2023-05-22

Nasi uczniowie wyróżnieni w Międzynarodowym Konkursie - Kangur Matematyczny

Miło nam poinformować, że w tegorocznym konkursie "Międzynarodowy Kangur Matematyczny" trzech uczniów naszej szkoły może pochwalić się wysokimi wynikami.

W kategorii Maluch z wynikiem bardzo dobrym uplasowała się Dagmara Lis a Kacper Adamowicz został wyróżniony.

Wyróżnienie w kategorii Beniamin uzyskała też Agata Pomieczyńska.

Serdecznie gratulujemy .

2023-05-22

WYCIECZKA DO MALBORKA I GDYNI - "POZNAJ POLSKĘ 2023"

18 maja najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Gdyni i Malborka. Celem wyjazdu było wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznania Polski, jej zabytków kultury i historii. Wycieczka w 80% została sfinansowana przez MEiN, a w 20% przez rodziców. Uczniowie zwiedzili Gdynię oraz Zamek Krzyżacki w Malborku. Wszyscy wrócili szczęśliwi i pełni wrażeń.

2023-05-14

Egzamin na KARTĘ ROWEROWĄ

UWAGA!

Tradycyjnie w maju odbywa się w naszej szkole egzamin na KARTĘ ROWEROWĄ.

Egzamin można próbować zdać tylko raz w roku!

Wszystkich chętnych proszę o przygotowanie się do egzaminu (pytania na ze strony: BRD - testy na kartę )

2023-05-14

Finał I Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego "Mathman"

Finał I Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego "Mathman" w naszej szkole został rozstrzygnięty.

2023-04-19

Testujemy "Podłogę interaktywną"

Dzięki uprzejmości firmy MENTOR, mieliśmy możliwość przetestować przez dwa tygodnie ich produkt -SmartFloor. Podłoga multiinteraktywna, która pozwala sterować obrazem za pomocą ruchu, specjalnego pisaka świetlnego i robota interaktywnego. Posiada dedykowany statyw mobilny, który pozwala swobodnie przenosić ją w różne miejsca. Oprogramowanie do podłogi umożliwia naukę z różnych dziedzin, poprzez zabawy wymagające aktywności ruchowej. Najbardziej zadowolone były przedszkolaki i uczniowie klas 1-3, może finanse naszej szkoły pozwolą kiedyś, na zakup takiego sprzętu, bo apetyty są ogromne...

2023-03-31

W ramach programu "Laboratoria Przyszłości" nasza szkoła otrzymała również drukarkę 3D. Po kilku miesiącach uzbierała się już niemała kolekcja wydrukowanych prac. Na szkolnym holu mogliśmy obejrzeć najciekawsze z wydruków i dowiedzieć się więcej o tej nowoczesnej technologii. Na drukarce 3D możemy drukować pomoce naukowe, zabawki, narzędzia, ozdoby ...i to co sobie wymyślimy, a na lekcjach informatyki uczniowie projektują już swoje pomysły w 3D.

2023-03-28

Turniej Pożarniczy

W szkole w Nowej Wsi Lęborskiej odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Siedmioosobowa reprezentacja naszej szkoły miała do opanowania bardzo dużą ilość materiału, niestety zabrakło paru punktów do udziału w finale. Opiekę nad reprezentacją sprawował p. D.Waszczuk. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zajdą dużo wyżej, a któryś z nich zostanie w przyszłości prawdziwym strażakiem.

Gratulujemy wyników i życzymy powodzenia w roku przyszłym!

2023-03-21

Powitanie WIOSNY - Eko Moda, FAMILIADA

POWITANIE WIOSNY - 21 marca

Powitanie wiosny w tym roku obfitowało w wiele atrakcji. Dzień rozpoczęliśmy pokazem Eko-Mody, której efekty będzie można zobaczyć na wybiegach w Mediolanie i Paryżu. Następnym punktem programu była FAMILIADA rodzinek "Pedagogów" i "Artystów" zakrapiana żartami prowadzącego (p.Darek). Młodsi uczniowie odprowadzili Marzannę, tą zimową pannę. Na koniec starły się w piłkę siatkową drużyny "Nauczycieli" i "Uczniów"...wynik do końca nie jest znany. Można powiedzieć, że WIOSNA została powitana z OGROMNYM UŚMIECHEM!

2023-03-21

Dzień Jedności Kaszubów

20 marca br. w naszej szkole  świętowaliśmy Dzień  Jedności Kaszubów. Obchody  uświetnił swoim koncertem zespół FUCUS, podczas którego młodzież chętnie uczestniczyła w  zabawach muzycznych. Grupa dziewcząt z kl. VII- VIII zatańczyła Poloneza kaszubskiego, uczeń kl. II. Dominik  przedstawił piosenkę w stylu rap pt. " Jesmë dzôtczi". Grupa z klas III zaprezentowała przedstawienie teatralne "Wëbòrë Miss". Spotkanie zakończyło się występem trio gitarowego pod kierunkiem p. Dutkiewicza, które wykonało 2 kaszubskie  utwory.