Kampania społeczna - Polska na niebiesko

Utworzono: 17-03-2021

Dużymi krokami zbliża się Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który jest obchodzony 2 kwietnia.

W związku z tym Szkoła Podstawowa w Redkowicach przystępuje do kampanii społecznej „Polska na niebiesko”. Zachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników, aby w tym dniu ubrali się na niebiesko, ponieważ kolor niebieski oznacza solidarność z osobami z autyzmem i otwarcie się na ich problemy.
    Akcja ma na celu podnoszenie świadomości społecznej i propagowanie wiedzy na temat tego zaburzenia. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2007 roku. Kampanię „Polska na Niebiesko" organizuje Fundacja Jaś i Małgosia. Polska Na Niebiesko to kampania społeczna, mająca na celu uświadomić jak najwięcej osób czym jest autyzm. Mówiąc głośno o autyzmie zwiększamy świadomość, a także tolerancję wśród społeczeństwa. W tym roku kampanii przyświeca hasło “Autyzm. Odmień moją historię”. Zacznijmy edukację od najmłodszych. Dzięki wiedzy i świadomości możemy wspólnie budować zrozumienie i akceptację dla osób z autyzmem. Kampania jest prowadzona pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Grafika: Kampania społeczna - Polska na niebiesko

*Kampania będzie przeprowadzona po świętach ze względu na okres świąteczny i zdalne nauczanie.