Konkurs dla oddziałów przedszkolnych na najpiękniejszą pisankę

Utworzono: 26-03-2021

Zając, który podtrzymuje pisankę

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W SZKOLNYM KONKURSIE WIELKANOCNYM „NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA”

CELE KONKURSU:

Propagowanie folkloru i tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi.

Pobudzanie inwencji twórczej i fantazji w zakresie wykonywania pisanek wielkanocnych.

Kształtowanie aktywnej postawy uczniów wobec sztuki i tradycji kulturowej, związanej z obrzędami okresu Wielkiej Nocy.

Rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych uczniów.

Promowanie twórczości dziecięcej.

Prezentacja pisanek wielkanocnych jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej.

REGULAMIN KONKURSU:

Konkurs przeznaczony jest dla Oddziałów Przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Redkowicach.

Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie zdjęcia wykonanej dekoracji wielkanocnej, np. pisanki w terminie do 31 marca 2021 roku.

Każdy uczestnik może wykonać tylko jedną dekorację w dowolnie wybranej technice i dowolnej wielkości.

Przedmiotem konkursu są wyłącznie formy przestrzenne.

Komisja oceni prace według następujących kryteriów:

- ogólne wrażenie artystyczne

- oryginalność i pomysłowość prac

- wkład pracy - walory plastyczne (kompozycja, kolorystyka, dodatki)

- estetyka wykonania.

Oceny prac dokona komisja powołana przez organizatorów konkursu.

Wyróżnione prace zostaną nagrodzone.

Organizatorzy konkursu:Zając wielkanocny siedzi na trawie w łapkach trzyma pisankę

Iwona Budzeń

Anna Wiśniewska