Spotkanie opłatkowe z byłymi więźniami obozu Stutthof w Gańsku Oliwie

Utworzono: 27-01-2015

25 stycznia 2015 r. w Gdańsku Oliwie odbyło sie spotkanie opłatkowe z byłymi więźniami obozu Stutthof.

W 70 rocznicę Marszu Śmierci w katedrze została odprawiona Msza Święta w intencji więźniów KL Stutthof, w szczególności za tych, którzy zginęli w tragicznej ewakuacji obozu. Mszę świętą dla więźniów, ich rodzin, pracowników Muzeum Stutthof i młodzieży zaprzyjaźnionych szkół celebrował ksiądz biskup Wiesław Szlachetka.

Po wspólnej modlitwie młodzież spotkała się ze Stutthowiakami w pieknym refektarzu katedry oliwskiej. Naszą szkołę godnie reprezentowało 13 uczniów z pocztem sztandarowym pod opieką p. E. Chmielewskiej, p. R. Guzek i p. J. Gidlewskiego.

Grafika #0: Spotkanie opłatkowe z byłymi więźniami obozu Stutthof w Gańsku Oliwie
 Grafika #1: Spotkanie opłatkowe z byłymi więźniami obozu Stutthof w Gańsku Oliwie
 Grafika #2: Spotkanie opłatkowe z byłymi więźniami obozu Stutthof w Gańsku Oliwie