Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Utworzono: 15-11-2021

Atmosferę obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole dało się wyczuć już kilka dni wcześniej, kiedy na szkolnych korytarzach zaczęły pojawiać się okolicznościowe gazetki i białoczerwone ozdoby przygotowywane przez wszystkie klasy. 10 listopada odbył się uroczysty apel, podczas którego upamiętniliśmy 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu gości: pan wójt Zdzisław Chojnacki, ksiądz proboszcz Mariusz Stalke, radny sejmiku wojewódzkiego pan Roman Dambek, radny naszej gminy pan Roman Downar-Zapolski, pani dyrektor Mariola Łagoda-Ellwart, sołtys Redkowic pan Zenon Gawryło, pani Irena Szmytke oraz przedstawiciele Rady Rodziców pani Marzena Kwidzińska, pani Katarzyna Pobłocka oraz pani Marta Pobłocka.

Każdy z gości skierował z tej okazji przepiękne przesłanie, nawiazując do historii i wartości.

To była piękna żywa lekcja historii.

Cztery uczennice stoją przed mikrofonami. Śpiewają piosenkę.
Chłopiec i dziewczynka śpiewają piosenkę. Za nimi stoją dzieci z flagami Polski. W tle dekoracja patriotyczna.
Dwie uczennice i dwóch uczniów stoją przed mikrofonami. Śpiewają pieśń. W tle dekoracja patriotyczna.
Dwie uczennice w żołnierskich mundurach trzymają w ręku mikrofony. Śpiewają pieśń. W tle dekoracja patriotyczna i poczet sztandarowy szkoły.
Dziewczynka i chłopiec śpiewają piosenkę. Za nimi stoją dzieci z flagami Polski. W tle dekoracja patriotyczna.
Dziewczynka i dwóch chłopców. Jeden z chłopców trzyma mikrofon i mówi wiersz. Za nimi stoi siedmioro uczniów. W tle dekoracja patriotyczna.
Na zdjęciu cztery kobiety. Trzy przedstawicielki Rady Rodziców oraz Pani Dyrektor . Przewodnicząca Rady Rodziców trzyma w dłoni mikrofon i przemawia.
Na zdjęciu zaproszeni goście na uroczystość Narodowego Święta Niepodległości.
Pani Dyrektor szkoły trzyma w dłonini mikrofon. Kobieta przemawia. W tle dekoracja patriotyczna i poczet sztandarowy szkoły.
Poczet sztandarowy szkoły.
Poprzednia Dyrektor szkoły. Kobieta trzyma w dłoni mikrofon i przemawia.
Proboszcz parafii w Nowej Wsi Lęborskiej. Mężczyzna trzyma w dłoni mikrofon i przemawia. W tle dekoracja patriotyczna i poczet sztandarowy szkoły.
Prezes Zarządu Kaszubsko-Kociwskiego Stowarzyszenia imienia Tajnej Organizacji Wojskowej Gryf Pomorski  i Radny Województwa Pomorskiego. Mężczyzna trzyma w dłoni mikrofon i  przemawia.
Radny Gminy Nowa Wieś Lęborska. Mężczyzna trzyma w dłoni mikrofon i przemawia.
Sala gimnastyczna . Uczniowie klasy drugiej stoją w trzech rzędach na przemian dziewczynka i chłopiec. Przed nimi na ziemi leżą biało czerwone serca. W tle dekoracja patriotyczna.
Sala gimnastyczna. Dzieci z oddziałów przedszkolnych recytują wiersz . W tle dekoracja patriotyczna.
Sala gimnastyczna. Dzieci z oddziałów przedszkolnych stoją w półkolu. Recytują wiersz. W tle dekoracja patriotyczna
Sala gimnastyczna. Uczniowie klasy pierwszej stoją w jednym rzędzie. Dziewczynka stoi przed nimi i trzyma mikrofon. Dzieci recytują wiersz. W tle dekoracja patriotyczna
Sołtys Redkowic . Mężczyzna trzyma w dłoni mikrofon i przemawia.
Sześcioro chłopców śpiewa piosenkę. W dłoniach trzymają flagi Polski.
Troje uczniów klasy drugiej. Jeden z uczniów trzyma mikrofon. Recytuje wiersz.
Trzy uczennice stoją przed mikrofonami. Śpiewają piosenkę.
Uczennica stoi przed mikrofonem i czyta wiersz. W tle czwórka uczniów, dwie dziewczynki i dwóch chłopców.
Uczennica stoi przed mikrofonem. Recytuje wiersz.
Uczennice klasy drugiej podczas tańca. Dziewczynki trzymają w dłoniach białe i czerwone wstążki.
Uczennice podczas tańca. Biegną w kręgu. W dłoniach trzymają białe i czerwone wstążki.
Uczeń w żołnierskim stoju stoi przed mikrofonem. Recytuje wiersz. Po obu stronach chłopca stoją uczennice z dużymi flagami Polski. W tle dekoracja patriotyczna i poczet sztandarowy szkoły.
Uczennice klasy drugiej podczas tańca. Ustawione są w dwóch rzędach. Pierwszy rząd kuca. Dziewczynki trzymają w dłoniach białe i czerwone wstążki.
Uczniowie klasy czwartej śpiewają piosenkę. W tle dwie duże flagi Polski.
Uczniowie klasy drugiej stoją w dwurzędzie . Jeden z uczniów trzyma mikrofon recytuje wiersz. W tle dekoracja patriotyczna
Uczniowie klasy drugiej stoją w półkolu. Przed nimi na środku stoją dwie uczennice. Wszyscy trzymają w rękach instrumenty muzyczne - trójkąty, taburyny, grzechotki.
Uczniowie klasy drugiej stoją w trzech rzędach na przemian dziewczynka i chłopiec. Przed nimi na ziemi leżą biało czerwone serca. Dzieci śpiewają piosenkę. W tle dekoracja patriotyczna.
Uczniowie klasy drugiej ustawieni są w dwóch rzędach na przemian dziewczynka i chłopiec. Pierwszy rząd klęczy. Dzięci w dłoniach trzymają biało czerwone serca. W tle dekoracja patriotyczna.
Uczniowie klasy drugiej. Jedna z uczennic trzyma mikrofon. Recytuje wiersz. W tle dekoracja patriotyczna.
Uczniowie klasy pierwszej stoją w jednym rzędzie. Dziewczynka stoi przed nimi i trzyma mikrofon. Dzieci recytują wiersz. W dłoniach trzymają obrazki na płótnie .W tle dekoracja patriotyczna
Uczniowie klasy ósmej stoją w grupie wraz z wychowawczynią . Uczniowie z pierwszego rzędu trzymają dwie duże flagi Polski. W tle dekoracja patriotyczna.
Uczniowie klasy siódmej wraz z wychowawczynią. W tle dekoracja patriotyczna.
Wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska trzyma w dłoni mikrofon i przemawia. W tle dekoracja patriotyczna i poczet sztandarowy szkoły.