Światowy Dzień Zdrowia - Choroby wektorowe

Utworzono: 04-06-2014

Grafika: Światowy Dzień Zdrowia - Choroby wektoroweZ okazji Międzynarodowego Dnia Zdrowia pedagog szkolny p. Jacek Gidlewski wraz z pielęgniarką szkolną p. Iwoną Stawarz ogłosili szkolne konkursy :

a) w kategorii klas I-III SP na pracę plastyczną pt. „Dbajmy o czystość”

b) w kategorii klas I -III gimnazjum na prezentację multimedialną pt. „Choroby wektorowe”.

Prace konkursowe klas I-III SP zostały przedstawione na wystawie poświęconej „Światowemu Dniu Zdrowia” natomiast najlepsze prezentacje multimedialne wykorzystano do prelekcji na temat chorób wektorowych ( m.in. borelioza, malaria, zapalenie opon mózgowych), która odbyła się 29 maja 2014 r. Podczas wykładu wygłoszonego przez pielęgniarkę szkolną młodzież dowiedziała się w jaki sposób  można zarazić się chorobami wektorowymi, na czym polega leczenie tych chorób oraz jak należy się zabezpieczać by nie ulec zarażeniu.

Grafika #0: Światowy Dzień Zdrowia - Choroby wektorowe
 Grafika #1: Światowy Dzień Zdrowia - Choroby wektorowe