„Pacan – historia o miłości” w iTeatrze TVP

Utworzono: 24-02-2015

W dniu 24 II 2015r. ponownie "odwiedził" uczniów klas I-III  internetowy Teatr TVP ze sztuką Pacan - historia o miłości Marii Wojtyszko, to napisana z dużą wrażliwością i poczuciem humoru opowieść o zwierzętach, które straciły dom. „Mam na imię Pacan i miałem być jamnikiem" - mówi główny bohater, neurotyczny kundel, który kiedyś miał na imię Fryderyk.

Grafika: „Pacan – historia o miłości” w iTeatrze TVP

Pewnego dnia właściciel Pacana znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Zrozpaczony pies postanawia go odszukać, nie jest jednak przyzwyczajony do samotnych wędrówek po mieście i szybko trafia do schroniska. Spotyka tam grono doświadczonych przez los zwierząt o dość ekscentrycznych osobowościach. Jednym z nich jest Księżniczka – piękna i dumna charcica, która, jak sama twierdzi, „nie zadaje się z pospólstwem”.

Czy starzejący się kundel z nadwagą może mieć u niej szanse? I czy Pacan ostatecznie wybierze powrót do domu, na ukochaną kanapę, czy też niełatwą miłość do Księżniczki?

Grafika #0: Pacan – historia o miłości w iTeatrze TVP
 Grafika #1: Pacan – historia o miłości w iTeatrze TVP