AKTUALNOŚCI

2021-10-12

Code Week 2021

W dniu 12.10.21r. naszą szkołę odwiedziły ROBOTY. Pokazy dla najmłodszych uczniów zostały przygotowane z okazji międzynarodowego tygodnia kodowania - CODE WEEK 2021. Maluchy dowiedziały się, że roboty bawią, uczą i zadziwiają!

Tajniki obsługi komputerów różnego typu przygotowała klasa 6-ta pod kierunkiem p. Dariusza Waszczuka. Klasa 6-ta jest także uczestnikiem programu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Mamy nadzieję, że część maluchów została "zaszczepiona" bakcylem robotyki i informatyki.

Tańczący robocik

2021-10-12

Dzień WESOŁEJ MASECZKI

Grafika: Żółta maseczka z namalowanym uśmiechemUWAGA!

Dnia 14.10.2021r. - Dzień Edukacji Narodowej, przychodzimy z maseczkami w UŚMIESZKACH.

Mamy nadzieję, że smutną konieczność związaną z pandemią chociaż przez chwilę rozweselimy uśmieszkami na maseczkach.Grafika. Biała maseczka z groteskowym uśmiechem

Liczymy na ciekawe pomysły!

2021-10-08

Zakup sprzętu komputerowego do nauki dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR

 

Szanowni rodzice!

Gmina Nowa Wieś Lęborska będzie aplikować o wsparcie dzieci z rodzin popegeerowskich w rozwoju cyfrowym, finansowanym ze środków programu Polska Cyfrowa.

Aby otrzymać środki na zakup sprzętu komputerowego do nauki dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR należy spełnić łącznie następujące warunki...

2021-10-08

Lekcja języka niemieckiego w klasie VII prowadzona metodą projektu

Uczniowie klasy VII mieli okazję zaprezentować siebie podczas lekcji języka niemieckiego wykonując projekt zatytułowany „Ich stelle mich vor.” („Przedstawiam się”). Prace miały zawierać wszystkie informacje, jakie uczniowie potrafią podać na swój temat w języku niemieckim. Każda umieszczona w projekcie informacja podparta została odpowiednimi zdjęciami, które klasa VII gromadziła przez trzy tygodnie, by w efekcie wykorzystać je na zajęciach.

2021-10-08

Zajęcia kreatywne i szkolenie e-learningowe w klasie 1

W klasie 1, podczas zajęć kreatywnych, rozwijamy sprawność manualną, pobudzamy wyobraźnię i oczywiście świetnie się bawimy. Uczniowie biorą także udział w szkoleniu e-learningowym organizowanym przez KRUS pt. "Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy". Uczymy się w ten sposób jak prawidłowo zachowywać się podczas przebywania na terenie gospodarstwa rolnego.

2021-10-06

Sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców

 

1. października odbyły się sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców w Nowej Wsi Lęborskiej. Nasza szkoła uplasowała się na nastepujących miejscach:

II miejsce dziewczęta - Igrzyska Młodzieży Szkolnej

II miejsce chłopcy - Igrzyska Młodzieży Szkolnej

III miejsce dziewcząt - Igrzyska Dzieci

IV miejsce chłopcy - Igrzyska Dzieci

2021-10-05

Wybory Samorządu Szkolnego

W dniu 05.10.2021r. odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Mogliśmy zapoznać się z reprezentantami każdej z klas 4-8 oglądając ich plakaty wyborcze i słuchając podczas wyborczej debaty. Po obliczeniu głosów z urny okazało się, że Przewodniczącą została Wiktoria Góral z kl.8b, a zastępcą Antonina Pobłocka z kl.4a. Wybory zorganizowała wybrana przez uczniów opiekunka Samorządu Szkolnego pani Agata Makowska. Wybory były dobrą zabawą i wspaniałą lekcją demokracji.

Wybranym GRATULUJEMY! i życzymy spełnienia obietnic wyborczych!

2021-10-04

Narodowe czytanie - Moralność Pani Dulskiej

Nasza szkoła aktywnie włączyła się w dziesiątą, jubileuszową edycję ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie pod patronatem Prezydenta RP. W tym roku Para Prezydencka zaprosiła do lektury „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

Plakat akcji narodowe czytanie. Na białym tle napis Gabriela Zapolska Moralność Pani Dulskiej, Patronat honorowy Pary Prezydenckiej. W prawym górnym  rogu data: czwarty września dwa tysiące dwudziesty pierwszy rok.

