AKTUALNOŚCI

2021-02-17

Tłustoczwartkowe i walentynkowe pyszności

Tłusty Czwartek bez pączków? Walentynki bez serduszek? Nie w naszej szkole. Nasze Panie kucharki przygotowały w Tłusty Czwartek i w Walentynki słodkie niespodzianki. Na deser uczniowie otrzymalni pyszne pączki i piernikowe serduszka.   
2021-02-09

Dzień Bezpiecznego Internetu

Zapraszamy do ciekawych stron i zadań o bezpiecznym internecie. Escape Room: Bądź z innej bajki Materiały edukacyjne. Komiks. Strona dla dzieci: Sieciaki.pl
2021-02-05

Informacja o otwartym i konkurencyjnym naborze kandydatów na rachmistrzów spisowych

Dnia 29 stycznia 2021 r., na podstawie art. 24 ust. 1 pkt. 6 ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1775 ze zm.) – zwanym dalej NSP 2021 Pan Ryszard Wittke – Gminny Komisarz Spisowy w Nowej Wsi Lęborskiej ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych...
2021-02-03

Projekt "Przedszkole z klasą" - zajęcia taneczne

Po długiej pandemicznej przerwie do naszej szkoły wróciły zajęcia z projektu Przedszkola z klasą . W ramach projektu przedszkolaki uczęszczają na zjęcia z języka angielskiego, laboratorium i zajęcia taneczne.
2021-02-03

Dzieci uczą rodziców - Cyberprzemoc

Tematem kolejnych zajęć w ramach projektu Dzieci uczą rodziców była cyberprzemoc. Dzieci z oddziału przedszkonego 6 -latków dowiedziały się czym jest internet, jak bezpiecznie korzystać z internetu, jak chronić swoją prywatność. Poznały niebezpieczeństwa, które czyhają na nie w internecie i dowiedziały si ę dlaczego warto korzystać z internetu pod okiem rodziców.
2021-02-03

MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK

W ramach kampanii Mała książka- wielki człowiek organizowanej przez Instytut Książki uczniowie klas pierwszych otrzymali wyprawki czytelnicze składające się z książki Pierwsze abecadło, broszury dla rodziców Książką połączeni, czyli uczymy się razem czytać oraz kreatywnego alfabetu. Mamy nadzieję, że dzięki temu projektowi miłość do książek oraz pasja czytania...

2021-02-01

WOŚP - 2021

Nasza szkoła też zagrała! WIELKIE PODZIĘKOWANIA dla wszystkich biorących udział w zbiórce funduszy na 21 Finał WOŚP. Sie ma!

2021-01-27

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu dla klas 1 - 3 na ozdobę bożonarodzeniową

Rozstrzygnięto szkolny konkurs dla klas 1 -3 na ozdobę bożonarodzeniową. W konkursie wzięło udział dwadzieścioro uczniów klas młodszych. Wszystkie prace były piękne i widać było, że uczniowie włożyli w nie wiele pracy. Jury długo debatowało nad wyborem laureatów konkursu, którymi zostali: Alicja Pobłocka - klasa 1 Izabela Ostrowska - klasa 1 Kacper Adamowicz - klasa 1 Ewa...
2021-01-25

Wycieczka do lasu uczniów klasy 2

Uczniowie klasy 2 podczas leśnej wycieczki rozpoznawali warstwy lasu. Następnie zorganizowali inscenizacje pt. Kto bał się? Dzieci przygotowały stroje i wcieliły się w role mieszkańców lasu .Po przedstawieniu ułożyli regulamin zachowania się dzieci w lesie.
2021-01-25

Szkolne przygody Fajniaków

Uczniowie klasy 2 wzięli udział w Ogólnopolskim konkursie Szkolne Przygody  Gangu Fajniaków . W ramach projektu przeprowadziliśmy bardzo dużo doświadczeń i eksperymentów. Uczniowie mogli poznali  cech wody ,powietrza ,ziemi i ognia. Dzięki tym zajęciom dzieci mogły odkryć magię natury i zachęcić je do odkrywania tajemnic przyrody. Uczniowie wykonali do każdego filaru prace...
2021-01-22

Nagrodzeni uczniowie w Świątecznym Konkursie Testowym dla Dzieci - baw się bezpiecznie

Uczniowie klasy 3 zostali nagrodzeni w Świątecznym Konkursie Testowym dla Dzieci - baw się bezpiecznie, zorganizowanym przez Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Gdańsku. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu na temat zasad bezpieczeństwa przy poruszaniu się w gospodarstwie rolnym.
2021-01-22

Wyróżnienie w XVI Wojewódzkim Konkursie Szkół Podstawowych pt. Śpiewajmy kolędy

Niezpiernie miło nam poinformować, że nasze uczennice Alicja Pobłocka z klasy I oraz Antonina Pobłocka z klasy III zdobyły wyróżnienie w XVI Wojewódzkim Konkursie Szkół Podstawowych Śpiewajmy kolędy. Dziewczynki wspołnie zaśpiewy pastorałkę pt. Bosy Pastuszek. GRATULUJEMY
2021-01-22

Dokarmianie ptaków

Zima jest bardzo trudną porą roku dla ptaków. Śnieg i mróz sprawiają, że ptakom ciężko jest znaleźć pokarm. Dzieci z oddziału przedszkolnego 5- latków podczas leśnego spaceru wywiesiły karmę dla ptaków.