Aktualności

2023-03-02

Spotkanie z RYCERZAMI

02.03.2023 r. w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja historii „Życie i Kultura w Średniowieczu”. Zaprezentowała ją Grupa Artystyczna Rekonstrukto. Podczas spektaklu uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się wiele cennych i ciekawych informacji na temat życia w średniowiecznej Polsce. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zobaczyć jak wyglądało rycerskie uzbrojenie i ekwipunek...

2023-02-24

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

21 lutego 2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO. Z tej okazji w gabinecie jezyka polskiego wiele się działo... Uczniowie klasy 6 wykonali plakat i rozwiązywali krzyżówki, rebusy i wykreślanki. Klasa 4 poznała krótką historię jezyka ojczystego online. Natomiast uczniowie klasy 5 bawili się językiem grając w gry planszowe. Był Dixit poruszający wyobraźnię, uwielbiany Gorący ziemniak, Ostatnia litera, Rymowanki i wszystkim znane, bardzo kreatywne, Taboo językowe. Tego dnia wszyscy świetnie się bawili naszym pięknym, chociaż bardzo trudnym, językiem. 

2023-02-23

Światowy Dzień Walki z Depresją.

23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie.

Nie lekceważ objawów utrzymujących się ponad 2 tygodnie.
Zgłoś się do lekarza rodzinnego, psychiatry lub psychologa.

Pamiętaj – nie jesteś sam!

2023-02-23

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „STROIK WIEKANOCNY”

Obrazek kurczaczka w skorupce jajka

           Zapraszamy do udziału w SZKOLNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM na  „STROIK WIEKANOCNY”.

2023-02-20

Ogólnopolski konkurs!

Zachęcamy do ogólnopolskiego konkursu pt.: ,,Skrzydlaci rycerze w bitwie o Anglię. Historia Żołnierzy z Dywizjonu 303’’

 

2023-02-17

Szkolny Konkurs "Pokaz eko Mody"

REGULAMIN KONKURSU ’’ POKAZ eko Mody’’.

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Szkoły Podstawowej w Redkowicach

2. Uczestnicy zobowiązani są do przygotowania i zaprezentowania strojów wykonanych z materiałów przeznaczonych do recyklingu: folii, makulatury, butelek plastikowych, nakrętek, wytłaczanek do jajek, worków, folii spożywczej itp.

3. Każda osoba biorąca udział w konkursie może zaprezentować jeden strój.

Cele konkursu:

- propagowanie idei czystego środowiska, zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju zagospodarowania odpadów przydatnych do ponownego wykorzystania lub przetwarzania.

- popularyzowanie wiedzy dotyczącej segregacji i recyklingu.

- poszerzanie świadomości ochrony środowiska.

- rozwijanie wyobraźni i kreatywności.

- kształtowanie proekologicznych postaw.

4. Komisja konkursowa dokona oceny strojów w dwóch kategoriach wiekowych:

- grupa I: oddziały przedszkolne i klasy 1-3

- grupa II: klasy 4-8

5. Kryteria oceny strojów:

- kreatywność uczestnika przy projektowaniu stroju

- estetyka wykonania stroju

- sposób zaprezentowania stroju podczas pokazu

6. Termin i miejsce pokazu: 21 marca 2023 roku, godz. 9.00, sala gimnastyczna.

7. Zgłoszenia uczniów do konkursu przyjmują wychowawcy z poszczególnych klas do 15 marca 2023 roku.

Organizatorzy: Joanna Karbowska, Jolanta Karbowska, Joanna Kulasiewicz

2023-02-16

Spotkanie z p.Chomontkiem

Janusz Chomontek – polski sportowiec, wielokrotny rekordzista Księgi rekordów Guinnessa w podbijaniu różnych rodzajów piłek. Jest członkiem Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych...

2023-02-13

Zapraszamy do Dyskusyjnego Klubu Książki

 

Drodzy Uczniowie!

