Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy

Utworzono: 21-10-2014

20 października 2014 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów klasy VI szkoły podstawowej oraz uczniów klas I – III gimnazjum, których celem było nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Warsztaty prowadzone były przez wolontariuszy z Związku Harcerstwa Polskiego z Lęborka. Szkolenie młodzieży obejmowało poznanie wszystkich etapów pomocy czyli: bezpieczeństwo, wołanie o pomoc, sprawdzanie przytomności i oddechu, wzywanie pomocy – służby ratownicze 112, 999, 998, 997, pozycja boczna ustalona (bezpieczna), wdechy ratownicze, uciski klatki piersiowej(masaż serca), jak odróżnić osobę przytomną od nieprzytomnej.

Po tych warsztatach nasi uczniowie potrafią udzielić pierwszej pomocy a wiedza i umiejętności pozwolą im odpowiednio zachować się w różnych sytuacjach.Grafika: Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy

Grafika #0: Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy
 Grafika #1: Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy