Aktualności

2021-05-14

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu recytatorskiego dla klas 1-3 pod tytułem "Wiosna w poezji dziecięcej"

Rozstrzygnięto szkolny konkurs recytatorski dla klas 1-3 pod tytułem  "Wiosna w poezji dziecięcej". Zadaniem uczestników konkursu było wybrać wiersz o tematyce wiosennej i nauczyć się go pięknie recytować. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania laureatów konkursu.

2021-05-14

Już nie możemy się Was doczekać!

 

Drodzy uczniowie!

Grafika. Tablica szkola. Na środku napis witajcie w szkoleJuż w poniedziałek 17 maja, po długiej pandemicznej przerwie, wreszcie będziemy mogli zobaczyć Was "twarzą w twarz".  Wiemy i rozumiemy, że nauka zdalna była dla Was trudnym okresem, a brak bezpośredniego kontaktu z kolegami i nauczycielami mógł budzić w was różne emocje. Dlatego z radością przywitamy Was w progach szkoły i zrobimy wszystko aby odbudować nasze relacje. Już nie możemy się Was doczekać.

Do zobaczenia w poniedziałek :)

 

2021-05-14

Harmonogram powrotu uczniów do nauki w systemie hybrydowym

 

Grafika. Tablica szkolna. na środku żółty napis nauka hybrydowa. Wyżej napis Szkoła Podstawowa, niżej napis im. Tajnej Organizacji Wojskowej Gryf Pomorski w RedkowicachSzanowni uczniowie!

Od 17 maja 2021 r. klasy 4-8 wracają do nauki w systemie hybrydowym. Przedstawiamy harmonogram na najbliższy tydzień:

17 maja (poniedziałek) - klasa 4, 5, 7b stacjonarnie ( w szkole), klasa 6, 7 a i 8 zdalnie (w domu)

18 maja (wtorek) - klasa 4, 5, 7 a stacjonarnie (w szkole), klasa 6, 7 b i 8 zdalnie (w domu)

19  maja (środa) - klasa 6, 7 b, 8 stacjonarnie (w szkole), klasa 4, 5, 7 a, zdalnie (w domu)

20 maja (czwartek) - klasa 6, 8 stacjonarnie (w szkole), klasa 4, 5, 7 a, 7 b, zdalnie (w domu)

21 maja (piątek) - klasa 4, 7 a, 8 stacjonarnie (w szkole), klasa 5, 6, 7 b, zdalnie (w domu)

2021-05-14

Ważne informacje na temat dni wolnych od zajęć edukacyjnych

 

Szanowni uczniowie!

W dniach 25.05.2021 r. (wtorek), 26.05.2021 r. (środa) i 27.05.2021 r. (czwartek) z zachowaniem reżimu sanitarnego odbędą się na terenie naszej szkoły egzaminy uczniów klasy ósmej.

W tych dniach dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie z klas 1-7 są zwolnieni z zajęć edukacyjnych. Świetlica szkolna zapewnia zajęcia opiekuńczo - wychowawcze dla uczniów klas 1-3, po uprzednim zgłoszeniu w sekretariacie szkoły.

Dzień 4.06.2021 r. (dzień po Bożym Ciele) jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych dla wszystkich uczniów. W tym dniu zapewniamy opiekę na świetlicy szkolnej dla uczniów klas 1-3, po uprzednim zgłoszeniu takiej potrzeby do sekretariatu szkoły.

2021-05-11

Ważne terminy dotyczące klasyfikacji rocznej

 

Szanowni Uczniowie!

Grafika. kartka z kalendarzaPrzedstawiamy ważne terminy dotyczące klasyfikacji rocznej w roku szkolnym 2020/2021.

24.05.2021 - wystawienie proponowanych ocen końcowych i rocznych z zajęć edukacyjnych oraz ocen z zachowania

   początek czerwca 2021 r. - spotkanie informacyjne z rodzicami

                                     15.06.2021 r. - zebranie klasyfikacyjne Rady Pedagogicznej

                                     25.06.2021 r. - zakończenie roku szkolnego 2020/2021

2021-05-11

Uroczyste Odsłonięcie Tablicy Pamiątkowej

Dnia 11.05.2021r. o godzinie 12.oo w naszej szkole odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej naszemu bohaterowi szkoły- Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski". Na uroczystość, ze względów epidemiologicznych przybyło niewielu gości, można jednak było obejrzeć transmisję online. 

2021-05-07

Zaproszenie na uroczystość odsłonięcia tablicy pamięci

Logo Tajnej Organizacji Wojskowej Gryf Pomorski. Dwa Gryfy trzymające w pazurach drzewiec z flagą biało czerwoną. Gryfy stoją w promieniach słońca . wokół znajduje sie wodaSzanowni Rodzice! Drodzy uczniowie!

Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia on-line w uroczystości odsłonięcia tablicy pamięci na terenie Szkoły Podstawowej w Redkowicach, która odbędzie się w dniu 11.05.2021 (wtorek) o godzinie 12:00. Uroczystość transmitowana będzie na platformie Teams.

2021-05-06

Zaproszenie na obchody 76. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Stutthof

Zdjęcie: Żołnierz Marynarki Wojennej przed Pomnikiem Walki i Męczeństwa w Muzeum Stutthof.

Szanowni Państwo!

76 lat temu zakończyła się II wojna światowa, a więźniowie obozu Stutthof doczekali wolności. Na tę pamiątkę corocznie Muzeum Stutthof w Sztutowie organizowaliśmy uroczystości pod Pomnikiem Walki i Męczeństwa. Niestety w tym roku, tak jak i w ubiegłym, ze względu na trwającą pandemię nie będziemy mogli zorganizować uroczystości stacjonarnych. Wydarzenia z 1945 roku upamiętnimy w gronie pracowników Muzeum oraz wirtualnie pod adresem www.stutthof.org w zakładce #Stutthof76

Delegacje instytucji i osoby prywatne, które chciałyby w tym dniu złożyć kwiaty pod Pomnikiem zapraszamy 9 maja w godzinach od 11:00 do 13:00. Ze względów na przepisy sanitarne prosimy o ograniczenie delegacji do trzech osób.

Bądźmy w tym dniu razem, wspomnijmy Zmarłych, oddajmy honor Ocalałym

Dyrektor Muzeum Stutthof w Sztutowie

Piotr Tarnowski

2021-05-05

Patriotyczny występ przedszkolaków

 

Z okazji majowych świąt: Międzynarodowego Dnia Solidarności Ludzi Pracy, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święta Konstytucji 3 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowały patriotycznym występ.

Serdecznie zachęcamy do kliknięcia CZYTAJ WIĘCEJ i obejrzenia naszych przedszkolaków.

2021-04-30

Majowe święta

Gif. Powiewająca flaga polskiPrzed nami czas trzech świąt majowych, które są szczególnie ważne w historii Polski. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim rysem historycznym Świąt:

1 maja - Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, popularnie zwany Świętem Pracy

                                       2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

                                       3 maja - Święto Konstytucji 3 maja

2021-04-30

Wyniki Szkolnego Konkursu historyczno -plastycznego

Rozstrzygnięto Szkolny Konkurs historyczno -plastyczny zorganizowany z okazji 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Konkurs został zorganizowany w dwóch kategoriach: dla klas 4 - 6 i dla klas 7 - 8. Zapraszamy do zapoznania się z listą laureatów.

2021-04-30

Harmonogram powrotu uczniów do stacjonarnej nauki w szkole

Gif: Absolwent. Uczeń podnosi rękę w której trzyma dyplomZgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 roku w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID -19 przedstawiamy harmonogram powrotu uczniów do stacjonarnej nauki w szkole...

2021-04-26

Regulamin szkolnego konkurs ekologiczno – plastycznego „Upcykling – podaruj odpadom drugie życie”

Zapraszamy do udziału w konkursie związanym z troską o naszą planetę. W dzisiejszych czasach, kiedy jeśli coś się zepsuje lub uznaliśmy, że jest nieprzydatne, wygodniej jest kupić nowy produkt zamiast dokonać naprawy. W ten sposób przykładamy się do tworzenia śmieci, których można by uniknąć jeśli wykażemy się pomysłowością. Pobudzając w sobie kreatywność można tchnąć w odpady drugie życie i zamienić je w coś zupełnie nowego, wyjątkowego i dalej przydatnego.

2021-04-26

Rozstrzygnięcie Wielkanocnego Konkursu dla oddziałów przedszkolnych

Rozstrzygnięto Wielkanocny Konkurs dla oddziałów przedszkolnych na najpiękniejszą pisankę. 

2021-04-22

Światowy Dzień Ziemi

Obrazek: Planeta Ziemia do której przytulają się chłopiec i dziewczynka22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Święto to zostało ustanowione w 1970 roku, obecnie jest obchodzone w 192 krajach. W Polsce Dzień Ziemi świętujemy od 1990 roku. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. 

Zapraszamy do obejrzenia filmiku edukacyjnego DZIEŃ ZIEMI oraz Dzień Ziemi

2021-04-22

Informacja o wznowieniu nauczania hybrydowego

Szanowni rodzice! 

Informujemy, że w dniach od 26.04.2021 r. w klasach 1-3 zajęcia odbywać się będą w formie hybrydowej (stacjonarnie oraz zdalnie). Harmonogram zajęć hybrydowych zostanie przesłany przez wychowawców klas do każdego z rodziców poprzez dziennik elektroniczny. Plan lekcji pozostaje bez zmian. Zapewniamy dowóz uczniów do szkoły i rozwóz. Na stołówce szkolnej będą wydawane obiady.