2021-10-04

V Gminny Konkurs fotograficzno-literacki pt. Ja i moje ukochane zwierzątko

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w  V GMINNYM KONKURSIE FOTOGRAFICZNO – LITERACKIM pt. „JA I MOJE UKOCHANE ZWIERZĄTKO”...

 

2021-10-04

Zajęcia kreatywne w klasie drugiej

Klasa 2 bardzo chętnie uczestniczy w zajęciach kreatywnych, których głównym celem jest kształtowanie zainteresowań i ujawnienie zdolności plastycznych ,technicznych i muzycznych. Zajęcia prowadzone   są raz w tygodniu przez wychowawcę. Na zajęciach lekcyjnych omawialiśmy zasady bezpiecznego przejścia przez ulicę.Opisywaliśmy znaki drogowe,a na zajęciach kreatywnych wykonaliśmy własna  pracę przestrzenną z kartonu, plasteliny, kredek i patyczków. Zainspirowani " świętem  pieczonego ziemniaka " wykonaliśmy pracę o tematyce jesiennej  śmieszne "ziemniaki-dziwaki".Praca była prosta, materiałów też wiele do nich nie potrzeba, a satysfakcja wielka.

2021-10-01

Klasy 4, 5 , 6 sprzątają zieloną enklawę

W piątek 01.10.2021 klasy 4, 5, 6 brały udział w akcji sprzątania Zielonej Enklawy wokół stawów w Redkowicach. Wspólnie z miejscowym sołtysem Panem Zenonem Gawryło oraz Prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej Panem Zenonem Szmytka zebraliśmy góry śmieci za co zostaliśmy nagrodzeni wspaniałym poczęstunkiem!

2021-10-01

Świetliczaki na tropie... zagadek

Plakat: Druga edycja Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Świetliczaki na tropie ... zagadek. Projekt otwarty dla wszystkich szkół podstawowych. Czas trwania projektu: wrzesień 2021 - maj 2021

Na naszej świetlicy nie ma miejsca na nudę. 

W roku szkolnym 2021/22 nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego  pt.: "Świetliczaki na tropie ... zagadek", organizowanego przez Redakcję dwumiesięcznika "Świetlica w szkole".  

Głównymi celami projektu są:

 - wychowanie aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyro­dą ucznia;

 - uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego świata i potrzebę ochrony przyrody;

- działanie na rzecz ochrony różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie naszego kraju i świata;

- rozwijanie zdolności manualnych ucznia;

- zainicjowanie współpracy między placówkami w całej Polsce.

Zajęcia z projektu organizowane będą podczas zajęć świetlicowych.

Zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkie Świetliczaki.

2021-10-01

Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzilniśmy Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji dzieci z oddziału przedszkolnego 5- latków odwiedziły bibliotekę szkolną, a póżniej pani bibliotekarka oddwiedziła dzieci z oddziału przedszkolnego 6-latków. Obie grupy wysłuchały historii małej myszki, która została "przedszkolakiem na medal".

2021-10-01

Dzień chłopaka w klasie 8

Dziewczynki z klasy 8b po raz ostatni w naszej szkole obchodziły Dzień chłopaka obdarowując kolegów niespodziankami i życzeniami

2021-10-01

Lapbooki na języku polskim w klasie 6

Uczniowie klasy VI na języku polskim uczyli się , jak wykonać lapbook dotyczący lektury "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi". Z jednej strony nauka i nowoczesna forma a z drugiej świetna zabawa.

2021-09-29

Czwarty tydzień września u 6 - latków

W mijającym tygodniu rozmawialiśmy o zmianach zachodzących jesienią w przyrodzie i o tym, jakie dary ma dla nas ta pora roku. Wymienialiśmy i opisywaliśmy nasze ulubione warzywa i owoce oraz wskazywaliśmy te, które są zbierane w Polsce. Opowiadaliśmy o pracach, które wykonuje się w ogrodzie i sadzie, a także o narzędziach pomocnych podczas ich wykonywania.