Zajęcia profilaktyczne -''Piwo to też alkohol''

Utworzono: 10-11-2014

Grafika: Zajęcia profilaktyczne -''Piwo to też alkohol''6 listopada 2014 r. uczniowie klasy II gimnazjum uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych pod hasłem „Piwo to też alkohol” uświadamiających skutki naużywania alkoholu. Spotkanie rozpoczęło się prezentacją multimedialną podczas, której uczniowie dowiedzieli się:

• Czym jest i jak działa alkohol?

• Poznali zawartość alkoholu w napojach oraz szereg najczęściej powtarzających się sygnałów wskazujących na pojawienie się początków uzależnienia od alkoholu.

• Gdzie szukać pomocy jeśli jest się zaniepokojonym swoim piciem lub piciem swoich bliskich?

Dzięki okularom symulującym stan po spożyciu alkoholu młodzież miała możliwość empirycznego sprawdzenia jak czuje się osoba w stanie upojenia alkoholowego. Okulary pozwalają pozostać trzeźwym a jednocześnie zobaczyć jak trudno dokonać jakichkolwiek czynności (przejście po linii prostej, odbicie piłeczki) będąc pod wpływem alkoholu. Widzenie jest zniekształcone a ruchy spowolnione. Można odczuwać zawroty głowy a nawet uczucie mdłości.

Na zakończenie spotkania uczniowie wykonali plakaty profilaktyczne. Najładniejsze prace zostały nagrodzone.

Grafika #0: Zajęcia profilaktyczne -''Piwo to też alkohol''
 Grafika #1: Zajęcia profilaktyczne -''Piwo to też alkohol''