BIWAK KASZUBSKI

Utworzono: 22-06-2021

W dniach 16-17 czerwca uczniowie z klas  I-VII uczestniczyli  w dwudniowym biwaku kaszubskim. Tym razem 34 uczniów biwakowało  w Gospodarstwie Agroturystycznym „Mała  Izbdebka” w Rokitkach. Opiekunami grupy były Panie:  Dorota Wdowiak, Joanna Medalion, Zofia Laddach i Renata Hopa. Nadrzędnym celem biwaku była integracja. Uczniowie uczestniczyli w zabawach grupowych, terenowych, zadaniowych,  samoobsługowych a także sportowych.  Wieczorem odbyło się ognisko  połączone ze śpiewem i zabawą. Drugiego dnia grupa uczestniczyła  w spotkaniu z miejscową ludową hafciarką P. Teresą Reclaf, która opowiedziała  wojenną  historię wsi Rokitki, a następnie uczniowie odwiedzili w lesie  „pomnik historii” – tablicę i grób upamiętniające miejsce poznanych tragicznych wydarzeń podczas II wojny światowej w tej  niewielkiej  kaszubskiej wsi. Chętne osoby  uczestniczyły w warsztatach ludowych, podczas których malowały ekotorby, będące ciekawą pamiątką  z pobytu.

Biwak bardzo podobał się uczestnikom. Uczniowie już w momencie wyjazdu czekali na kolejny taki wyjazd.

zbieranie chrustu na ognisko
wspólny posiłek na biwaku
poznajemy kaszubskie zwyczaje
ognisko z kiełbaskami