AKTUALNOŚCI

2022-11-28

Konkurs - język niemiecki

ZAPRASZAMY!

Szkolny  Konkurs  z  języka  niemieckiego  na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową z życzeniami w języku niemieckim dla uczniów z klas IV–VI.

„Hurra, die Weihnacht  ist  schon  da!”

 

2022-11-23

V Powiatowy Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej.

Uczniowie naszej szkoły wzięli dziś udział w V Powiatowym Konkursie Recytatorskim Polskiej Poezji Patriotycznej. Konkurs był pełen emocji i wzruszeń. Wszyscy spisali się na medal.
W kategorii klas IV-VI Antonina Pobłocka zajęła 1 miejsce, natomiast Maja Kwidzyńska- miejsce 3
W kategorii klas VII-VIII miejsce 2 zajęła Kalina Młyńska 
Naszą szkołę reprezentowała także Zofia Pobłocka.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom

2022-11-22

Laboratoria Przyszłości w naszej szkole.

Szkoła w Redkowicach, jak i wszystkie szkoły w Polsce objęta została programem „Laboratoria Przyszłości”. W ramach programu szkoły wyposażone zostały w nowoczesny sprzęt i materiały, których celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.             Część przekazanych funduszy było wykorzystanych na zakupy obowiązkowe, reszta do dyspozycji szkoły. W ramach podstawowych zakupów otrzymaliśmy drukarkę 3D, małe studio fotograficzno-filmowe i mikrokontrolery do nauki programowania...

2022-11-22

Powiatowy konkurs z j.niemieckiego w Gdańsku

W dniu 22.11.2022r. w Gdańsku odbył się Powiatowy Konkurs pt."Lingwistyczna Jesień z Poezją", w którym reprezentował naszą szkołę uczeń klasy VIII Franciszek Zeitz. Zaprezentował on wiersz w języku niemieckim pt. "Der Schatten". Do konkursu przygotowała ucznia p.Iwona Sosnowska.

Franek, jesteśmy z Ciebie dumni!!!

2022-11-22

Rozstrzygnięcie VI Gminnego Konkursu otograficzno - literacki pt. "Ja i moje ukochane zwierzątko".

Rozstrzygnięto VI Gminny Konkurs fotograficzno - literacki pt. "Ja i moje ukochane zwierzątko".

I miejsce - Szymon Demski – SP w Nowej Wsi Lęborskiej kl. VIII

II miejsce - Szymon Szymankiewicz – SP w Nowej Wsi Lęborskiej kl. VIII

III miejsce - Filip Wawrzak – SP w Redkowicach kl. VI

III miejsce - Nadia Lawrenc – SP w Nowej Wsi Lęborskiej kl. VIII

Wyróżnienia: Maja Dziembowska – SP w Nowej Wsi Lęborskiej kl. VI

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie a zwycięzcom gratulujemy.

 

2022-11-14

Apel - "Turniej wiedzy o NIEPODLEGŁEJ"

14 listopada świętowaliśmy w naszej szkole 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Naszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością: starosta lęborski Pani Alicja Zajączkowska, inspektor do spraw oświaty Gminy Nowa Wieś Lęborska Pani Małgorzata Markiewicz , prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Redkowicach Pani Marzena Kwidzińska oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

2022-11-10

"Szkoła do hymnu"

Dziś w naszej szkole o godz. 11:11 uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy obsługi i administracji uroczyście zaśpiewali hymn narodowy. Po zaśpiewaniu hymnu, mogliśmy wysłuchać występu uczennic z klasy III, które przepięknie zaśpiewały piosenkę "To nasza ojczyzna" oraz obejrzeć rewelacyjny występ - taniec z flagami, który zaprezentowały nam uczennice z klasy VII.

Na apelu, pani dyrektor wręczyła również dyplomy i nagrody uczniom, którzy wzięli udział w Konkursie Plastycznym "Śladami Jacka Pałkiewicza". Konkurs zorganizowała pani Agata Makowska.

Uroczysty apel związany z obchodami Święta Niepodległości, w którym w sposób interaktywny wezmą udział uczniowie, odbędzie się także w poniedziałek 14 listopada.

2022-11-07

Trzecia Międzynarodowa edycja siódmej ogólnoplskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie.

 

Plakat akcji przerwa na czytanie. Trzecia międzynarodowa edycja Siódmej ogólnoplskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. 28 października, już po raz drugi, nasza szkoła dołączyła do III Międzynarodowej Edycji i VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie "Przerwa na czytanie".

W akcji wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Nawet Panie z obsługi i administacji znalazły chwilę aby przeczytać kilka stron i dać przykład naszym uczniom.

2022-11-03

GMINNY KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Zapraszamy do udziału w GMINNYM  KONKURSIE  Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO
Zachęcam do lektury regulaminu i do uczestnictwa w konkursie...

 

 

2022-10-28

Zmiana kursów autobusów

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Imormujemy, że od 2.11. 2022 r. zmienia się rozkład jazdy autobusów linii 624

Rozkład jazdy autobusów linii 624 (pdf, 112 KB)

2022-10-27

CODE WEEK 2022

Już po raz kolejny w naszej szkole odbyły się zajęcia w ramach akcji Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. W tym roku uczniowie klasy 6 pod opieką p.Dariusza Waszczuka zamienili się w rolę specjalistów od obsługi robotów mBot...

2022-10-20

CYRK PRZYJECHAŁ!

18-go października do naszej szkoły przyjechał CYRK. Szalony klaun Max ze swoją asystentką pokazywali nam przeróżne sztuczki i akrobacje. Zabawa była przednia. Słupek radości w tym dniu skoczył na szkolnych "uśmiechometrach" o ładnych parę stopni...:-)

2022-10-18

Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej

Również i w tym roku szkolnym zapraszamy uczniów klas IV-VIII, do udziału w konkursie pieśni patriotycznej.

2022-10-13

Dzień Edukacji Narodowej

     13 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji corocznego Dnia Edukacji Narodowej. Część oficjalną rozpoczęła Pani dyrektor- Agnieszka Fitowska, która powitała zaproszonych gości, pracowników szkoły i uczniów oraz złożyła wszystkim życzenia...

Film z pokazami - TALENT SHOW!

2022-10-11

Pierwsze zajęcia z Empiriuszem

Laboratoria  Przyszłości to program skierowany do uczniów szkół podstawowych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

  Pierwsze zajęcia  z Programem rozpoczęliśmy w klasie siódmej na lekcjach chemii.  Uczniowie za pomocą  wirtualnych okularów  (VR) mogli przenieść się do laboratorium w którym przeprowadzali doświadczenia. Inny uczniowie mogli obejrzeć ich przebieg na ekranie tablicy multimedialnej.

Tematyka doświadczeń to:

 * Badanie sposobu ochrony produktów metalowych przed korozją.

* Sposoby rozdzielania mieszaniny jednorodnej.

 * Badanie składu powietrza.

* Badanie przewodnictwa elektrycznego niektórych metali.