Wycieczka do Smołdzina i Kluk

Utworzono: 09-06-2015

Grafika: Wycieczka do Smołdzina i Kluk Grafika: Wycieczka do Smołdzina i Kluk  8 czerwca 2015 r uczniowie uczęszcający na zajęcia języka kaszubskiego wraz z opiekunami p. E. Chmielewską i p. A. Meyer byli uczestkiami wycieczki do Smołdzina i Kluk.

W Smołdzinie zajrzeli do Muzeum Przyrodniczego Słowińskiego Parku Narodowego, gdzie obejrzeli ekspozycję prezentującą przyrodę najważniejszych ekosystemów Słowińskiego Parku Narodowego: morza, plaży, wydm, lasów i jezior. Ciekawe były również fotogramy i gabloty z preparowanymi zwierzętami występującymi w parku oraz eksponaty archeologiczne, m.in. narzędzia i naczynia, jakimi posługiwała się ludność zamieszkująca Pomorze w odległych epokach archeologicznych.

W Klukach uczniowie obejrzeli domy i zagrody naszych przodków oraz zapoznali się ze zwyczajami życia codziennego Słowińców i Kaszubów.