Drugi tydzień 6-latków w szkole

Utworzono: 17-09-2021

Drodzy Rodzice,

w drugim tygodniu września dużo rozmawialiśmy o miejscowości, w której mieszkamy. Omawialiśmy różnice między miastem a wsią, opisywaliśmy domy, które można tam spotkać. Rozpoznawaliśmy odgłosy występujące na wsi (sprzętów rolniczych, zwierząt) oraz w mieście (ruchu ulicznego). Nauczyliśmy się podawać swój adres domowy. Omówiliśmy zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę i powtarzaliśmy określenia: w prawo, w lewo. Opisywaliśmy znaki drogowe – rozróżnialiśmy znaki zakazu, nakazu, ostrzegawcze. Uczyliśmy się kształtów figur geometrycznych (trójkąt, kwadrat, koło, rąb) i łączyliśmy je z odpowiednimi znakami drogowymi. Na obrazkach przeliczaliśmy różne elementy. Do słów dobieraliśmy rymy. Z klocków układaliśmy rytmy. Codziennie uczestniczyliśmy w ćwiczeniach gimnastycznych i rytmicznych: rzucaliśmy do celu, skakaliśmy, biegaliśmy itd.

Dobre pomysły dla mądrych rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem:

1.  Rozmowy o ulubionych miejscach dziecka, gdzie najchętniej spędza czas.
  2.  Zabawy w układanie rytmów dwu- i trzyelementowych z klocków, guzików itp.
  3. Zabawy w układanie rymów do wybranych słów. • Zabawy w przeliczanie różnych przedmiotów w otoczeniu.
  4. Zabawy w szukanie różnych figur geometrycznych w otoczeniu i rysowanie ich palcem lub ręką w powietrzu oraz kredką na papierze.
  5. Czytanie opowiadań i wierszy, wspólne śpiewanie piosenek i recytowanie rymowanek.
Grupa przedszkolna 6- latków. W ręku trzymają prace plastyczne przedstawiające domy.