Kolorowy Dzień Dziecka 2015

Utworzono: 03-06-2015

Grafika: Kolorowy Dzień Dziecka 2015

Grafika: Kolorowy Dzień Dziecka 2015  Tegoroczny Dzień Dziecka obchodziliśmy 3 czerwca  przy świetlicy wiejskiej w Niebędzinie. Tematem przewodnim wspólnej zabawy na świeżym powietrzu były występy naszych uczniów pod hasłem "Mam Talent". Uroczystość rozpoczęliśmy wspólnym tańcem do Lais 't Smidje (popularnej belgijki).

(Zapraszamy do galerii !)

Każda klasa przygotowała pokaz swoich umiejętności:

• klasa IV - przedstwiła taniec nowoczosny oraz inscenizację do wiersza J. Brzechwy "Kaczka dziwaczka"
  • klasa V - przedstwiła taniec nowoczesny do piosenki Michela Teló "Ai Se Eu Te Pego"
  • klasa VI  - przedstawiła kowbojski taniec na trawie
  • klasa I g - śmiało wyginała ciało w dwóch tańcach
  • Klasa II g - zatańczyli do piosenki Soul Control "Chocolate Choco Choco" oraz zaśpiewali piosenkę "Skiny love"
  • klasa III g - przedstawiła sztukę podbijania i żonglerki różnymi piłkami oraz taniec nowoczesny

Na naszą uroczystość przybyło wielu gości.

Prezes Koła Myśliwskiego "Kormoran" nr 1 w Lęborku p. Jerzy Urich opowiedział dzieciom o zwierzynie leśnej zamieszkającej okoliczne tereny. Odbył się również pokaz broni myśliwskiej. Uczniowie wysłuchali też sygnałów myśliwskich. Pan Prezes przygotował dla naszych ucznów kilka zagadek dotyczacych zwierzyny leśnej a na ręce p. Dyrektor Marioli Łagody - Ellwart złożył podziękowania za owocną wspólpracę i krzewienie wiedzy leśnej w lokalnej społeczności uczniowskiej.

Ciekawymi gośćmi byi również funkconariusze Straży Granicznej p. Ewa Mrowicka oraz p.Krzysztof Szostak, którzy opowiedzieli młodzieży o swojej pracy, warunkach jakie trzeba spełnić aby zostać funkcjonariuszem służb mundurowych oraz pokazali sprzęt jakim na co dzień się posługują.

Dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród chłopców, cieszyły się motocykle, które głośno przybyły na naszą zabawę. Panowie motocykliści z Klubu Motocyklowego Right Riders IPA Poland Region Lębork chętnie odowiadali na pytania młodzieży. Uczniowie pod bacznym okiem naszych gości mogli zasiąść na wielkich maszynach.

Swoją obecnością zaszczycił nas również Wójt Gminy NWL p. Ryszard Wittke, który złożył naszym uczniom najlepsze życzenia z okazji Dnia Dziecka.

Dużo pozytywnych emocji wywołały w nas międzyklasowe zawody sportowe. Klasy I -III konkurowały w biegu z plastikowymi jajeczkami; klasy IV -VI zmierzyły się w slalomie w workach natomiast klasy I-III gimnazjum w slalomie z taczkami. Konkurs nie ominął również wychowawców, których zadaniem było z zawiązanymi oczami nakarmić słodkim ptysiem  wybranego ucznia.

Dla wszystkich dzieci dostępny był również plac zabaw, dmuchany zamek, trampolna bungee, wata cukrowa, kiełbaski z grilla lub z ogniska, lody oraz słodycze.

Dziękujemy Radzie Rodziców, Nauczycielom i Pracownikom obsługi za zorganizowanie dla naszych uczniów radosnego i kolorowego Dnia Dziecka. Z całego serca dziękujemy również naszym Gościom, którzy znaleźli dla nas czas i przyłączyli się do naszej zabawy.

Teogoroczny "Dzień Dziecka" zorganizowany został przy świetlicy wiejskiej w Niebędzinie ze względu na trwające prace remontowe na szkolnym boisku i przyszkolnym placu zabaw.