"Dębowa Biesiada" w Redkowicach

Utworzono: 06-09-2021

Rada Sołecka wraz z sołtysem Zenonem Gawryło zorganizowali w sobotnie popołudnie (04.09) Biesiadę Dębową w Redkowicach. Wydarzenie rozpoczęło posadzenie dębów pamiątkowych poświęconych włodarzom gminy Nowa Wieś Lęborska. Następnie dokonano odsłonięcia pamiątkowych tablic na kamieniach. Historyczny kamień pochodzący z murowanego dworku z I poł. XIX w. odsłoniła starosta lęborski Alicja Zajączkowska. Kamień poświęcony pamięci Mieczysława Michalskiego, który w 1940 r. został wywieziony na roboty przymusowe do Redkowic,  a potem był pierwszym sołtysem Redkowic. Kamień  odsłonił Burmistrz Miasta Lęborka Witold Namyślak. Obecnie Szkoła Muzyczna w Lęborku nosi jego imię, Mieczysława Michalskiego.

Podczas biesiady uczennice klasy VI i VIII uczący się języka kaszubskiego zaprezentowały w pięknych strojach  regionalnych ciekawy program artystyczny. Publiczność podziękowała młodzieży gromkimi brawami.

Więcej w portalu internetowym Lębork nasze miasto

fot. Marcin Kapela

Uczennice Szkoły Podstawowej w Redkowicach podczas występu na Biesiadzie Dębowej w Redkowicach. Dziewczynki jedną ręką obejmują się w pasie, druga umają uniesioną do góry. Zdjęcia: Marcin Kapela
Uczennice w strojach kaszubskich z burmistrzem miasta Lębork oraz z sołtysem Zenonem Gawryło. Zdjęcia: Marcin Kapela