AKTUALNOŚCI

2021-11-10

11 XI Święto Niepodległości

Grafika: Flaga Polski11 Listopada Grafika: Flaga Polski

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI!

Grafika: Flaga Polski. Na Białej części flagi godło Polski obok rysunek Józefa Piłsudskiego. Na czerwonej części flagi biały napis: Dzisiaj wielka jest rocznica jedenasty listopada! Tym, co zmarli za Ojczyznę hołd wdzięczności Polska składa.

 

2021-11-09

Badanie kontrolne w w Narodowym Spisie Powszechnym 2021.

Badanie kontrolne zostanie przeprowadzone w terminie 12- 24 listopada 2021 r. Jego celem jest ocena jakości danych pozyskanych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Jego wyniki umożliwiają również udoskonalanie przyszłych spisów i badań reprezentacyjnych, dlatego udział w badaniu kontrolnym jest równie ważny, jak w samym Spisie Powszechnym.

Plakat: Badanie kontrolne w Narodowym Spisie Ludności i Mieszkań 2021. 12-24 listopada 2021. Liczymy się dla Polski.

 

Plakat: Badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Badanie odbędzie się od 12 do 24 listopada 2021. Celem badania kontrolnego jest ocena jakości danych zebranych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Ankietowani będą wyłącznie pełnoletni respondenci, którzy jako pierwsi z danego mieszkania udzielili wywiadu w spisie zasadniczym. Badanie realizowane będzie wyłącznie za pomocą wywiadów telefonicznych na losowo wybranej próbie 100 000 mieszkań, które zostały spisane w NSP 2021.Ankieterzy statystyczni kontaktować się będą z wylosowanymi do badania respondentami wyłącznie z numeru telefonu: 22 828 88 88. Tożsamość ankietera będzie można zweyfikować na stronie spis.gov.pl lub na infolinii 22 279 99 99.

 

2021-11-07

Zebranie z rodzicami

Serdecznie zapraszamy na zebrania rodziców:

17 listopada 2021 r.

o godz. 15.30 - na stołówce szkolnej - rodziców uczniów z klas VIII

o godz. 16.00 - w salach uczniów - rodziców dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz z klas I-III

o godz. 16.30 - w salach uczniów - rodziców uczniów z klas IV-VIII

o godz. 17.00 - na stołówce szkolnej - Radę Rodziców

Państwa obecność jest dla nas niezwykle ważna.
 

2021-10-31

Dzień Wszystkich Świętych

Pamiętajmy o Tych, którzy odeszli...

2021-10-28

Ogólnopolska akcja - Przerwa na czytanie

Jakie miejsce jest dobre do czytania?

Okazuje się, że każde . Korytarz szkolny, sala gimnastyczna, autobus szkolny, stołówka, a nawet na wycieczce można znaleźć chwilkę aby poczytać.

27. października nasi uczniowie wzięli udział w II Międzynarodowej edycji VI ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie.

Łącznie na przerwie czytało 173 osób. Brawo MY.

Do akcji przyłączyły się również panie z Rady Rodziców. Bardzo miło zaskoczyły nas też panie z kuchni oraz pani księgowa, które przeznaczyły swoje przerwy śniadaniowe na przeczytanie kilku stron przyniesionych przez siebie książek.

2021-10-28

Pamiętamy o poległych w czasie I wojny światowej

O porządek na cmentarzu w Niebędzinie, tuż przed Świętem Zmarłych zadbał Samorząd Uczniowski. Dziewczęta pracowicie zbierały liście, wyrywały chwasty, grabiły, a na uporządkowanych grobach zapaliły znicze.

2021-10-28

Wycieczka klasy 8 do Muzeum w Lęborku

Klasa 8b odwiedziła Muzeum w Lęborku. Uczniowie po raz kolejny uczestniczyli w bardzo ciekawych i twórczych warsztatach. Poznali jedną z technik graficznych druku wypukłego i wykonali piękne grafiki w linoleum. Następnie pani prowadząca warsztaty zrobiła z nich odbitki na papierze. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem pracowali, a efekty zadziwiły nie tylko panie, ale także samych uczniów. Okazało się bowiem, że wielu z nich ma ukryte talenty. Po warsztatach uczniowie zwiedzili Wieżę Ciśnień, na której mogli podziwiać przepiękną panoramę Lęborka.

2021-10-27

Lekcja biologii z mikroskopem

Z serii - lekcje aktywizujące - lekcja biologii w klasie 5

Dnia 27.10.2021r. uczniowie klasy 5 na lekcji biologii mikroskopowali i rysowali obrazy obiektów spod mikroskopu. Niektóre obrazy z mikroskopu zostały utrwalone za pomocą aparatu fotograficznego.

2021-10-25

Ogólnapolska akcja bicia rekordu w czytaniu "Przerw na Czytanie"

Zapraszamy wszystkich uczniów do bicia rekordu w czytaniu. W środę 27 października przynosimy do szkoły książki i włączamy się w akcję "Przerwa na czytanie".

Plakat akcji Przerwa na czytanie: Druga międzynarodowa edycja szóstejogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Przerwa na czytanie 1-31 października 2021. Akcja realizowana w ramach międzynarodowego miesiąca bibliotek szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom

2021-10-25

Pierwsze zajęcia "Świetliczaki na tropie...zagadek "

Świetlica zrealizowała pierwsze zadanie z projektu "Świetliczaki na tropie...zagadek" pod hasłem Cztery pory roku, a może więcej...?. Najpierw dzieci wraz z wychowawcą świetlicy wybrały się do pobliskiego parku, aby pozbierać jesienne skarby. Na następnych zajęciach powstały prace przedstawiające panią Jesień z fantazyjną fryzurą na głowie zrobioną z liści.

2021-10-25

Jesienne laleczki, przytulanki....

15. października  lekcje języka kaszubskiego w klasie 1 i 2 były okazją do kreatywnego działania.  Dziewczęta  bawiły się w projektowanie i wykonanie laleczek, przytulanek. Chłopcy natomiast  wykonywali jesienne drzewka. Praca twórcza  sprawiała wszystkim  uczniom wiele radości i satysfakcji.  

2021-10-25

Ćwiczymy koncentrację uwagi

Są takie zajęcia, na których uczniowie mają problemy ze skupieniem uwagi przy rozwiązaniu zadania. Na jednych z zajęć uczniowie otrzymali pomoc w zrozumieniu co to jest koncentracja i co ma na nią wpływ.

Uczniowie wzięli udział w trzech ćwiczeniach treningu koncentracji uwagi: zmysłu wzroku, zmysłu dotyku, zmysłu słuchu.

2021-10-23

Klasa 4 zachęca swoich rówieśników do czytania

Na języku polskim w klasie 4 zachęcaliśmy innych do czytania książek takich, jakie nam się podobają i dla nas są najciekawsze, najzabawniejsze i najważniejsze... Czasem były to książki, które od kogoś dostaliśmy, innym razem takie, które wspominają nasze dzieciństwo... Okazało się, że każdy ma książkę, o której chciałby opowiedzieć. Najważniejsze, abyśmy potrafili znaleźć coś dla siebie, coś co nas zainteresuje i zainspiruje do częstszego sięgania po nie!!!

Przy okazji uczyliśmy się też ładnego wypowiadania się, wpływania na odbiorcę i oceniania innych. 

2021-10-22

Relaksujące zajęcia rytmiczne w oddziale przedszkolnym

 

Na zajęciach rytmicznych dzieci ćwiczyły trening uważności. Sala zamieniła się w ciche i przyciemnione miejsce. Na suficie pojawiły się gwiazdy i droga mleczna. Przy spokojnej i relaksacyjnej muzyce dzieci ćwiczyły spokojne oddychanie. Uczyły się być tu i teraz. Słuchały swojego serduszka. Dzięki temu dzieci się wyciszyły, doświadczyły czegoś nowego. Do tego typu zajęć, na pewno jeszcze wrócimy

2021-10-22

Drużynowe zawody w biegach przełajowych

 

W czwartek 21. października w Nowej Wsi Lęborskiej odbyły się drużynowe zawody w biegach przełajowych. Nasze reprezentacje zajęły odpowiednio:

II miejsce - dziewczęta w Igrzyskach Dzieci,

II miejsce dziewczęta w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej,

II miejsce chłopcy w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej,

III miejsce chłopcy w Igrzyskach Dzieci 

Ponadto:

1 miejsce - Martyna Gibas w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

2 miejsce - Oliwia Szewc w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

3 miejsce - Zofia Pobłocka w Igrzyskach Dzieci,

Dziewczęta te będą reprezentowały naszą szkołę w zawodach powiatowych! 

GRATULUJEMY!!!!

2021-10-20

Zbiórka darów dla zwierząt w schronisku Bajer w Małoszycach

Ruchomy Gif: Czarny szczeniak i rudy kotW dniach 18.10.2021 – 05.11.2021 przeprowadzamy zbiórkę darów dla zwierząt w schronisku Bajer w Małoszycach. Jeśli nie jest Ci obojętny los niechcianych zwierząt, masz okazję pomóc im w przetrwaniu nadchodzącej zimy. Mile widziane wszelkie produkty żywnościowe (sucha i mokra karma, kasze, makarony), zabawki a najbardziej rzeczy dzięki którym nie odczują zimna (koce, kołdry).

Pomóżmy, nie bądźmy obojętni.

Dary należy przynosić do Adrianny Meyer lub opiekunów wolontariatu