2021-04-30

Wyniki Szkolnego Konkursu historyczno -plastycznego

Rozstrzygnięto Szkolny Konkurs historyczno -plastyczny zorganizowany z okazji 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Konkurs został zorganizowany w dwóch kategoriach: dla klas 4 - 6 i dla klas 7 - 8. Zapraszamy do zapoznania się z listą laureatów.

2021-04-30

Harmonogram powrotu uczniów do stacjonarnej nauki w szkole

Gif: Absolwent. Uczeń podnosi rękę w której trzyma dyplomZgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 roku w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID -19 przedstawiamy harmonogram powrotu uczniów do stacjonarnej nauki w szkole...

2021-04-26

Regulamin szkolnego konkurs ekologiczno – plastycznego „Upcykling – podaruj odpadom drugie życie”

Zapraszamy do udziału w konkursie związanym z troską o naszą planetę. W dzisiejszych czasach, kiedy jeśli coś się zepsuje lub uznaliśmy, że jest nieprzydatne, wygodniej jest kupić nowy produkt zamiast dokonać naprawy. W ten sposób przykładamy się do tworzenia śmieci, których można by uniknąć jeśli wykażemy się pomysłowością. Pobudzając w sobie kreatywność można tchnąć w odpady drugie życie i zamienić je w coś zupełnie nowego, wyjątkowego i dalej przydatnego.

2021-04-26

Rozstrzygnięcie Wielkanocnego Konkursu dla oddziałów przedszkolnych

Rozstrzygnięto Wielkanocny Konkurs dla oddziałów przedszkolnych na najpiękniejszą pisankę.

2021-04-22

Światowy Dzień Ziemi

Obrazek: Planeta Ziemia do której przytulają się chłopiec i dziewczynka22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Święto to zostało ustanowione w 1970 roku, obecnie jest obchodzone w 192 krajach. W Polsce Dzień Ziemi świętujemy od 1990 roku. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku edukacyjnego DZIEŃ ZIEMI oraz Dzień Ziemi

2021-04-22

Informacja o wznowieniu nauczania hybrydowego

Szanowni rodzice!

Informujemy, że w dniach od 26.04.2021 r. w klasach 1-3 zajęcia odbywać się będą w formie hybrydowej (stacjonarnie oraz zdalnie). Harmonogram zajęć hybrydowych zostanie przesłany przez wychowawców klas do każdego z rodziców poprzez dziennik elektroniczny. Plan lekcji pozostaje bez zmian. Zapewniamy dowóz uczniów do szkoły i rozwóz. Na stołówce szkolnej będą wydawane obiady.

Powrót dzikich gęsi zwiastuję wiosnę . Prace plastyczne klasy 4

Klucze dzikich gęsi na niebie są zwiastunem rychłej wiosny. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii prac wykonanych przez uczniów klasy 4. Prace wykonane są metodą plakatową i przedstawiają powrót dzikich gęsi na tle zachodzącego słońca.

2021-04-16

Rozstrzygnięcie konkursu Wielkanocnego organizowanego przez GOK w Nowej Wsi Lęborskiej

Dzieci z oddziałów przedszkolnych 5 i 6 -latków wzięli udział w Gminnym Konkursie Wielkanocnym organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej. Dzieci wykonały pracę zbiorową, która została nagrodzona.

Wyniki Konkursu Wielkanocnego

2021-04-16

Centrum Zdrowia Psychicznego przy SPS ZOZ w Lęborku zaprasza do skorzystania z bezpłatnej pomocy oraz opieki utworzonego w placówce Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej (I stopień referencyjności) Dla Dzieci i Młodzieży.

2021-04-13

81 rocznica Zbrodni Katyńskiej

"13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Ludobójstwo, dokonane przez funkcjonariuszy NKWD na blisko 22 tys. obywatelach II Rzeczypospolitej, do dziś pozostaje niezabliźnioną raną. Wśród nich było 14,5 tys. jeńców wojennych – oficerów i policjantów – z obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie oraz 7,3 tys. więźniów aresztowanych na terenach okupowanych przez ZSRS."źródło: https://ipn.gov.pl/pl/zbrodnia-katynska/141887,81-rocznica-Zbrodni-Katynskiej-IPN-oddaje-hold-ofiarom-sowieckiego-mordu.html

Zapraszamy do zapoznania się z portalem tematycznym IPN Katyń 1940, który poświęcony jest Zbrodni Katyńskiej

2021-04-12

Szkolny Konkurs historyczno - plastyczny

Powiewająca Flaga Polski  Z okazji 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja zapraszamy uczniów klas IV- VIII

do udziału w konkursie historyczno- plastycznym.

2021-04-09

Konkurs na spot reklamowy pt. “Jo, jô jem Kaszëba!”

Zachęcamy do udziału w konkursie na spot reklamowy!

1 kwietnia 2021 r. rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. To bardzo ważne wydarzenie dla społeczności kaszubskiej, ponieważ jest to  jedyny sposób na ustalenie urzędowej liczby osób deklarujących swoją przynależność etniczną do wspólnoty kaszubskiej i przede wszystkim ustalenia liczby osób deklarujących posługiwanie się językiem kaszubskim. W związku z tym Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie przygotowało konkurs na spot reklamowy!

Wojewódzki Konkurs Plastyczny pt. „Wiersze malowane” -twórczość Juliana Tuwima

Serdecznie zapraszamy do udziału w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. „Wiersze malowane” -twórczość Juliana Tuwima pod honorowym patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-III, a jego głównym celem jest rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci oraz wyobraźni i aktywności plastycznej. Termin nadsyłania prac - 27.04.2021 r.

Wszystkie informacje dotyczące konkursu znajdują się w regulaminie.

Dlatego, że szkoła może zgłosić tylko 6 osób, proszę o wcześniejszy kontakt z p. Agatą Makowską

Prace przesyłamy na maila agatadorozynska@wp.pl

Regulamin Szkolnego Konkursu Recytatorskiego WIOSNA W POEZJI DZIECIĘCEJ

Zielony napis drukowanymi literami Wiosna. W każdej literce znajdują się małe stokrotki          Serdecznie zapraszamy uczniów klas 1 - 3 do udziału w Szkolnym Konkursie Recytatorskim

"Wiosna w poezji dziecięcej".

2021-04-01

Życzenia Wielkanocne składane przez szkolny Wolontariat

Na różowym tle białe jajko z różowymi wstążkamiZ okazji Świąt Wielkiej Nocy uczniowie działający w szkolnym Wolontariacie nagrali życzenia wielkanocne.

Zapraszamy do ich obejrzenia.