Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Utworzono: 25-05-2016

W dniu 24.05.2016r. na stadionie Pogoni Lębork odbyły się powiatowe zawody w czwórboju Grafika: Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnejlekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. Naszą gminę reprezentowali Mistrzowie gminy: dziewczynki z SP Nowa Wieś Lęborska i chłopcy z SP Redkowice. W zmaganiach tych nasi uczniowie wywalczyli brązowy medal Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej zajmując odpowiednio miejsca:

I miejsce SP nr 8 z Lęborka

II miejsce SP Wicko

III miejsce SP Redkowice

IV miejsce SP Cewice

Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Makles, Kacper Maszota, Oskar Labuda, Jakub Jurczyński, Konrad Wiecki, Szymon Ellwart.

Warto nadmienić, że nasz najlepszy w naszej ekipie Szymon Makles okazał się również najlepszy w całym powiecie zajmując I miejsce indywidualnie w czwórboju lekkoatletycznym zdobywając 237 pkt.

Poszczególne próby zakończył następującymi wynikami:

60m - 8,5 sekundy

rzyt piłeczką palantową - 35 metrów