Lubicie czytać ? Chcecie porozmawiać o książkach w miłej atmosferze? Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Szkolnym Dyskusyjnym Klubie Książki. Pierwsze spotkanie już w marcu. Zgłoszenia do Szkolnego DDK przyjmuje p. Magdalena Adamowicz.

Plakat. Zaproszenie do Dyskusyjnego Klubu Książki. Miejsce: Biblioteka szkolna. Termin: raz w miesiącu. Zgłoszenia przyjmuje pani Magdalena Adamowicz

2023-02-10

MYŚLOGRAFIA z p.Agatą Baj

W dniu 9 lutego odbyły się w naszej szkole warsztaty dla uczniów z klas starszych z panią Agatą Baj - propagatorką MYŚLOGRAFII -czyli umiejętności "myślenia na papierze". Zajęcia były bardzo ciekawe i inspirujące. Szkolenie przeszli również wszyscy nauczyciele (już zamówiliśmy więcej markerów do tablic)...

Pisze o sobie:

Agata Baj – znana jako zaraza edukacyjna. Jako MYŚLOGRAFIA w trasie, z walizką mazaków jeździ po całej Polsce propagując myślenie wizualne. Uczy, jak się uczyć najefektywniej. Uczestnikom swoich warsztatów zadaje pytanie:– Czy masz instrukcję obsługi własnego mózgu?...Lubi się uczyć. I ludzi lubi.

 

2023-02-09

Bal Karnawałowy - najmłodsi

W czwartek 2 lutego, odbył się Bal Karnawałowy najmłodszych uczniów naszej szkoły. Przy wspaniałej muzyce i pięknie wystrojonej sali wszyscy świetnie się bawili w swoich przebraniach. Były konkursy i zabawy, a w przerwie smaczny poczęstunek, tylko żal było kończyć...

2023-02-07

Apel podsumowujący I półrocze

6 lutego odbył się apel podsumowujący I półrocze roku szkol. 2022/2023. Wyróżniono uczniów z najwyższą średnią ocen, laureatów konkursów i zawodów sportowych oraz wyróżniających się w pracy na rzecz szkoły. Były też dyplomy i wyróżnienia, a wszystko okraszone odrobiną słodyczy. 

Wszystkim nagrodzonym składamy: SERDECZNE GRATULACJE!

2023-02-07

Bal Karnawałowy 2023

Tradycji stało się zadość i w tym roku bawiliśmy się również na karnawałowej dyskotece. Były tańce, wesołe zabawy i konkursy, coś do przekąszenia i popicia oraz balonowe szaleństwa. Szkoda, że karnawał jest raz w roku!

2023-02-02

WOŚP - 2023

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz zagrali w 31 FINALE WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. Wolontariusze (Adriana Jurczyńska, Karolina Formela) pod opieką  pani A. Makowskiej oraz p. D.Waszczuka, zbierali datki wśród uczniów i pracowników szkoły. W sumie uzbierali kwotę 505,35 zł.!!! Wszystkim wolontariuszom i darczyńcom SERDECZNIE DZIĘKUJEMY! - SIE MA!

2023-01-25

"ABC cyberbezpieczeństwa" - poradnik

Zachęcamy do przeczytania publikacji, gdzie znajdziecie państwo ułożone alfabetycznie pigułki wiedzy, które dotyczą z jednej strony wirtualnych zagrożeń, a z drugiej – dobrych praktyk i cyfrowych nawyków. Czym jest malware, dlaczego warto zdecydować się na social media sabbatical, jak utworzyć silne hasło i kopię zapasową, gdzie zgłosić incydent bezpieczeństwa? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w 157 hasłach opatrzonych obszerną bibliografią.

Link do publikacji: „ABC cyberbezpieczeństwa”

2023-01-12

Jasełka przedszkolaków

Dzieci z oddziału przedszkolnego 5-6 latków z okazji zbliżającego się święta Dnia Babci i Dziadka przedstawiły ,,Jasełka" oraz pokazały piękny taniec aniołków. Po feriach dzieci zaniosą nagrane przedstawienie  na płytkach jako prezent dla babć i dziadków.