AKTUALNOŚCI

2022-02-15

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

Trwają ferie zimowe.  Niezależnie od tego, czy uczniowie będą wyjeżdżali na zorganizowany wypoczynek, spędzą ferie w domu lub na półkoloniach, ważne jest zachowanie podstawowych zasad i przepisów bezpieczeństwa. Podajemy link do stron dla dzieci i dorosłych na ten temat: 

-Bezpieczne ferie zimowe - Ministerstwo Edukacji i Nauki - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

-Bezpieczne ferie zimowe – film edukacyjny dla dzieci  - YouTube

Plakat z napisem bezpieczne ferie zimowe.

 

2022-01-30

WOŚP - 2022

W tym roku nasza szkoła również zagrała w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Uczniowie klas 0-4 i pracownicy szkoły zebrali kwotę 157,70 zł.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za udział w zbiórce funduszy.

Rozliczenie z WOŚP na kwotę sto pięćdziesiąt siedem złotych

2022-01-26

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień laureatom Szkolnego Konkursu „Viel Glück zu Weihnachten”

W czwartek 20.stycznia 2021 na apelu zorganizowanym przez p.Iwonę Sosnowską wręczone zostały nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu bożonarodzeniowego z języka niemieckiego. Uczniowie odebrali niespodzianki i dyplomy z rąk Pani Dyrektor Agnieszki Fitowskiej.

2022-01-18

Dzień Bezpiecznego Internetu

W tym roku dnia 08 lutego, jak i w poprzednich latach, bierzemy udział w akcji Dzień Bezpiecznego InternetuJednym z elementów będzie konkurs na plakat pt.:"Plusy i minusy internetu", zapraszamy uczniów do udziału w konkursie ( dokładniejsze informacje u pana D.Waszczuka).

2022-01-12

Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu z języka niemieckiego "Viel Glück zu Weihnachten”

Już tradycją w naszej szkole stał się konkurs bożonarodzeniowy dla uczniów z klas IV – VI organizowany przez p.Iwonę Sosnowską. Warunkiem udziału w powyższym konkursie było poprawne zredagowanie życzeń świątecznych w języku niemieckim.

2021-12-24

Życzenia Świąteczne

Za oknem niebawem zaświeci się pierwsza gwiazdka zwiastująca początek Wigilii ✨

2021-12-15

Uczennice klasy 8 b laureatkami konkursu literackiego pt. Magia rodziny

Czy łatwo jest napisać ciekawą, wciągającą baśń? Na pewno nie, ale mamy w naszej szkole uczennice, które okazały się specjalistkami w tej dziedzinie. Dziewczyny nie tylko wymyśliły współczesne wersje baśni, ale pokazały w nich także ideę rodziny zastępczej. MARIANNA ZYSEK Z KL. 8 B została laureatką konkursu literackiego "Magia rodziny", natomiast WIKTORIA GÓRAL Z KL. 8 B otrzymała wyróżnienie. Uczennice dostały przepiękne nagrody rzeczowe oraz bony pieniężne. Brawo! Gratulujemy!

2021-12-13

VIII Regionalny Kònkùrs dlô Czëtińców „Méster Bëlnégò Czëtaniô”

1 grudnia br. na Stacji Kultura w Lęborku odbyła się kolejna, VIII edycja regionalnego konkursu pięknego czytania po kaszubsku. Głównym organizatorem konkursu jest Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

2021-12-13

Wycieczka klasy V do Muzeum

Klasa V odwiedziła Muzeum w Lęborku. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach zanikających rzemiosł – Kaligrafii. Na warsztatach uczniowie poznali technikę pięknego pisania. Zobaczyli ciekawe przykłady kaligrafii, samodzielnie pisali prostymi narzędziami kaligraficznymi przybliżając sobie tę zapomnianą dziś umiejętność. Uczniowie z zaangażowaniem pracowali nad literkami a wielu uczniów odkryło w sobie talent do pięknego pisania. Po warsztatach poszliśmy na Wieżę Ciśnień skąd podziwialiśmy panoramę Lęborka. Zapoznaliśmy się też z historią obiektu oraz jak dawniej Lębork był zaopatrywany w wodę.

2021-12-09

25 lat - nadania imienia szkole

Grafika. Sztandar Szkoły . Na kremowym tle herb Gryfa Pomorskiego. W koło herbu napis: Szkoła Podstawowa im. Tajnej Organizacji Wojskowej Gryf Pomorski w Redkowicach.

Dziś obchodziliśmy przepiękny jubileusz 25 –lecia nadania imienia naszej szkole. Najpierw świętowali najmłodsi uczniowie, którzy przygotowali piękną część artystyczną, a następnie wysłuchali wykładu dyrektora Lokalnej Organizacji Turystycznej pana Jana Kiśluka na temat historii naszego regionu. O godz. 9.30 w Kościele pw. Św. Józefa Robotnika w Redkowicach, ksiądz proboszcz Mariusz Stalka odprawił przepiękną mszę dziękczynną, na której uroczyście poświęcił nowy sztandar szkoły. We mszy świętej uczestniczyli zaproszeni goście oraz starsi uczniowie. Po zakończonej mszy, wszyscy udali się do szkoły na dalszą część uroczystości.

2021-12-08

Zaproszenie na uroczystość 25-lecia nadania szkole imienia

 

Grafika. Sztandar Szkoły . Na kremowym tle herb Gryfa Pomorskiego. W koło herbu napis: Szkoła Podstawowa im. Tajnej Organizacji Wojskowej Gryf Pomorski w Redkowicach.Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy

oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej w Redkowicach

serdecznie zapraszają na

Uroczystość 25 rocznicy NADANIA IMIENIA SZKOŁY.

2021-12-05

Kiermasz Mikołajkowy

W sobotę 04.12.21r. w leśnej bazie koła łowieckiego Kormoran w Redkowicach, odbył się nasz szkolny

KIERMASZ MIKOŁAJKOWY

Plakat z tekstem o kiermaszu Mikołajkowym