AKTUALNOŚCI

2023-06-21

Prace ręczne

Na początku czerwca uczniowie klasy 4-6 wykonywali na lekcji techniki wybrane, przez siebie, ze strony pinterest.com prace. Z papieru, tworzyw sztucznych, drewna i kamieni powstały ozdoby, zabawki, gry oraz modele machin. Lekcje bardzo się podobały i tylko szkoda, że nie ma więcej takich lekcji w pracowni technicznej jak to było kiedyś...

2023-06-20

Wyniki konkursu z języka niemieckiego

Wyniki Szkolnego Konkursu z języka niemieckiego dla klas IV-VI „Leseverstehen”

Zofia Florczyk – 87,5%

Wiktoria Romowska – 75%

Oliwier Gierszyński – 75%

Dominik Laddach – 75%

Rozalia Downar – Zapolska – 75%

Borys Zając – 75%

Wszystkim uczestnikom gratuluję wyników i zapraszam do udziału w kolejnej edycji konkursu „Leseverstehen” za rok.

Organizator konkursu: Iwona Sosnowska   

2023-06-02

Egzamin praktyczny - Karta Rowerowa

Uczniowie klas 4-6, którzy zaliczyli egzamin teoretyczny na Kartę Rowerową, mogli popisać się na egzaminie praktycznym z jazdy na rowerze. Reszta uczniów również pokonywała tor przeszkód i rywalizowała w konkursie na Mistrza Kierownicy. Jednoosobowa komisja (p.Dariusz Waszczuk) stwierdziła, że wszyscy uczniowie potrafią jeździć na rowerze. Mistrzami Kierownicy zostali: Zuzanna Balcerzak -kl.4, Dominik Laddach -kl.5, Konrad Ulenberg -kl.6. 

Wszystkim GRATULUJEMY i życzymy szerokiej drogi!!!

2023-05-24

Szkolny Konkurs z języka niemieckiego

Szkolny Konkurs z języka niemieckiego „Leseverstehen” dla klas IV – VI 

            W poniedziałek 22.05.2023r. odbył się w naszej szkole coroczny konkurs z języka niemieckiego „Leseverstehen”. Miał on na celu sprawdzenie stopnia opanowania słownictwa z zakresu danej klasy. Chęć uczestnictwa w konkursie zgłosiło 22 uczniów z klas IV-VI.

2023-05-22

Nasi uczniowie wyróżnieni w Międzynarodowym Konkursie - Kangur Matematyczny

 

Miło nam poinformować, że w tegorocznym konkursie "Międzynarodowy Kangur Matematyczny" trzech uczniów naszej szkoły może pochwalić się wysokimi wynikami. 

W kategorii Maluch z wynikiem bardzo dobrym uplasowała się Dagmara Lis a Kacper Adamowicz został wyróżniony.

Wyróżnienie w kategorii Beniamin uzyskała też Agata Pomieczyńska. 

Serdecznie gratulujemy .

2023-05-22

WYCIECZKA DO MALBORKA I GDYNI - "POZNAJ POLSKĘ 2023"

18 maja najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Gdyni i Malborka. Celem wyjazdu było wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznania Polski, jej zabytków kultury i historii. Wycieczka w 80% została sfinansowana przez MEiN, a w 20% przez rodziców. Uczniowie zwiedzili Gdynię oraz Zamek Krzyżacki w Malborku. Wszyscy wrócili szczęśliwi i pełni wrażeń.

2023-05-14

Egzamin na KARTĘ ROWEROWĄ

UWAGA!

Tradycyjnie w maju odbywa się w naszej szkole egzamin na KARTĘ ROWEROWĄ.

Egzamin można próbować zdać tylko raz w roku!

Wszystkich chętnych proszę o przygotowanie się do egzaminu (pytania na ze strony: BRD - testy na kartę )

2023-05-14

Finał I Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego "Mathman"

Finał I Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego "Mathman" w naszej szkole został rozstrzygnięty.

2023-04-19

Testujemy "Podłogę interaktywną"

Dzięki uprzejmości firmy MENTOR, mieliśmy możliwość przetestować przez dwa tygodnie ich produkt -SmartFloor. Podłoga multiinteraktywna, która pozwala sterować obrazem za pomocą ruchu, specjalnego pisaka świetlnego i robota interaktywnego. Posiada dedykowany statyw mobilny, który pozwala swobodnie przenosić ją w różne miejsca. Oprogramowanie do podłogi umożliwia naukę z różnych dziedzin, poprzez zabawy wymagające aktywności ruchowej. Najbardziej zadowolone były przedszkolaki i uczniowie klas 1-3, może finanse naszej szkoły pozwolą kiedyś, na zakup takiego sprzętu, bo apetyty są ogromne...