Spotkanie z ....kozą

Utworzono: 15-10-2014

Grafika: Spotkanie z ....koząGrafika: Spotkanie z ....koząGrafika: Spotkanie z ....kozą

Dnia 15 X 2014r. odwiedziła nas w szkole ...koza.

W środę 15 października gościliśmy w naszej szkole niezwykłego gościa - prawdziwą kozę z kaszubskiego gospodarstwa. Koza przyjechała razem ze swoimi opiekunami, gospodarzem i gospodynią. Uczniowie uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego uczestniczyli w niecodziennej lekcji. Mogli obejrzeć sprzęt jakiego używało się w dawnych czasach do wyrobu masła, twarogu i przechowywania mleka. Dowiedzieli się do czego służą "strzyki" i jak wydoić kozę. Każdy własnoręcznie spróbował tej trudnej czynności. Uczniowie wyrabiali masło i twaróg. Każdy mógł pogłaskać kozę Magdę i sprawdzić się w roli prawdziwego gospodarza. Na koniec odbyła się degustacja masła, twarogu i koziego mleka. Wszystkim bardzo smakowało. Pożegnaliśmy kozę Magdę i gospodarzy piosenką "Nasza koza".

WARTO UCZĘSZCZAĆ NA JĘZYK KASZUBSKI. :)

Zapraszamy do galerii zdjęć!