Trzeci tydzień września u 6 -latków

Utworzono: 22-09-2021

Drodzy Rodzice,

w kolejnym tygodniu września nie tylko szczególnie zwracaliśmy uwagę na swoje ciało, uczyliśmy się nazw różnych jego części i wskazywaliśmy te, które znajdują się po prawej oraz po lewej stronie, lecz także dużo rozmawialiśmy o zmysłach, za pomocą których poznajemy świat. Szukaliśmy podobieństw i różnic między sobą. Wiele razy prowadziliśmy rozmowy o tym, jak dbać o siebie i co robić, by być zdrowym. Poznaliśmy znaczenie określenia: zdrów jak ryba. A także dowiedzieliśmy się, jak powinno się dbać o środowisko. Nauczyliśmy się wszystkich numerów alarmowych (112, 999, 998, 997). Opisywaliśmy, czym zajmują się policjant, strażak i ratownik medyczny, oraz gdzie można ich spotkać. Ćwiczyliśmy czytanie globalne, wodzenie po śladzie z jednoczesną recytacją wiersza, rysowanie szlaczków. Poprawialiśmy sprawność paluszków, lepiąc ludziki z plasteliny. Łączyliśmy różne elementy w zbiory według określonej kategorii. Uczestniczyliśmy w licznych zabawach ruchowych w sali przedszkolnej i na świeżym powietrzu. Uczyliśmy się także, jak prawidłowo myć ręce.

Dobre pomysły dla mądrych rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem:

1. Rozmowy o zdrowych nawykach, o tym, co sprzyja byciu w dobrej formie.
  2. Zabawy w klasyfikowanie przedmiotów według wybranej cechy, np. małe i duże, czerwone i zielone.
  3. Zabawy w przeliczanie różnych przedmiotów w otoczeniu.
  4. Zabawy w określanie: po prawej / po lewej stronie – wyszukiwanie części ciała lub przedmiotów znajdujących się po danej stronie.
  5. Zabawy w rysowanie lub wodzenie palcem po śladzie.
  6. Czytanie opowiadań i wierszy, wspólne śpiewanie piosenek i recytowanie rymowanek.
Grupa 6-latków. Dzieci trzymają w ręku swoje prace plastyczne, na których są stażak i policjant i pielęgniarka.