Aktualności

2021-10-28

Wycieczka klasy 8 do Muzeum w Lęborku

Klasa 8b odwiedziła Muzeum w Lęborku. Uczniowie po raz kolejny uczestniczyli w bardzo ciekawych i twórczych warsztatach. Poznali jedną z technik graficznych druku wypukłego i wykonali piękne grafiki w linoleum. Następnie pani prowadząca warsztaty zrobiła z nich odbitki na papierze. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem pracowali, a efekty zadziwiły nie tylko panie, ale także samych uczniów. Okazało się bowiem, że wielu z nich ma ukryte talenty. Po warsztatach uczniowie zwiedzili Wieżę Ciśnień, na której mogli podziwiać przepiękną panoramę Lęborka.

2021-10-27

Lekcja biologii z mikroskopem

Z serii - lekcje aktywizujące - lekcja biologii w klasie 5

Dnia 27.10.2021r. uczniowie klasy 5 na lekcji biologii mikroskopowali i rysowali obrazy obiektów spod mikroskopu. Niektóre obrazy z mikroskopu zostały utrwalone za pomocą aparatu fotograficznego.

2021-10-25

Ogólnapolska akcja bicia rekordu w czytaniu "Przerw na Czytanie"

Zapraszamy wszystkich uczniów do bicia rekordu w czytaniu. W środę 27 października przynosimy do szkoły książki i włączamy się w akcję "Przerwa na czytanie".

Plakat akcji Przerwa na czytanie: Druga międzynarodowa edycja szóstejogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Przerwa na czytanie 1-31 października 2021. Akcja realizowana w ramach międzynarodowego miesiąca bibliotek szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom

2021-10-25

Pierwsze zajęcia "Świetliczaki na tropie...zagadek "

Świetlica zrealizowała pierwsze zadanie z projektu "Świetliczaki na tropie...zagadek" pod hasłem Cztery pory roku, a może więcej...?. Najpierw dzieci wraz z wychowawcą świetlicy wybrały się do pobliskiego parku, aby pozbierać jesienne skarby. Na następnych zajęciach powstały prace przedstawiające panią Jesień z fantazyjną fryzurą na głowie zrobioną z liści.

2021-10-25

Jesienne laleczki, przytulanki....

15. października  lekcje języka kaszubskiego w klasie 1 i 2 były okazją do kreatywnego działania.  Dziewczęta  bawiły się w projektowanie i wykonanie laleczek, przytulanek. Chłopcy natomiast  wykonywali jesienne drzewka. Praca twórcza  sprawiała wszystkim  uczniom wiele radości i satysfakcji.  

2021-10-25

Ćwiczymy koncentrację uwagi

Są takie zajęcia, na których uczniowie mają problemy ze skupieniem uwagi przy rozwiązaniu zadania. Na jednych z zajęć uczniowie otrzymali pomoc w zrozumieniu co to jest koncentracja i co ma na nią wpływ.

Uczniowie wzięli udział w trzech ćwiczeniach treningu koncentracji uwagi: zmysłu wzroku, zmysłu dotyku, zmysłu słuchu.

2021-10-23

Klasa 4 zachęca swoich rówieśników do czytania

Na języku polskim w klasie 4 zachęcaliśmy innych do czytania książek takich, jakie nam się podobają i dla nas są najciekawsze, najzabawniejsze i najważniejsze... Czasem były to książki, które od kogoś dostaliśmy, innym razem takie, które wspominają nasze dzieciństwo... Okazało się, że każdy ma książkę, o której chciałby opowiedzieć. Najważniejsze, abyśmy potrafili znaleźć coś dla siebie, coś co nas zainteresuje i zainspiruje do częstszego sięgania po nie!!!

Przy okazji uczyliśmy się też ładnego wypowiadania się, wpływania na odbiorcę i oceniania innych. 

2021-10-22

Relaksujące zajęcia rytmiczne w oddziale przedszkolnym

 

Na zajęciach rytmicznych dzieci ćwiczyły trening uważności. Sala zamieniła się w ciche i przyciemnione miejsce. Na suficie pojawiły się gwiazdy i droga mleczna. Przy spokojnej i relaksacyjnej muzyce dzieci ćwiczyły spokojne oddychanie. Uczyły się być tu i teraz. Słuchały swojego serduszka. Dzięki temu dzieci się wyciszyły, doświadczyły czegoś nowego. Do tego typu zajęć, na pewno jeszcze wrócimy

2021-10-22

Drużynowe zawody w biegach przełajowych

 

W czwartek 21. października w Nowej Wsi Lęborskiej odbyły się drużynowe zawody w biegach przełajowych. Nasze reprezentacje zajęły odpowiednio:

II miejsce - dziewczęta w Igrzyskach Dzieci,

II miejsce dziewczęta w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej,

II miejsce chłopcy w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej,

III miejsce chłopcy w Igrzyskach Dzieci 

Ponadto:

1 miejsce - Martyna Gibas w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

2 miejsce - Oliwia Szewc w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

3 miejsce - Zofia Pobłocka w Igrzyskach Dzieci,

Dziewczęta te będą reprezentowały naszą szkołę w zawodach powiatowych! 

