyłącznie dla dzieci rodziców wykonujących zawód medyczny i służ porządkowych w trakcie wykonywania zadań służbowych.