Spektakl profilaktyczny przeciw narkomanii

Utworzono: 08-06-2015

W poniedziałek, 8 czerwca 2015 r. uczniowie klas I – III gimnazjum wybrali się do kina „Fregata” w Lęborku, abyGrafika: Spektakl profilaktyczny przeciw narkomanii zobaczyć spektakl ,,My, dzieci z Dworca Zoo”. Spektakl przygotowany był przez Teatr Profilaktyczny ALERT z Wrocławia.

Spektakl powstał w oparciu o książkę o tym samym tytule i przybliżył młodzieży problem nadużywania narkotyków. Poznaliśmy historię Christiane F., opowiedzianą przez nią samą. Krok po kroku przechodziliśmy przez jej życie, które nieustannie przeplatało się z nałogiem. "My, dzieci z dworca Zoo" jest opowieścią nie tylko o uzależnieniu i jego skutkach, ale przede wszystkim o tym, jak cienka jest granica między zabawą a tragedią. Twórcy skupili uwagę także na wewnętrznej walce bohaterów, na psychologicznych motywach ich działania. Spektakl "My, dzieci z dworca Zoo" pokazuje, jak łatwo jest stracić kontrolę nad własnym życiem i jak przerażające ma to konsekwencje. Dotyka samotności, cierpienia, problemów w domu i z rówieśnikami. Prowokuje do zastanowienia.

Grafika #0: Spektakl profilaktyczny przeciw narkomanii