2024-01-11

Zajęcia praktyczne - technika

Uczniowie klasy 5-tej brali udział w zajęciach praktycznych z techniki, podczas których wiercili otwory w drewnie i wkręcali wkręty przy użyciu wkrętarko-wiertarki. Zajęcia odbyły się na zakończenie działu o drewnie. Niektórzy uczniowie wykonali swoje pierwsze odwierty w drewnie w życiu i wkręcili pierwszy wkręt! Wszystkim spodobały się zajęcia praktyczne z drewnem, ale kto zostanie stolarzem lub cieślą - pokaże przyszłość.

2024-01-06

Wyniki Szkolnego Konkursu Bożonarodzeniowego z języka niemieckiego

Wyniki Szkolnego Konkursu Bożonarodzeniowego z języka niemieckiego dla uczniów z klas IV – VI

pt.„Weihnachten in Deutschland”

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, ponieważ był skierowany nie tylko do osób dobrze radzących sobie z przedmiotem,  ale też do tych, które mają zdolności plastyczne. Wzięło w nim udział 36 uczniów z klas IV – VI. A oto wyniki:

Uczniowie nagrodzeni:

Kacper Adamowicz – kl.IV, Lena Czaja – kl.VI, Rozalia Downar – Zapolska – kl.VI, Antonina Pobłocka – kl.VI, Oliwier Gierszyński – kl.VI

Uczniowie wyróżnieni:

Szymon Piepiórka – kl.IV, Iga Maszota – kl.IV, Kacper Hemmerling – kl.V, Julia Jarczyńska – kl.V, Filip Zaborowski – kl.VI

Wszystkim uczniom nagrodzonym i wyróżnionym w konkursie gratulujemy odniesionego sukcesu!!!

2023-12-31

Miasteczka rowerowe przy każdej szkole

"Wzrost kompetencji dzieci z terenu Gminy Nowa Wieś Lęborska w zakresie bezpieczeństwa na drodze poprzez budowę miasteczek ruchu drogowego i montaż radarowego wyświetlacza prędkości"

2023-12-17

Konkurs na ŚWIĄTECZNĄ KARTKĘ od sztucznej inteligencji.

Stwórz swoją świąteczną kartkę ze sztuczną inteligencją (AI), wykonać ją możesz na kreatorze znajdującym się na stronie: https://www.bing.com/images/create? Prace można przesyłać do p.Dariusza Waszczuka, najciekawsze prace opublikujemy na stronie szkoły. A może wykonacie kartki dla swoich bliskich, niespodzianki cieszą najbardziej.

„Sztuczna inteligencja” (artificial intelligence, AI) to termin określający aplikacje wykonujące złożone zadania, takie jak komunikacja online z klientami czy gra w szachy, opracowywanie tekstów i obrazów.

ZAPRASZAMY do ZABAWY z AI!

2023-12-11

Zbiórka darów dla zwierząt

Zbiórka darów dla zwierząt w schronisku Bajer w Małoszycach.

W dniach 11.12.2023 – 22.12.2023 przeprowadzamy zbiórkę darów dla zwierząt w schronisku Bajer w Małoszycach. Jeśli nie jest Ci obojętny los niechcianych zwierząt, masz okazję pomóc im w przetrwaniu nadchodzącej zimy. Mile widziane wszelkie produkty żywnościowe (sucha i mokra karma, kasze, makarony), zabawki a najbardziej rzeczy dzięki którym nie odczują zimna (koce, legowiska, swetry).Pomóżmy, nie bądźmy obojętni.

2023-12-03

Szkolny Konkurs językowy na kartkę bożonarodzeniową

Szkolny  Konkurs  językowy  na kartkę bożonarodzeniową z życzeniami w języku niemieckim dla uczniów z klas IV– VI

„Weihnachten in Deutschland”

Zapraszamy wszystkich chętnych do konkursu- organizator konkursu p. Iwona  Sosnowska

2023-12-03

Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu z języka niemieckiego

„Die Hauptstädte von den deutschsprachigen Ländern”

LAUREACI:

I miejsce – Maja Maszota klasa VIII

II miejsce – Kamil Maszota klasa VII

III miejsce – Kalina Młyńska klasa VIII

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i zaangażowanie oraz życzymy dalszych sukcesów w pogłębianiu wiedzy językowej!!!

2023-11-22

Konkurs fotograficzny z Wiesławą Szymborską

Świetlica szkolna przy Szkole Podstawowej nr 277 im. Elizy Orzeszkowej w Warszawie zaprasza uczniów klas I-VIII szkół podstawowych do udziału w IX Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym:

„Nic dwa razy się nie zdarza”

- konkurs inspirowany postacią Wisławy Szymborskiej

2023-11-10

Gminne rozgrywki w koszykówkę

Dnia 9 XI 23r. w naszej szkole odbyły się gminne rozgrywki w koszykówkę, reprezentacje szkół naszej gminy wyczyniały cuda na parkiecie naszej szkoły przy dopingu sporej liczby uczniów.

2023-11-08

KONKURS  Z  JĘZYKA  NIEMIECKIEGO

GMINNY  KONKURS  Z  JĘZYKA  NIEMIECKIEGO

„Die Hauptstädte von den deutschsprachigen Ländern”

Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów do udziału w konkursie!!!

2023-11-03

Konkurs fotograficzny

Konkurs jest skierowany do uczniów klas IV–VIII szkoły podstawowej w województwie pomorskim w dwóch kategoriach:

I kategoria: uczniowie klas IV–VI;

II kategoria: uczniowie klas VII–VIII.

Tematem konkursu jest artystyczna wypowiedź uczniów na temat tworzenia prawdziwych relacji (przyjaźni), opartych na wzajemnym zaufaniu, tolerancji, wyrozumiałości i szczerości.