AKTUALNOŚCI

2022-10-13

Dzień Edukacji Narodowej

     13 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji corocznego Dnia Edukacji Narodowej. Część oficjalną rozpoczęła Pani dyrektor- Agnieszka Fitowska, która powitała zaproszonych gości, pracowników szkoły i uczniów oraz złożyła wszystkim życzenia...

Film z pokazami - TALENT SHOW!

2022-10-11

Pierwsze zajęcia z Empiriuszem

Laboratoria  Przyszłości to program skierowany do uczniów szkół podstawowych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

  Pierwsze zajęcia  z Programem rozpoczęliśmy w klasie siódmej na lekcjach chemii.  Uczniowie za pomocą  wirtualnych okularów  (VR) mogli przenieść się do laboratorium w którym przeprowadzali doświadczenia. Inny uczniowie mogli obejrzeć ich przebieg na ekranie tablicy multimedialnej.

Tematyka doświadczeń to:

 * Badanie sposobu ochrony produktów metalowych przed korozją.

* Sposoby rozdzielania mieszaniny jednorodnej.

 * Badanie składu powietrza.

* Badanie przewodnictwa elektrycznego niektórych metali.

2022-10-10

"PASJA ŻYCIA" - dzień z Jackiem Pałkiewiczem

Na holu głównym naszej szkoły zagościł wielki polski podróżnik, odkrywca, dziennikarz, twórca "Szkoły przetrwania" - Jacek Pałkiewicz. Jego pełne przygód życie mogliśmy chociaż w części poznać dzięki wystawie książek, zdjęć z podróży, plansz z informacjami i pokazom na ekranie TV. Organizatorem prezentacji był pan D.Waszczuk, materiały użyczyła szkoła jego imienia w Mostach, książki udostępnił pan Dariusz Groszewski, pomocy przy wystawie udzieliła pani Woletta Wilkosz. Mamy nadzieję, że chociaż część uczniów poczuła "wiatr przygody" i nabrała chęci na podróże w nieznane...

2022-09-26

Zaproszenie do XVII Olimpiady Informatycznej Juniorów

Pierwsza edycja Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów odbyła się w roku szkolnym 2006/2007. Olimpiada została powołana przez Komitet Główny Olimpiady Informatycznej w roku 2006, z inicjatywy Stowarzyszenia „Talent” i przy współudziale Zespołu Koordynatorów Edukacji Informatycznej oraz Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów. W latach 2010 - 2014 Olimpiada była organizowana przez Ośrodek Rozwoju Edukacji, a w latach 2014 - 2019 przez Stowarzyszenie “Talent”. Od roku szkolnego 2019/2020 Olimpiadę organizuje Fundacja Rozwoju Informatyki, a nazwa Olimpiady została zmieniona na Olimpiadę Informatyczną Juniorów.

ZAINTERESOWANYCH ZAPRASZAMY DO REGULAMINU UCZESTNICTWA w OLIMPIADZIE

2022-09-13

29 Akcja Sprzątania Świata

Nasza szkoła bierze udział w 29. Akcji Sprzątanie świata – Polska, przyjaciele Naszej Ziemi.

W dniach 15-16 września 2022 r. nasi uczniowie będą porządkować Zieloną Enklawę w Redkowicach.

Również w tym roku szkolnym, sprzątanie odbędzie się we współpracy z panem Zenonem Szmytke - prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Redkowicach oraz z sołtysem panem Zenonem Gawryło.

2022-09-13

Spotkanie podróżnicze

Dzięki współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Nowej Wsi Lęborskiej, w piątek 16 września, odbędzie się w naszej szkole spotkanie z podróżnikiem - panem Danielem Kocuj.

2022-09-09

11 edycja Narodowego Czytania

Piątego września uczniowie naszej szkoły, nauczyciele oraz zaproszeni goście wzięli udział w 11. edycji Narodowego Czytania. Wspólne czytanie "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza odbyło się w pięknie zaaranżowanej przez panią Wiolettę Wilkosz przestrzeni szkolnej. Pani Wioletta przybliżyła wszystkim tematykę czytanego utworu "Lilie" (z pieśni gminnej), a zaproszeni goście oraz uczniowie odegrali swoje role.

W Narodowym Czytaniu udział wzięli: dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowej Wsi Lęborskiej pani Kamila Knap- Wrześniewska, dyrektor szkoły pani Agnieszka Fitowska, pani Magdalena Adamowicz, pani Wioletta Wilkosz oraz uczniowie: Aleksandra Chmiel, Martyna Ellwart, Zofia Pobłocka oraz Hubert Ambrożewicz.

2022-08-30

Rozkład jazdy autobusów

 

Szanowni Rodzice, Kochani Uczniowie

Poniżej przedstawiamy plan przywozów i odwozów na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023.

PLAN PRZYWOZÓW I ODWOZÓW (PDF, 1,15 MB)

2022-08-30

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

 

Szanowni Rodzice! Drodzy uczniowie!

Serdecznie zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023.

godz. 9:00 - Msza Święta w Kościele pw. Św. Józefa Robotnika w Redkowicach

godz. 10:00 uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 na sali gimnastycznej w szkole

Uwaga !Ważne!  

W związku z przewozami otwartymi dojeżdżający uczniowie mają obowiązek posiadania ważnej legitymacji szkolnej. 

W związku z powyższym prosimy o :

  1. sprawdzenie czy uczniowie posiadają ważne legitymacje szkolne
  2. w przypadku braku legitymacji prosimy o sprawdzenie czy posiadają Państwo aktualne zdjęcie ucznia i dostarczenie go do szkoły w dniu 1 września 2022
  3. w przypadku braku zdjęcia prosimy o poinformowanie o tym wychowawcy klasy w dniu 1 września ( zdjęcie zostanie wykonane w szkole)

Dokładne godziny przywozów uczniów na rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 podamy w najbliższym czasie.

2022-06-20

Lekcja przyrody klasa 4

Lekcja przyrody klasa 4.  15.06.2022r.

Temat: Jakie drzewa rosną w lesie?

Uczniowie klasy czwartej poznawali drzewa i krzewy ze szkolnego zielnika.