AKTUALNOŚCI

2021-03-31

Zmiana strony internetowej i e-maila szkoły

Szanowni Rodzice! Drodzy uczniowie!

Z dniem 1 kwietnia 2021 r. Szkoła Podstawowa im. TOW "Gryf Pomorski" w Redkowicach będzie korzystać z nowej strony internetowej. Adres nowej witryny: www.szkolaredkowice.nwl.pl.

Informujemy również, że z dniem 1 kwietnia 2021 r. zmianie ulegnie również e-mail szkoły: szkolaredkowice@nwl.pl

2021-03-29

Spotkanie oddziałów przedszkolnych i klasy 1 z funkcjonariuszkami policji

W dniu 25.03.2021 w Szkole Podstawowej im. TOW Gryf Pomorski miało miejsce spotkanie uczniów oddziału „5 latków” ,„zerówki szkolnej” i klasy I z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Lęborku. Tematem przewodnim prelekcji było omówienie podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak i zachowania się na ulicy oraz najbliższym otoczeniu, przestrzeganiu zasad i reguł obowiązujących wszystkich uczestników tego procesu. Uczniowie klasy I otrzymali w prezencie od funkcjonariuszy policji kamizelki odblaskowe.

2021-03-29

Marcowe zajęcia labolatoryjne

W miesiącu marcu grupa sześciolatków kontynuowała zajęcia w ramach projektu "Przedszkole z klasą". Tym razem dzieci wykonywały doświadczenia dotyczące mieszania substancji. Uczyły się w jaki sposób można zmieniać objętość w różnych doświadczeniach.

2021-03-29

Informacja o uzupełniającym otwartym i konkurencyjnym naborze kandydatów na rachmistrzów spisowych

Dnia 25 marca 2021 r., na podstawie art. 24 ust. 1 pkt. 6 ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1775 ze zm.) – zwanym dalej NSP 2021

Pan Ryszard Wittke – Gminny Komisarz Spisowy w Nowej Wsi Lęborskiej ogłasza uzupełniający otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych ...

2021-03-29

Ogólnopolska Kampania Społeczna pt. Polska na niebiesko

W dniu 26.03.2021 grupa 5 i 6 latków obchodziła Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, biorąc tym samym udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej " Polska na niebiesko". Akcja ma na celu podnoszenie świadomości społecznej i propagowanie wiedzy na temat  spektrum autyzmu...

2021-03-26

Informacja o zamknięciu oddziałów przedszkolnych

Szanowni rodzice!

Informujemy, że od dnia 27.03 do 9.04 oddziały przedszkolne 5 i 6 latków zostają zamknięte. Szkoła zapewnia opiekę wyłącznie dla dzieci rodziców wykonujących zawód medyczny i służ porządkowych w trakcie wykonywania zadań służbowych.

2021-03-26

Szkolny Konkurs z języka niemieckiego pt. Alles Gute zu Ostern!

Szkolny konkurs z języka niemieckiego "Alles Gute zu Ostern!" odbył się przed Świętami Wielkanocnymi w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsza kategoria to uczniowie z klas IV - VI, a druga uczniowie z klas VII - VIII.

Uczniowie mieli za zadanie zredagować życzenia wielkanocne i przedstawić je w formie kartki świątecznej. Pomimo trudnych warunków związanych z nauczaniem online konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem...

2021-03-26

Konkurs plastyczny pt. Autyzm, wiem, rozumiem, pomagam

Grupa 5 i 6 latków nie tylko bierze udział w kampanii społecznej "Polska na niebiesko", ale i przygotowuje się do konkursu plastycznego, który jest organizowany przez Stowarzyszenie Niebieski Skarb w Lęborku pt. " Autyzm, wiem, rozumiem, pomagam".

2021-03-26

II etap międzyszkolny Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego w Języku Angielskim - Reading brings us unknown friends - dla uczniów klas 6-8 szkół podstawowych.

