Aktualności

2022-11-14

Apel - "Turniej wiedzy o NIEPODLEGŁEJ"

14 listopada świętowaliśmy w naszej szkole 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Naszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością: starosta lęborski Pani Alicja Zajączkowska, inspektor do spraw oświaty Gminy Nowa Wieś Lęborska Pani Małgorzata Markiewicz , prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Redkowicach Pani Marzena Kwidzińska oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

2022-11-10

"Szkoła do hymnu"

Dziś w naszej szkole o godz. 11:11 uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy obsługi i administracji uroczyście zaśpiewali hymn narodowy. Po zaśpiewaniu hymnu, mogliśmy wysłuchać występu uczennic z klasy III, które przepięknie zaśpiewały piosenkę "To nasza ojczyzna" oraz obejrzeć rewelacyjny występ - taniec z flagami, który zaprezentowały nam uczennice z klasy VII.

Na apelu, pani dyrektor wręczyła również dyplomy i nagrody uczniom, którzy wzięli udział w Konkursie Plastycznym "Śladami Jacka Pałkiewicza". Konkurs zorganizowała pani Agata Makowska.

Uroczysty apel związany z obchodami Święta Niepodległości, w którym w sposób interaktywny wezmą udział uczniowie, odbędzie się także w poniedziałek 14 listopada.

2022-11-07

Trzecia Międzynarodowa edycja siódmej ogólnoplskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie.

 

Plakat akcji przerwa na czytanie. Trzecia międzynarodowa edycja Siódmej ogólnoplskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. 28 października, już po raz drugi, nasza szkoła dołączyła do III Międzynarodowej Edycji i VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie "Przerwa na czytanie".

W akcji wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Nawet Panie z obsługi i administacji znalazły chwilę aby przeczytać kilka stron i dać przykład naszym uczniom.

2022-11-03

GMINNY KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Zapraszamy do udziału w GMINNYM  KONKURSIE  Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO
Zachęcam do lektury regulaminu i do uczestnictwa w konkursie...

 

 

2022-10-28

Zmiana kursów autobusów

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Imormujemy, że od 2.11. 2022 r. zmienia się rozkład jazdy autobusów linii 624

Rozkład jazdy autobusów linii 624 (pdf, 112 KB)

2022-10-27

CODE WEEK 2022

Już po raz kolejny w naszej szkole odbyły się zajęcia w ramach akcji Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. W tym roku uczniowie klasy 6 pod opieką p.Dariusza Waszczuka zamienili się w rolę specjalistów od obsługi robotów mBot...

2022-10-20

CYRK PRZYJECHAŁ!

18-go października do naszej szkoły przyjechał CYRK. Szalony klaun Max ze swoją asystentką pokazywali nam przeróżne sztuczki i akrobacje. Zabawa była przednia. Słupek radości w tym dniu skoczył na szkolnych "uśmiechometrach" o ładnych parę stopni...:-)

2022-10-18

Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej

Również i w tym roku szkolnym zapraszamy uczniów klas IV-VIII, do udziału w konkursie pieśni patriotycznej.

2022-10-13

Dzień Edukacji Narodowej

     13 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji corocznego Dnia Edukacji Narodowej. Część oficjalną rozpoczęła Pani dyrektor- Agnieszka Fitowska, która powitała zaproszonych gości, pracowników szkoły i uczniów oraz złożyła wszystkim życzenia...

Film z pokazami - TALENT SHOW!

2022-10-11

Pierwsze zajęcia z Empiriuszem

Laboratoria  Przyszłości to program skierowany do uczniów szkół podstawowych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

  Pierwsze zajęcia  z Programem rozpoczęliśmy w klasie siódmej na lekcjach chemii.  Uczniowie za pomocą  wirtualnych okularów  (VR) mogli przenieść się do laboratorium w którym przeprowadzali doświadczenia. Inny uczniowie mogli obejrzeć ich przebieg na ekranie tablicy multimedialnej.

Tematyka doświadczeń to:

 * Badanie sposobu ochrony produktów metalowych przed korozją.

* Sposoby rozdzielania mieszaniny jednorodnej.

 * Badanie składu powietrza.

* Badanie przewodnictwa elektrycznego niektórych metali.

2022-10-10

"PASJA ŻYCIA" - dzień z Jackiem Pałkiewiczem

Na holu głównym naszej szkoły zagościł wielki polski podróżnik, odkrywca, dziennikarz, twórca "Szkoły przetrwania" - Jacek Pałkiewicz. Jego pełne przygód życie mogliśmy chociaż w części poznać dzięki wystawie książek, zdjęć z podróży, plansz z informacjami i pokazom na ekranie TV. Organizatorem prezentacji był pan D.Waszczuk, materiały użyczyła szkoła jego imienia w Mostach, książki udostępnił pan Dariusz Groszewski, pomocy przy wystawie udzieliła pani Woletta Wilkosz. Mamy nadzieję, że chociaż część uczniów poczuła "wiatr przygody" i nabrała chęci na podróże w nieznane...

2022-09-26

Zaproszenie do XVII Olimpiady Informatycznej Juniorów

Pierwsza edycja Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów odbyła się w roku szkolnym 2006/2007. Olimpiada została powołana przez Komitet Główny Olimpiady Informatycznej w roku 2006, z inicjatywy Stowarzyszenia „Talent” i przy współudziale Zespołu Koordynatorów Edukacji Informatycznej oraz Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów. W latach 2010 - 2014 Olimpiada była organizowana przez Ośrodek Rozwoju Edukacji, a w latach 2014 - 2019 przez Stowarzyszenie “Talent”. Od roku szkolnego 2019/2020 Olimpiadę organizuje Fundacja Rozwoju Informatyki, a nazwa Olimpiady została zmieniona na Olimpiadę Informatyczną Juniorów.

ZAINTERESOWANYCH ZAPRASZAMY DO REGULAMINU UCZESTNICTWA w OLIMPIADZIE

2022-09-13

29 Akcja Sprzątania Świata

Nasza szkoła bierze udział w 29. Akcji Sprzątanie świata – Polska, przyjaciele Naszej Ziemi.

W dniach 15-16 września 2022 r. nasi uczniowie będą porządkować Zieloną Enklawę w Redkowicach.

Również w tym roku szkolnym, sprzątanie odbędzie się we współpracy z panem Zenonem Szmytke - prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Redkowicach oraz z sołtysem panem Zenonem Gawryło.

2022-09-13

Spotkanie podróżnicze

Dzięki współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Nowej Wsi Lęborskiej, w piątek 16 września, odbędzie się w naszej szkole spotkanie z podróżnikiem - panem Danielem Kocuj.