AKTUALNOŚCI

2021-10-04

Zajęcia kreatywne w klasie drugiej

Klasa 2 bardzo chętnie uczestniczy w zajęciach kreatywnych, których głównym celem jest kształtowanie zainteresowań i ujawnienie zdolności plastycznych ,technicznych i muzycznych. Zajęcia prowadzone   są raz w tygodniu przez wychowawcę. Na zajęciach lekcyjnych omawialiśmy zasady bezpiecznego przejścia przez ulicę.Opisywaliśmy znaki drogowe,a na zajęciach kreatywnych wykonaliśmy własna  pracę przestrzenną z kartonu, plasteliny, kredek i patyczków. Zainspirowani " świętem  pieczonego ziemniaka " wykonaliśmy pracę o tematyce jesiennej  śmieszne "ziemniaki-dziwaki".Praca była prosta, materiałów też wiele do nich nie potrzeba, a satysfakcja wielka.

2021-10-01

Klasy 4, 5 , 6 sprzątają zieloną enklawę

W piątek 01.10.2021 klasy 4, 5, 6 brały udział w akcji sprzątania Zielonej Enklawy wokół stawów w Redkowicach. Wspólnie z miejscowym sołtysem Panem Zenonem Gawryło oraz Prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej Panem Zenonem Szmytka zebraliśmy góry śmieci za co zostaliśmy nagrodzeni wspaniałym poczęstunkiem!

2021-10-01

Świetliczaki na tropie... zagadek

Plakat: Druga edycja Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Świetliczaki na tropie ... zagadek. Projekt otwarty dla wszystkich szkół podstawowych. Czas trwania projektu: wrzesień 2021 - maj 2021

Na naszej świetlicy nie ma miejsca na nudę. 

W roku szkolnym 2021/22 nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego  pt.: "Świetliczaki na tropie ... zagadek", organizowanego przez Redakcję dwumiesięcznika "Świetlica w szkole".  

Głównymi celami projektu są:

 - wychowanie aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyro­dą ucznia;

 - uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego świata i potrzebę ochrony przyrody;

- działanie na rzecz ochrony różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie naszego kraju i świata;

- rozwijanie zdolności manualnych ucznia;

- zainicjowanie współpracy między placówkami w całej Polsce.

Zajęcia z projektu organizowane będą podczas zajęć świetlicowych.

Zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkie Świetliczaki.

2021-10-01

Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzilniśmy Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji dzieci z oddziału przedszkolnego 5- latków odwiedziły bibliotekę szkolną, a póżniej pani bibliotekarka oddwiedziła dzieci z oddziału przedszkolnego 6-latków. Obie grupy wysłuchały historii małej myszki, która została "przedszkolakiem na medal".

2021-10-01

Dzień chłopaka w klasie 8

Dziewczynki z klasy 8b po raz ostatni w naszej szkole obchodziły Dzień chłopaka obdarowując kolegów niespodziankami i życzeniami

2021-10-01

Lapbooki na języku polskim w klasie 6

Uczniowie klasy VI na języku polskim uczyli się , jak wykonać lapbook dotyczący lektury "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi". Z jednej strony nauka i nowoczesna forma a z drugiej świetna zabawa.

2021-09-29

Czwarty tydzień września u 6 - latków

W mijającym tygodniu rozmawialiśmy o zmianach zachodzących jesienią w przyrodzie i o tym, jakie dary ma dla nas ta pora roku. Wymienialiśmy i opisywaliśmy nasze ulubione warzywa i owoce oraz wskazywaliśmy te, które są zbierane w Polsce. Opowiadaliśmy o pracach, które wykonuje się w ogrodzie i sadzie, a także o narzędziach pomocnych podczas ich wykonywania. 

2021-09-29

Przedszkolaki poznają owoce i warzywa

W tym tygodniu nasze pięciolatki uczyły się rozpoznawać owoce i warzywa. Jedną z prac, było wykonanie dyni z kolorowego papieru. Przedszkolaki poradziły sobie wyśmienicie.

2021-09-28

Nasze talenty taneczne

Uczennice z klasy czwartej, rozwijają także swoje talenty taneczne. Przed nimi występ przed dużą publicznością. Przygotowują się do niego z wielkim zaangażowaniem, pod czujnym okiem pani Ani. 

2021-09-28

Udział w programie "Umiem pływać"

Również w tym roku szkolnym, uczniowie naszej szkoły biorą udział w programie "Umiem pływać". Tym razem są to uczniowie klasy drugiej. Jak widać, nauka pływania sprawia im bardzo dużo radości. 

2021-09-27

Pasowanie na ucznia oraz przedszkolaka

24 września odbyło się uroczyste przyjęcie do grona społeczności szkolnej uczniów klasy 1 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego 5-latków. Dzieci, w obecności: Pani Dyrektor , przedstawicieli Rady Rodziców oraz swoich kolegów ślubowali na sztandar szkoły, że będą pilnie się uczyć i godnie reprezentować naszą szkołę.

2021-09-27

Uroczystość patriotyczno-religijna w Krępie Kaszubskiej

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystości patriotyczno-religijnej w Krępie Kaszubskiej na cześć pomordowanych w obozie Stutthof.

2021-09-24

Sprzątanie świata

Uczniowie klas VII i VIII z wielkim zaangażowaniem wzięli dziś udział w akcji sprzątania świata. Teren, który został przez nich pięknie posprzątany, to nasza "Zielona Enklawa" w Redkowicach.  Całą akcję koordynowali: sołtys Redkowic pan Zenon Gawryło oraz komendant Ochotniczej Straży Pożarnej pan Zenon Szmytka. Po zakończeniu sprzątania uczniowie zostali poczęstowani kiełbaskami z grilla. To był bardzo efektywnie spędzony czas. Wszyscy w bardzo dobrych nastrojach wrócili do szkoły.

2021-09-22

Centrum Mistrzostwa Informatycznego w naszej szkole

Nasza szkoła bierze udział w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

Już teraz część uczniów naszej szkoły może uczestniczyć w BEZPŁATNYCH zajęcia z informatyki, podczas których będą uczyć się myślenia algorytmicznego oraz programowania pod opieką p. Dariusza Waszczuka.