Otwarta książka na której leżą rozłożone okularyNiezmiernie miło nam poinformować , że nasza uczennica Zofia Żółtowska (kl. VIII) pomyślnie przeszła przez II etap międzyszkolny Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego w Języku Angielskim "Reading brings us unknown friends” dla uczniów klas 6-8 szkół podstawowych. Konkurs miał formę zdalną i polegał na ...

2021-03-26

Konkurs dla oddziałów przedszkolnych na najpiękniejszą pisankę

 

Zając, który podtrzymuje pisankę   ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W SZKOLNYM KONKURSIE WIELKANOCNYM „NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA”

2021-03-24

Odziały przedszkolne żegnają zimę

Dzieci z oddziałów przedszkolny 5 i 6 latków powitały wiosnę. Wraz z wychowawcami udały się nad staw w Redkowicach i tam w specjalnie przygotowanym palenisku zostały spalone słomiane kukły symbolizujące słowiańską boginię zimy - Marzannę. W ten tradycyyjny sposób dzieci pożegnały zimę i powitały wiosnę.

2021-03-23

Ogólnopolska akcja pt. Nie widać mnie, ale wszystko u mnie OK.

Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji, która pojawiła się w mediach społecznościowych „Nie widać mnie, ale wszystko u mnie OK.” Zdalne nauczanie wciąż się przedłuża. Lekcje online są coraz lepsze bo uczymy się nowych technologii, które nam ułatwiają pracę zdalną, ale czy znajdujemy czas żeby porozmawiać o tym, co robimy, co nas interesuje....

2021-03-22

Sadzenie cebulki w oddziale przedszkolnym 5- latków

Na zajęciach dzieci z oddziału przedszkolnego  5-latków sadziły do doniczek cebulkę. Przedszkolaki zapoznały się z wyglądem warzywa: budową, kolorem, kształtem, fakturą, zapachem oraz etapami jej sadzenia. Każde dziecko posadziło cebulkę. Teraz codziennie ją podlewają i prowadzą obserwacje wzrostu szczypiorku.

2021-03-22

Szkolny konkurs czytelniczo-plastyczny pt. Moja ulubiona książka - projekt okładki

Lubisz przenosić się w świat stworzony dla Ciebie przez autorów ulubionych książek?
Masz okazję zilustrować go na papierze.

Zapraszamy do udziału w Szkolnym konkursie czytelniczo-plastycznym „Moja ulubiona książka - projekt okładki”.

2021-03-22

Pokaż, jak spędzasz swoje przerwy pomiędzy lekcjami online!

Pokaż, jak spędzasz swoje przerwy pomiędzy lekcjami online! Zrób zdjęcie, na którym utrwalisz co robisz w trakcie przerw od zajęć online. Opublikujemy je nas stronie szkolnej, aby pokazać, jak radzimy sobie ze zdalnym nauczaniem. Fotografie proszę przesyłać przy pomocy Teams do 1 kwietnia 2021 do Mai Adamowicz lub Ani Paździoch. Akcja jest organizowana przez wolontariat. Liczymy na waszą kreatywność!Pokaż, jak spędzasz swoje przerwy pomiędzy lekcjami online! Zrób zdjęcie, na którym utrwalisz co robisz w trakcie przerw od zajęć online. Opublikujemy je nas stronie szkolnej, aby pokazać, jak radzimy sobie ze zdalnym nauczaniem...

2021-03-22

Szkolny konkurs plastyczny pt. Czy znasz tę postać?

Nasza szkoła wciąż się zmienia, tych, którzy uczą się zdalnie czeka miła niespodzianka po powrocie do szkoły. Mimo, iż wielu z was nie ma tu z nami, to nadal dbamy o wystrój i miłą atmosferę. Na głównym holu szkoły zawisły portrety znanych osobistości z całego świata. Ciekawe czy ich rozpoznajecie?
Chętnych zapraszam do zabawy
Odszukaj w dostępnych ci źródłach imię i nazwisko oraz krótko napisz z czego zasłynęła dana osoba, albo.... rzuć wyzwanie pani Agacie Makowskiej i sam namaluj  w danej technice dowolną znaną ci osobę. 
Swoje prace jak i odpowiedzi prześlijcie na adres mailowy: agatadorozynska@wp.pl