Utworzono: 30-10-2020

Szanowni rodzice!

W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 października 2020 roku zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem i zwalczaniem COVID - 19 uprzejmie informuję, że:

1. Od 26 października (poniedziałek) do 8 listopada (niedziela) 2020 roku klasy IV - VIII przeszły na system zdalny.

2. Zdalne nauczanie prowadzone jest w aplikacji Microsoft Teams (każdy uczeń ma dostęp do aplikacji, a jeśli są problemy proszę kontaktować się poprzez wychowawców z informatykiem panem Dariuszem Waszczukiem.

3.Obecność na zajęciach jest obowiązkowa. Nauczyciel będzie sprawdzał obecność ucznia na zajęciach. Rodzice mogą kontrolować obecność, uwagi, oceny i ogłoszenia w dzienniku elektronicznym Librus (jeśli rodzic utracił hasło do Librusa proszę kontaktować się z administratorem dziennika panią Katarzyną Stafińską.

4. Organizacja nauczania określona została w oparciu o obowiązujący plan lekcji i ustalone godziny lekcyjne.

5. W tym czasie gdy uczniowie klas IV -VIII mają nauczanie zdalne w szkole prowadzone są zajęcia dla uczniów klas I - III oraz uczniów z niepełnosprawnościami.

6.Według ustalonych godzin pracują również oddziały przedszkolne.

7. Szkoła w tym czasie wykonuje swoje określone funkcje dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze.

8.Dowóz dla uczniów jest zapewniony. Godziny przywozu i odwozu zostały określone w ustalonym harmonogramie.

9. W szkole funkcjonuje świetlica i stołówka szkolna.

10. Proszę wszystkich rodziców o wyrozumiałość i cierpliwość w tym trudnym czasie funkcjonowania szkoły.

11. Informuję również, że w godzinach od 8:00 do16:00 uczniowie do 16 roku życia nie mogą samodzielnie przebywać w miejscach publicznych (wyjątek stanowi dojście do szkoły i przyjście ze szkoły do domu)

12. W dalszym ciągu wszystkich Polaków od 4 roku obowiązuje w miejscach publicznych zakrywanie ust i nosa (również w częściach współnych na terenie szkoły)

Ze swojej strony chciałabym bardzo gorąco podziękować rodzicom za współpracę.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Redkowicach

Mariola Łagoda - Ellwart