WIRTUALNE MUZEA

Utworzono: 18-03-2021

Zaczniemy od przeglądu polskich muzeów.

Muzeum Powstania Warszawskiego – spacer

To muzeum znane jest chyba wszystkim, choćby ze słyszenia. Powstanie Warszawskie było jednym z najbardziej bohaterskich czynów patriotycznych w historii naszego kraju, a to muzeum pozwala lepiej zrozumieć codzienność mieszkańców Warszawy w tym czasie.
Teraz Muzeum Powstania Warszawskiego  poprzez profil FB łączy się również on-line i codziennie są wejścia na żywo z ekspertami, dzielącymi się swoją wiedzą i pasją. W programie: wirtualne zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, lekcje historii on-line na różnych poziomach edukacji i wykłady historyczne.
 

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – spacer

Muzeum POLIN jest nowoczesną instytucją kultury – muzeum historycznym ukazującym 1000 lat dziejów polskich Żydów.

Zamek Królewski w Warszawie – spacer

Pierwotnie rezydencja książąt mazowieckich, a od XVI wieku siedziba władz I Rzeczypospolitej. W 1980 Zamek Królewski wraz ze Starym Miastem został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, w 1994 wraz z historycznym zespołem miasta z Traktem Królewskim i Wilanowem Królewskim został uznany za pomnik historii.

Kopalnia Soli w Wieliczce – spacer

Kopalnia Soli w Wieliczce udostępniła Trasę Muzealną Muzeum Żup Krakowskich z podziemnymi komorami, w których znajdują się obiekty muzealne, a to wszystko w niezwykłym otoczeniu solnych rzeźb.
 

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie – spacer

Okazja do zobaczenia ponad 200 eksponatów z historia lotnictwa. Modele eksponowane są w krajobrazie lotniska z początku minionego stulecia, we wnętrzach dawnych i stylizowanych przestrzeniach hangarowych.

Muzeum Zamkowe w Pszczynie – spacer

Muzeum mieści się w dawnej rezydencji magnackiej, w której zachowało się oryginalne wyposażenie i meble. Zamek jest obecnie jednym z najcenniejszych zabytków architektury rezydencjonalnej w Polsce.

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce – spacer

We wnętrzach pałacowych zachował się autentyczny wystrój z przełomu XIX i XX wieku w stylu Drugiego Cesarstwa. Panorama daje możliwość spaceru po dziedzińcu, kaplicy oraz pałacu, gdzie w każdym pomieszczeniu możemy z bliska obejrzeć obiekty muzealne.

Zamek krzyżacki w Malborku – spacer

Zamek w Malborku, niegdyś siedziba mistrzów wielkiego zakonu krzyżackiego, dziś jest jedną z najpopularniejszych atrakcji województwa pomorskiego. Jego historia jest naprawdębogata i sięga aż XIII wieku!
 

Muzeum Auschwitz-Birkenau – spacer

Zobaczycie nie tylko panoramę z lotu ptaka, lecz obejrzycie również  rampę kolejową oraz budynki obozu Oświęcim i Brzezinka.

Ale to nie wszytko, bowiem teraz coraz więcej muzeów i innych instytucji uruchamia dodatkowe kanały, prowadzi wirtualne zajęcia i udostępnia swoje materiały. Zobaczcie tylko, co mamy na liście (oczywiście na bieżąco ją aktualizujemy):

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie – edukacja zdalna

Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki: Warsztaty dla dzieci on-line

Zostań w domu z kulturą – zobacz Muzeum Warszawy

DomoweZoo czyli edukacyjny cykl online wrocławskiego ZOO

#WirtualneMuzeum Archeologiczne w Biskupinie!

Internetowe oprowadzanie po pszczyńskim Skansenie

ZOOstańwdomu ZOObaczonline Warszawskie ZOO