KINOWE SPOTKANIA MŁODYCH

Utworzono: 29-04-2014

29 kwietnia 2014 r. uczniowie klas gimnazjalnych uczestniczyli w zajęciach interaktywnych odbywających się w kinie „Fregata” w ramach ogólnopolskiego autorskiego projektu edukacyjno - artystycznego „KINOWE SPOTKANIA MŁODYCH”.

Celem projektu jest zwiększenie świadomości artystyczno - estetycznej dzieci i młodzieży na temat ambitnych dziedzin, oscylujących wokół filmu animowanego, niezwykłego świata ruchu we współczesnej animacji 3D, poszczególnych etapów tworzenia filmu dokumentalnego i fabularnego, gatunków filmowych, inspirujących kreacji aktorskich i bajkowych, efektów specjalnych, projekcji cyfrowych w przestrzeni, zabiegów filmowych, różnych form teatralnych, a wszystko to dzięki pięknej idei, charakteryzującej się tolerancją, otwartością na nowe horyzonty, krzewieniem kultury i sztuki, propagowaniem twórczego działania wśród młodych ludzi.