O wirusie dla dzieci

Utworzono: 27-03-2020

Krótki film o wirusie na literkę K i o żmii

Takie mamy czasy, że nie wiadomo co robić i nie wiadomo co się właściwie dzieje.
W naszym języku nagle pojawiło się mnóstwo pojęć, którymi jesteśmy zalewani każdego dnia: kwarantanna, pandemia, zakażenie, wirus, myj ręce, nie wychodź z domu - słyszymy to setki razy każdego dnia. Nie wiemy, jak sobie z tym poradzić, a nasze dzieci zadają mnóstwo pytań o tę sytuację.

Dlatego postanowiliśmy połączyć siły i stworzyć materiał, w którym w najczulszy z możliwych sposobów staramy się opowiedzieć dzieciom o tym, co się dzieje. Jednocześnie dając rodzicom i nauczycielom narzędzie, które pozwoli na wyjaśnianie świata.

Ten film to wspólne dziecko naszego home-officowego, zwołanego naprędce, rozsianego teamu w składzie:
Wioletta Matusiak
Hania Matusiak