ŚWIATOWY DZIEŃ DZIECKA !!!

Utworzono: 04-06-2014

2 czerwca 2014 r. obchodziliśmy „Dzień Dziecka” w iście światowym stylu. Przygotowania do tegorocznych obchodów tego święta rozpoczęły się kilka tygodni wcześniej. Każda klasa wybrała jeden kraj, na temat którego wykonała autopromocję m.in. plakat promujący wybrane państwo i klasę. 2 czerwca nasza szkoła zamieniła się w „wielojęzyczną plejadę gwiazd.” W naszej szkole gościliśmy uczniów z: Niemiec, Polski, Francji, Anglii, Grecji, Indii, Hiszpanii, Rosji, Włoch, USA i Holandii.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ!

(oj działo się, działo!)

Grafika: ŚWIATOWY DZIEŃ DZIECKA !!!

Uczniowie oraz ich wychowawcy przebrali się w narodowe barwy wybranego przez siebie państwa i zaprezentowały swój strój na forum szkoły.  Na czerwonym dywanie wśród burzy oklasków odbył się pokaz międzynarodowej mody. Bardzo smaczną kategorią okazała się konkurencja pt. „Smaki świata”. Jury miało okazję posmakować potraw nie tylko z Europy ale i spoza naszego kontynentu.. Były m.in. ryby po grecku, hamburgery, pierożki samosa, ślimaki, frytki, schabowy, ciasto cytrynowe, ruskie pierogi, spaghetti carbonara, różne sery i sałatki. To była naprawdę pyszna kategoria :). Dzieci zaprezentowały również scenki, skecze, piosenki w danym  języku oraz tańce. Wszystkie klasy zaprezentowały się wspaniale. W nagrodę każda klasa otrzymała prezent. Były również lody i multum słodkości. Honorowym gościem na naszej uroczystości był Wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska p. Ryszard Wittke oraz Radny Tomasz Chmiel.