AKTUALNOŚCI

2023-03-31

Drukujemy w 3D

W ramach programu "Laboratoria Przyszłości" nasza szkoła otrzymała również drukarkę 3D. Po kilku miesiącach uzbierała się już niemała kolekcja wydrukowanych prac. Na szkolnym holu mogliśmy obejrzeć najciekawsze z wydruków i dowiedzieć się więcej o tej nowoczesnej technologii. Na drukarce 3D możemy drukować pomoce naukowe, zabawki, narzędzia, ozdoby ...i to co sobie wymyślimy, a na lekcjach informatyki uczniowie projektują już swoje pomysły w 3D.

2023-03-28

Turniej Pożarniczy

W szkole w Nowej Wsi Lęborskiej odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Siedmioosobowa reprezentacja naszej szkoły miała do opanowania bardzo dużą ilość materiału, niestety zabrakło paru punktów do udziału w finale. Opiekę nad reprezentacją sprawował p. D.Waszczuk. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zajdą dużo wyżej, a któryś z nich zostanie w przyszłości prawdziwym strażakiem.

Gratulujemy wyników i życzymy powodzenia w roku przyszłym!

2023-03-21

Powitanie WIOSNY - Eko Moda, FAMILIADA

POWITANIE WIOSNY - 21 marca

Powitanie wiosny w tym roku obfitowało w wiele atrakcji. Dzień rozpoczęliśmy pokazem Eko-Mody, której efekty będzie można zobaczyć na wybiegach w Mediolanie i Paryżu. Następnym punktem programu była FAMILIADA rodzinek "Pedagogów" i "Artystów" zakrapiana żartami prowadzącego (p.Darek). Młodsi uczniowie odprowadzili Marzannę, tą zimową pannę. Na koniec starły się w piłkę siatkową drużyny "Nauczycieli" i "Uczniów"...wynik do końca nie jest znany. Można powiedzieć, że WIOSNA została powitana z OGROMNYM UŚMIECHEM!

   

2023-03-21

Dzień Jedności Kaszubów

20 marca br. w naszej szkole  świętowaliśmy Dzień  Jedności Kaszubów. Obchody  uświetnił swoim koncertem zespół FUCUS, podczas którego młodzież chętnie uczestniczyła w  zabawach muzycznych. Grupa dziewcząt z kl. VII- VIII zatańczyła Poloneza kaszubskiego, uczeń kl. II. Dominik  przedstawił piosenkę w stylu rap pt. " Jesmë dzôtczi". Grupa z klas III zaprezentowała przedstawienie teatralne "Wëbòrë Miss". Spotkanie zakończyło się występem trio gitarowego pod kierunkiem p. Dutkiewicza, które wykonało 2 kaszubskie  utwory.

2023-03-02

Spotkanie z RYCERZAMI

02.03.2023 r. w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja historii „Życie i Kultura w Średniowieczu”. Zaprezentowała ją Grupa Artystyczna Rekonstrukto. Podczas spektaklu uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się wiele cennych i ciekawych informacji na temat życia w średniowiecznej Polsce. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zobaczyć jak wyglądało rycerskie uzbrojenie i ekwipunek...

2023-02-24

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

21 lutego 2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO. Z tej okazji w gabinecie jezyka polskiego wiele się działo... Uczniowie klasy 6 wykonali plakat i rozwiązywali krzyżówki, rebusy i wykreślanki. Klasa 4 poznała krótką historię jezyka ojczystego online. Natomiast uczniowie klasy 5 bawili się językiem grając w gry planszowe. Był Dixit poruszający wyobraźnię, uwielbiany Gorący ziemniak, Ostatnia litera, Rymowanki i wszystkim znane, bardzo kreatywne, Taboo językowe. Tego dnia wszyscy świetnie się bawili naszym pięknym, chociaż bardzo trudnym, językiem. 

2023-02-23

Światowy Dzień Walki z Depresją.

23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie.

Nie lekceważ objawów utrzymujących się ponad 2 tygodnie.
Zgłoś się do lekarza rodzinnego, psychiatry lub psychologa.

