Należymy do - KLUBU BEZPIECZNEGO PUCHATKA !

Utworzono: 21-10-2014

Grafika: Należymy do - KLUBU BEZPIECZNEGO PUCHATKA !„Klub Bezpiecznego Puchatka” to ogólnopolski program edukacyjny dla klas I Szkoły Podstawowej, którego celem jest edukacja pierwszoklasistów w zakresie bezpieczeństwa oraz wspierania ich rozwoju. Poruszane w czasie programu tematy to: bezpieczeństwo w domu, w szkole, na drodze i w czasie zabawy.

Organizatorem programu jest firma Maspox wraz z Biurem Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Nauczyciele klas I szkół podstawowych realizują program poprzez przeprowadzenie zajęć dotyczących bezpieczeństwa oraz przydanej dla dzieci tematyki efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności. Dzieci otrzymują książeczki z grami i zabawami, które pomagają utrwalić wiedzę o zasadach ruchu drogowego, o tym jak unikać zagrożeń i jak bezpiecznie spędzać czas w domu, w szkole i w czasie zabawy. Do każdego zadania dołączone są także dobre rady  i ostrzeżenia. W listopadzie 2014 r odbędzie się Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa.

Szczegółowy regulamin programu oraz dodatkowe informacje dostępne są na stronie: www.bezpiecznypuchatek.pl.