Wieczorek pożegnalny kl III Gimnazjum

Utworzono: 04-06-2014

„Poloneza czas zacząć - Podkomorzy rusza
I zlekka zarzuciwszy wyloty kontusza,
I wąsa podkręcając, podał rękę Zosi
I skłoniwszy się grzecznie, w pierwszą parę prosi.”

A. Mickiewicz „Pan Tadeusz” Ksiega XII

Już od kilku tygodni na korytarzach Zespołu Szkół w Redkowicach słychać było rozmowy uczennic klasy III g. na temat kreacji, makijażu i fryzur na Bal Gimnazjalny. I stało się! 29 maja 2014 r. o godz. 17:00 w restauracji „Perła” w Lęborku rozbrzmiały dźwięki Poloneza na orkiestrę symfoniczną Wojciecha Kilara. Młodzieńcy w imponujących garniturach oraz panny w niezwykłych sukienkach i  finezyjnych fryzurach przepięknym tańcem rozpoczęli Bal Gimnazjalny. Na twarzach zaproszonych gości (rodziców i nauczycieli) widać było wiele emocji. Patrząc na tańczącą młodzież, która już niedługo opuści mury naszej szkoły, niejeden obecny na uroczystości uronił łezkę wzruszenia. Po smacznym posiłku rozpoczęła się huczna zabawa. Były tańce, „szalone” pląsy i głośne śpiewanie.  W przerwie między  skocznymi tańcami przedstawiona została prezentacja multimedialna ukazująca „młodsze wcielenia” uczniów klasy III g. Wspomnienia z wycieczek, wspólnych zabaw i uroczystości sprawiły, że po raz kolejny z rozrzewnieniem myśleliśmy o latach spędzonych ramię w ramię.  O 20.00 do przyciemnionej sali wjechał tort z fajerwerkami a po nim nastąpił dalszy ciąg szalonej zabawy. Niestety, choć zabawa była przednia, z nadejściem północy musieliśmy się pożegnać. Wszyscy w wyśmienitych humorach, z niezapomnianymi wrażeniami wrócili do swoich domów.

Grafika #0: Wieczorek pożegnalny kl III Gimnazjum
 Grafika #1: Wieczorek pożegnalny kl III Gimnazjum