AKTUALNOŚCI

2020-12-18

Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek pt Anielski chór

Dziś w naszej szkole czuć było bożonarodzeniową atmosferę. Stało się to za sprawą Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek  Anielski chór. Laureatami konkursu zostali:  Grupa 5 - latków I miejsce Antonina Majewska II miejsce Hubert Milewczyk III miejsce Borys Okrój Grupa 6 - latków I miejsce Milena Reczko  
2020-12-18

Prace plastyczne uczniów klasy 1

Uczniowie klasy 1 w czasie zajęć zdalnych  bardzo chętnie wykonywali prace plastyczno- techniczne. Prace są bardzo pomysłowe i kolorowe. Mamy nadzieję, że będą piękną dekoracją sali lekcyjnej po powrocie uczniów do szkoły.
2020-12-18

Szkolny konkurs pt. My Christmas Card

Szkolny konkurs My Christmas Card Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie językowo- plastycznym My Christmas Card skierowanym do uczniów klas I- VIII. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach: klasy I- III oraz klasy IV- VIII. Proponujemy w kategorii pierwszej przygotowanie kartki świątecznej, na okładce której powinna znajdować się dekoracja oraz element językowy (np. Merry...
2020-12-16

Nagrody w szkolnych konkursach online

Z okazji Dnia Postaci z bajek oraz Dnia Niepodległości zorganizowaliśmy szkolne konkursy online. Uczniom, którzy zostali laureatami konkursów przekazaliśmy (oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego) dyplomy i nagrody.
2020-12-16

II edycja Wojewódzkiego Turnieju FIFA 2020

W dniach 5-6.12.2020r. odbyła się II edycja Wojewódzkiego Turnieju FIFA 2020 dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa pomorskiego. Organizatorem był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku. Mecze rozgrywane były na PC online na platformie Origin w systemie przegrany odpada w II kategoriach wiekowych: Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady. Z...
2020-12-07

Mikołajki w oddziałach przedszkolnych

4 grudnia oddziały przedszkolne 5 i 6 - latków odwiedził Święty Mikołaj.  Od naszego gościa dzieci dostały słodkości. Uczniowie w podzięce za prezenty recytowali wiersze i śpiewali kolędy. Dziękujemy Mikołajowi za odwiedzenie naszych przedszkolaków.
2020-12-07

Szkolny Konkurs plastyczny na ozdobę bożonarodzeniową dla klas 1-3

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 1- 3 szkoły podstawowej do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Plastycznym na ozdobę bożonarodzeniową. Cele konkursu: 1. Kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia 2.Pobudzanie inwencji twórczej i rozwijanie wyobraźni plastycznej dzieci Zadanie konkursowe: Wykonaj ozdobę świateczną dowolną techniką. Preferowane jest wykorzystanie różnych...
2020-12-07

Akcja RAZEM NA ŚWIĘTA

Szanowni uczniowie! Nasza szkoła przyłącza się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej pt. Razem na Święta. Zachęcamy do wykonania kartek świątecznych z życzeniami, ozdób oraz stroików. Zostaną one przekazane do Domu Seniora Magnolia w Lęborku.  Termin przekazania ozdób o szkoły to 17 grudnia 2020 roku. Istnieje również możliwość przekazania prac do autobusu szkolnego...
2020-12-07

Finał akcji pt. Mikołajki dla Laury

Szanowni uczniowie! Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i włączenie się do akcji Mikołajki dla Laury. Od 30.11.2020 do 3.12.2020 r. zbieraliśmy podarunki świąteczne, które zostały przkazane na kiermasz w dniu 06 grudnia w Lęborku na Placu Pokoju. Po raz kolejny pokazaliście, że macie dobre serduszka.
2020-12-04

Wojewódzki konkurs pt. List do Świętego Mikołaja

Uczniowie klasy III wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie pt. List do Świętego Mikołajaorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 48 w Gdańsku. Zadaniem uczniów było napisanie listu do Świętego Mikołaja i wykonanie pracy plastycznej. Podsumowanie wyników nastąpi 7 grudnia 2020 r.
2020-12-01

Informacja na temat terminu ferii zimowych

Szanowni Rodzice! Drodzy uczniowie! Informujemy, że ferie zimowe będą trwać od 4 do 15 stycznia 2021 r.
2020-11-30

Regulamin I Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek "Anielski chór "

Serdecznie zapraszamy do udziału w  Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek  Anielski chór, który odbędzie się: 18 grudnia 2020r., o godz. 09.00. Regulamin konkursu I. Celem konkursu jest: - promowanie młodych talentów, - ukazanie kreatywności artystycznej dzieci, - podtrzymanie w młodym pokoleniu tradycji śpiewu kolęd, - poszerzenie wiedzy na temat tradycji...
2020-11-27

Akcja charytatywna - Mikołajki dla Laury

    Nasza szkoła włącza się do akcji Mikołajki dla Laury    Mocno wierzymy, że wspólnie nam się uda.Fanty te będą wystawione na kiermaszu w dniu 06 grudnia w Lęborku na Placu     Pokoju.    Zapraszamy chętnych do przynoszenia kartek i ozdób świątecznych, stroików oraz fantów (niezniszczone gry, zabawki, książki). Fanty można zostawiać w kartonie przy wejściu...
2020-11-27

Andrzejki w oddziale przedszkolnym 5-latków

27 października2020 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych bawiły się na klasowych Andrzejkach. Dzięki zabawie dzieci poznały tradycje andrzejkowe. Były wróżby i świetna zabawa.
2020-11-26

III Powiatowy Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej - online

 W listopadzie w Szkole im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej został zorganizowany III Powiatowy Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej –  w tym roku w formie online.  Prezentowane utwory nawiązywały   do wydarzeń związanych z dążeniami do wolności, do walk i zmagań o niepodległość. Nadrzędnym celem konkursu było kształtowanie...
2020-11-20

Informacja o zebraniu z rodzicami

Szanowni Rodzice! Serdecznie zapraszamy na spotkanie online wychowawców z rodzicami, które odbędzie się dnia 24.11.2020 r. (wtorek) o godz. 16:00 . Celem zebrania jest poinformowanie rodziców o bieżących postępach uczniów w nauce. Szczegóły spotkań zostaną podane przez wychowawców klas w wiadomosciach w dzienniku elektronicznym.