GRATULUJEMY!!!!

2021-10-20

Zbiórka darów dla zwierząt w schronisku Bajer w Małoszycach

Ruchomy Gif: Czarny szczeniak i rudy kotW dniach 18.10.2021 – 05.11.2021 przeprowadzamy zbiórkę darów dla zwierząt w schronisku Bajer w Małoszycach. Jeśli nie jest Ci obojętny los niechcianych zwierząt, masz okazję pomóc im w przetrwaniu nadchodzącej zimy. Mile widziane wszelkie produkty żywnościowe (sucha i mokra karma, kasze, makarony), zabawki a najbardziej rzeczy dzięki którym nie odczują zimna (koce, kołdry).

Pomóżmy, nie bądźmy obojętni.

Dary należy przynosić do Adrianny Meyer lub opiekunów wolontariatu

2021-10-19

Egzaminy próbne klas 8

Uczniowie klas ósmych pisali dziś próbny egzamin z języka polskiego. Wszystkim uczniom życzymy jak najlepszych wyników!

2021-10-18

Klasa 7 wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii historycznej "BohaterOn w Twojej szkole".

Cyceron powiedział kiedyś :"Historia magistra vitae est", co tłumacząc z języka łacińskiego oznacza "Historia jest nauczycielką życia". Jest to jedno z najczęściej powtarzanych przez historyków zdań. I słusznie, bo jest w nim wiele prawdy. Historia to nie spis wydarzeń, bitew czy wykaz zwycięzców i pokonanych. Wielu młodych ludzi twierdzi, że zupełnie nie interesuje ich to, co działo się wcześniej. Dlatego należy pokazywać młodzieży historię tak, żeby była dla nich ciekawa, atrakcyjna i zaskakująca. Uczyć tak, aby sami mogli wyciągać wnioski z wydarzeń z przeszłości. Taką właśnie lekcję mogli odbyć uczniowie w klasie VII, którzy po raz drugi wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii historycznej "BohaterOn w Twojej szkole". Jest to projekt skierowany do młodzieży, a przybliża im wydarzenia i bohaterów Powstania Warszawskiego.

2021-10-18

Zakończenie charytatywnej akcji KREDKOBRANIE

Uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej KREDKOBRANIE. Celem akcji jest wsparcie naszych najmłodszych rodaków mieszkających na terenach dawnej Rzeczypospolitej. Zbieraliśmy przybory szkolne i materiały plastyczne, które trafią do polskich rodzin i ośrodków edukacyjnych na Litwie, Białorusi i Ukrainie.

Cieszymy się, że możemy pomagać młodym na Kresach. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie Wasze wsparcie i zaangażowanie, za które serdecznie dziękujemy.

Akcję koordynował Szkolny Wolontariat wraz z opiekunami panią Joanną Rybicką, panią Magdaleną Adamowicz i panią Katarzyną Stafińską.

2021-10-15

Kleksografia na lekcji języka polskiego w klasie 4

 

Po co nam lektury? Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego Wy- uczniowie zadajecie sobie i Waszym polonistom wciąż to samo pytanie. Odpowiedź jest bardzo prosta- po to, aby czynić nasze życie lepszym i ciekawszym. Wszyscy wiemy, że czytanie książek wzbogaca nas pod każdym względem. Dzięki książkom stajemy się bardziej wrażliwi na otaczający nas świat, wzbogacamy nasze słownictwo, a nawet ćwiczymy ortografię i interpunkcję. Ponad wszystko jednak, rozwijamy nasze twórcze myślenie. Cudowną kreatywnością popisali się ostatnio uczniowie klasy IV, którzy pracowali na języku polskim z lekturą "Akademia Pana Kleksa". Na oryginalnej lekcji Kleksografii stworzyli oni prawdziwe dzieła sztuki, które dodatkowo potrafili pięknie opisać. Brawo.

2021-10-14

Dzień Edukacji Narodowej

Uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w tym roku odbyły się w dwóch turach. W pierwszej uczestniczyły klasy 0-3, a w drugiej klasy 4-8. Uczniowie w ramach życzeń przygotowali dla nauczycieli zabawne wierszyki, pokazy "charakterystycznych typów postaw nauczycielskich", kwiecisty taniec i popisy śpiewu. Uśmiechnięte twarze nauczycieli i obecnych uczniów były najlepszą nagrodą dla występujących.

Za wszystkie ŻYCZENIA Serdecznie Dziękują - wszyscy pracownicy szkoły!