Wizyta w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni

Utworzono: 22-10-2014

21 października 2014 r uczniowie klas IV i VI szkoły podstawowej wraz opiekunami p. Haliną Wdowiak, p. Gabrielą Król oraz p. Iwoną Sosnowską byli uczestnikami wycieczki do Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni.

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy spacerem po Skwerze Kościuszki. Piękna pogoda sprzyjała oglądaniu statków zakotwiczonych w porcie m.in. masztowca Daru Młodzieży, ORP Błyskawica oraz statków białej floty.

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni to interaktywna wystawa, której główną ideą jest nauczanie poprzez zabawę. To miejsce, które wyzwala kreatywność, pobudza ciekawość świata i głód wiedzy. Podczas wycieczki poznaliśmy tajemnice wodnego świata - budując tamy, zapory czy tworząc wodne wiry; z bliska podejrzeliśmy zachowania zwierząt, a nawet zobaczyliśmy świat ich oczami; na własnej skórze odczuliśmy trzęsienie ziemi i podziwialiśmy przyrodniczy fotoplastykon. Wystawa NIEWIDOCZNE SIŁY pokazała nam fizyczny wszechświat bez uciekania się do wzorów i wykresów. Na deser, w sekcji AKCJA - CZŁOWIEK czekała nas wyprawa w głąb ludzkiego ciała. Dzięki multimedialnym manekinom zajrzeliśmy do środka naszych organizmów, poznając zachodzące w nich procesy.

W drodze powrotnej do domu nie mogło oczywiście zabraknąć wizyty w McDonald's oraz KFC.

Grafika #0: Wizyta w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni
 Grafika #1: Wizyta w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni