Aktualności

2022-04-27

Grupy przedszkolne wzięły udział w VIII lekcji w ramach Projektu „Dzieci Uczą Rodziców”

Podczas zajęć pt. Zielona Ziemia dzieci:

• poznały takie terminy, jak ekologia, segregacja odpadów i recycling

• dowiedziały się, jak prawidłowo segregować odpady

• poznały zasady dbania o środowisko naturalne i naszą planetę

• dowiedziały się, jak ważne są pszczoły dla naszego środowiska.

W ramach lekcji dzieci wykonały zadania związane z w/w tematami.

2022-04-26

Pierwszoklasiści nabywają praktyczne umiejętności

Uczniowie klasy pierwszej trenowali umiejętność posługiwania się pieniędzmi w codziennych sytuacjach, czyli podczas zakupów w sklepie.

Dzieci stworzyły własny sklep, wyposażyły go w produkty, wyznaczyły ceny, a następnie wspólnie się bawiły.

Każdy kupujący sam obliczał wartość zakupów, płacił i otrzymywał resztę.

2022-04-25

Szkolny Konkurs na Najpiękniejszą Ozdobę Wielkanocną rozstrzygnięty

w kategorii oddziałów przedszkolnych:

1 miejsce Wiktoria Skorupska

2 miejsce Hubert Milewczyk

3 miejsce Aleksandra Bancmer

wyróżnienie:

Jakub Wójcik i Amelia Kobiela

w kategorii klas I-III:

1 miejsce Alicja Pobłocka

2 miejsce Olivier Dalecki

3 miejsce Brajan Chmiel

wyróżnienie:

Julia Jarczyńska

Brian Zamojski

Ogromne gratulacje dla laureatów nagród oraz podziękowania dla pań: Iwony Budzeń oraz Anny Wiśniewskiej za organizację konkursu, a także dla Rady Rodziców za ufundowanie nagród.

2022-04-07

Turniej Wiedzy o Pożarnictwie

Po  dwuletniej przerwie odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Pożarnictwie. W szkole w Nowej Wsi rywalizowały drużyny z klas młodszych i starszych. Naszą szkołę w grupie starszej reprezentowali uczniowie z klasy siódmej: M.Ellwart, A.Chmiel, H.Ambrożewicz, F.Zeitz pod opieką p. D.Waszczuka. Do podium zabrakło niewiele, wiedza która została przyda się za rok, a może pomoże zostać w przyszłości STRAŻAKIEM!

Życzymy powodzenia w przyszłym roku!

2022-04-01

Lekcja niemieckiego w RESTAURACJI

„Im Restaurant” - lekcja języka niemieckiego w  klasie VIIIb prowadzona metodą dramy.

         Uczniowie  klasy VIIIb na zajęciach języka niemieckiego przygotowali i odegrali scenki na temat zachowania się w restauracji podczas zamawiania posiłku. Scenki odgrywane były w parach, w których jeden z uczniów wcielał się w rolę gościa restauracji, a drugi zagrał  kelnera przyjmującego zamówienie. Wszyscy bardzo się zaangażowali, aby zaprezentować się  jak najlepiej  i … w efekcie wypadli  naprawdę wspaniale.

2022-03-25

Uroczyste wręczenie stypendiów

Dziś odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów uczniom, którzy w I semestrze roku szkolnego 2021/22 uzyskali najwyszcze średnie. Pani Dyrektor pogratulowała uczniom oraz ich rodzicom.

2022-03-22

„Meine Speisekarte”- menu w języku niemieckim

„Meine Speisekarte” - menu w języku niemieckim w klasie VIIIb

Uczniowie klasy VIIIb układali indywidualne jadłospisy na zajęciach języka niemieckiego. Praca poprzedzona była zapoznaniem klasy z nazwami produktów spożywczych i umiejętnością budowania zdań opisujących potrawy zaproponowane przez uczniów na poszczególne posiłki w ciągu dnia. Prace przedstawiają się naprawdę imponująco i zachęcają do spożycia zdrowych posiłków.

Guten Appetit!!!

2022-03-21

Podsumowanie- Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

Podsumowaliśmy działania z w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu 2022. Wręczono nagrody dla uczniów biorących udział w konkursie plastycznym i dla zwycięzców Quizzu wiedzy o bezpieczeństwie w internecie. Mamy nadzieję, że uczestnicy zajęć korzystając z internetu, będą umieli sprawnie ominąć wszelkie czyhające na nich zagrożenia. Organizacją DBI 2022 zajął się p.Dariusz Waszczuk.

2022-03-15

Konkurs na najpiękniejszą pisankę

Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie wielkanocnym na "Najpiękniejszą pisankę"

2022-03-14

Dzień Jedności Kaszubów w naszej szkole

Zapraszamy uczniów klas IV-VIII do udziału w konkursie.