Pamiętaj – nie jesteś sam!

2023-02-23

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „STROIK WIEKANOCNY”

Obrazek kurczaczka w skorupce jajka

           Zapraszamy do udziału w SZKOLNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM na  „STROIK WIEKANOCNY”.

2023-02-20

Ogólnopolski konkurs!

Zachęcamy do ogólnopolskiego konkursu pt.: ,,Skrzydlaci rycerze w bitwie o Anglię. Historia Żołnierzy z Dywizjonu 303’’

 

2023-02-17

Szkolny Konkurs "Pokaz eko Mody"

REGULAMIN KONKURSU ’’ POKAZ eko Mody’’.

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Szkoły Podstawowej w Redkowicach

2. Uczestnicy zobowiązani są do przygotowania i zaprezentowania strojów wykonanych z materiałów przeznaczonych do recyklingu: folii, makulatury, butelek plastikowych, nakrętek, wytłaczanek do jajek, worków, folii spożywczej itp.

3. Każda osoba biorąca udział w konkursie może zaprezentować jeden strój.

Cele konkursu:

- propagowanie idei czystego środowiska, zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju zagospodarowania odpadów przydatnych do ponownego wykorzystania lub przetwarzania.

- popularyzowanie wiedzy dotyczącej segregacji i recyklingu.

- poszerzanie świadomości ochrony środowiska.

- rozwijanie wyobraźni i kreatywności.

- kształtowanie proekologicznych postaw.

4. Komisja konkursowa dokona oceny strojów w dwóch kategoriach wiekowych:

- grupa I: oddziały przedszkolne i klasy 1-3

- grupa II: klasy 4-8

5. Kryteria oceny strojów:

- kreatywność uczestnika przy projektowaniu stroju

- estetyka wykonania stroju

- sposób zaprezentowania stroju podczas pokazu

6. Termin i miejsce pokazu: 21 marca 2023 roku, godz. 9.00, sala gimnastyczna.

7. Zgłoszenia uczniów do konkursu przyjmują wychowawcy z poszczególnych klas do 15 marca 2023 roku.

Organizatorzy: Joanna Karbowska, Jolanta Karbowska, Joanna Kulasiewicz

2023-02-16

Spotkanie z p.Chomontkiem

Janusz Chomontek – polski sportowiec, wielokrotny rekordzista Księgi rekordów Guinnessa w podbijaniu różnych rodzajów piłek. Jest członkiem Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych...

2023-02-13

Zapraszamy do Dyskusyjnego Klubu Książki

 

Drodzy Uczniowie!

Lubicie czytać ? Chcecie porozmawiać o książkach w miłej atmosferze? Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Szkolnym Dyskusyjnym Klubie Książki. Pierwsze spotkanie już w marcu. Zgłoszenia do Szkolnego DDK przyjmuje p. Magdalena Adamowicz.

Plakat. Zaproszenie do Dyskusyjnego Klubu Książki. Miejsce: Biblioteka szkolna. Termin: raz w miesiącu. Zgłoszenia przyjmuje pani Magdalena Adamowicz

2023-02-10

MYŚLOGRAFIA z p.Agatą Baj

W dniu 9 lutego odbyły się w naszej szkole warsztaty dla uczniów z klas starszych z panią Agatą Baj - propagatorką MYŚLOGRAFII -czyli umiejętności "myślenia na papierze". Zajęcia były bardzo ciekawe i inspirujące. Szkolenie przeszli również wszyscy nauczyciele (już zamówiliśmy więcej markerów do tablic)...

Pisze o sobie:

Agata Baj – znana jako zaraza edukacyjna. Jako MYŚLOGRAFIA w trasie, z walizką mazaków jeździ po całej Polsce propagując myślenie wizualne. Uczy, jak się uczyć najefektywniej. Uczestnikom swoich warsztatów zadaje pytanie:– Czy masz instrukcję obsługi własnego mózgu?...Lubi się uczyć. I ludzi lubi.