AKTUALNOŚCI

2022-03-22

„Meine Speisekarte”- menu w języku niemieckim

„Meine Speisekarte” - menu w języku niemieckim w klasie VIIIb

Uczniowie klasy VIIIb układali indywidualne jadłospisy na zajęciach języka niemieckiego. Praca poprzedzona była zapoznaniem klasy z nazwami produktów spożywczych i umiejętnością budowania zdań opisujących potrawy zaproponowane przez uczniów na poszczególne posiłki w ciągu dnia. Prace przedstawiają się naprawdę imponująco i zachęcają do spożycia zdrowych posiłków.

Guten Appetit!!!

2022-03-21

Podsumowanie- Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

Podsumowaliśmy działania z w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu 2022. Wręczono nagrody dla uczniów biorących udział w konkursie plastycznym i dla zwycięzców Quizzu wiedzy o bezpieczeństwie w internecie. Mamy nadzieję, że uczestnicy zajęć korzystając z internetu, będą umieli sprawnie ominąć wszelkie czyhające na nich zagrożenia. Organizacją DBI 2022 zajął się p.Dariusz Waszczuk.

2022-03-15

Konkurs na najpiękniejszą pisankę

Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie wielkanocnym na "Najpiękniejszą pisankę"

2022-03-14

Dzień Jedności Kaszubów w naszej szkole

Zapraszamy uczniów klas IV-VIII do udziału w konkursie.

2022-03-13

Szkolna edycja Wojewódzkiego Konkursu z języka niemieckiego

Szkolna edycja Wojewódzkiego Konkursu z języka niemieckiego dla uczniów z klas VII i VIII „DAS IST DOCH SEHENSWERT”

       10.03.2022r. odbyły się  w  naszej  szkole  eliminacje  do  Wojewódzkiego Konkursu „DAS IST DOCH SEHENSWERT” dla uczniów z klas VII – VIII przeprowadzone przez nauczyciela języka niemieckiego p.Iwonę Sosnowską. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

KLASA VII: 1.A.Chmiel 2.Z.Pobłocka 3.F.Zeitz 4.H.Ambrożewicz 5.M.Ellwart

Flaga NiemiecKLASA VIIIa: 1.A.Książek

KLASA VIIIb: 1.M.Pobłocki 2.J.Ostrowski 3.M.Lange

Życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu!!!

2022-03-08

Ogromne sukcesy naszego ucznia na arenie Międzynarodowej.

W sobotę 5 marca na Międzynarodowych Mistrzostwach Karate w Bydgoszczy 2022, Kacper Adamowicz zdobył dwa srebrne medale.

2022-03-08

Uczennica naszej szkoły w III etapie Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego "Reading Brings Us Unknown Friends"

Marianna Zysek uczennica klasy 8b zakwalifikowała się do III etapu

Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego

"Reading Brings Us Unknown Friends"

2022-03-08

Udział naszej szkoły na uroczystościach w Gołubiu

Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami i panią dyrektor, 6 marca wzięli udział w uroczystych obchodach 78- ej rocznicy bohaterskiej śmierci dowódcy Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” kpt. Józefa Dambka.

2022-03-01

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca 2022 r. o godz. 10.30  odbył się w naszej szkole Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym. W biegu wzięli udział w uczniowie z klas V - VIII, nauczyciele oraz pracownicy obsługi.  Wydarzenie jest organizowane w ramach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pogoda i humory dopisały wszystkim uczestnikom i forma fizyczna także. 

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym plakat

2022-02-28

Wojewódzki Konkurs z języka niemieckiego

Zapraszam serdecznie chętnych uczniów z klas VII i VIII do udziału w szkolnej edycji Wojewódzkiego Konkursu z języka niemieckiego 

pt. „Das ist doch sehenswert

Chętne osoby proszone są o zgłaszanie udziału w  konkursie do nauczyciela języka niemieckiego – p.Iwony Sosnowskiej..