Spotkanie z policjantami

Utworzono: 26-10-2016

Dnia 25 października 2016 r. w naszej szkole odnyło się spotkanie uczniów z funkcjonariuszami policji KPP Lębork:Grafika: Spotkanie z policjantami sierż. Martą Bąciaszek, asp. Sebastiabem Lichuckim, mł. asp. Andrzejem Płatek.

Wśród najmłodszej grupy uczniów oddziału przedszkolnego "5-latków" i klas I - III policjantka omówiła podstawowe zasady obowiązujące podczas poruszania się po drogach. Dotyczyły one w szczególności zwrócenia uwagi na widoczność pieszych poruszających się po drogach,chodnikach,ulicach, po zapadnięciu zmroku i ograniczonej widoczności.

Uczniom klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz I- III gimnazjum zostały przypomniane przez panią sierżant zasady kodeksu ruchu drogowego obowiązujące na drogach publicznych wszystkich jej uczesników, a zwłaszcza kierujących rowerami, motorami, skuterami i qładami. Policjantka poinformowała uczniów o konsekwencjach jakie grożą za nieprzestrzeganie podstawowych przepisów kodeksu ruchu drogowego, zarówno dla nich jako uczestników (niepełnoletnich) jak i ich rodziców.

Na spotkaniu została również poruszona problematyka cyberprzemocy w sieci Internet - skutki nieodpowiedniego zawierania znajomości poprzez portale społecznościowe i czaty, na których młodzież nagminnie publikuje i ujawnia swoje dane osobowe oraz wizerunek. Praktyki takie są nieodpowiedzialne i mogą zostac wykorzystane bez wiedzy i zgody ich właściciela do różnych czynów zabronionych a także narazić osobę poszkodowaną na utratę zdrowia i dobrej opini w środowisku.

Policjantka przedstawiła proceder "Handlu ludźmi", którym zajmują się międzynarodowe grupy przestępcze (również w Polsce).

Grafika #0: Spotkanie z policjantami
 Grafika #1: Spotkanie z policjantami