Etap rejonowy II Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego MATHMAN

Utworzono: 26-03-2024

W konkursie wzięło udział 139 uczniów z 50 szkół naszego województwa. Rozwiązywali zadania praktyczne, powiązane z życiem codziennym na trzech poziomach klas: 2-3, 4-6 i 7-8. Podczas konkursu zaszczycili nas swoją obecnością starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Gdańsku Delegatura w Słupsku -Pani Beata Sobańska-Zając, prezes Zakładu Zagospodarowania Odpadów "ZZO Czysta Błękitna Kraina- Pani Anna Rudnicka, dyrektor Akademii Rozwoju Prosperity - Pani Natalia Zarańska, radni - Pan Marek Piotrowski - Radny Gminy Nowa Wieś Lęborska oraz Pan Rafał Gajewski, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Redkowicach- Pani Marzena Kwidzińska, przewodnicząca Rady Rodziców- pani Marta Pobłocka oraz inspektor do spraw oświaty w Gminie Nowa Wieś Lęborska -Pani Małgorzata Markiewicz.

Podczas, gdy uczniowie rozwiązywali zadania, nauczyciele, rodzice, opiekunowie oraz zaproszeni goście wzięli udział w niezwykle inspirującym wykładzie Pani Natalii Zarańskiej pt. "Jak wspierać dziecko zdolne", częstując się przy tym pysznym ciastem upieczonym przez najlepsze panie kucharki.

W konkursie naszą szkołę reprezentowali:

• Adam Caruk,
  • Agata Pomieczyńska
  • Maja Maszota

Etap rejonowy konkursu był ogromnym przedsięwzięciem wszystkich pracowników szkoły oraz wolontariuszy, których zaangażowanie budzi ogromny podziw. Dziękujemy.

Finał konkursu odbędzie się 24 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej w Redkowicach i weźmie w nim udział 10 uczniów z najlepszymi wynikami z każdego poziomu klas.

Na zdjęciu uroczyste rozpoczęcie etapu rejonowego II Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego MATHMAN
Na zdjęciu wszyscy uczestnicy II Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego Mathman
Przemówienie dyrektora szkoły podczas otwarcia konkursu.
Rejestracja uczestników konkursu.
Poczęstunek przygotowany dla uczestników konkursu.
Rejestracja uczestników konkursu.
Na zdjęciu uczestnicy konkursu.
Grafika 21: Etap rejonowy II Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego MATHMAN
Na zdjęciu uczestnicy konkursu.