Zwiedzamy Stację Hydrologiczno-Meterologiczną w Łebie

Utworzono: 27-03-2014

Grafika: Zwiedzamy Stację Hydrologiczno-Meterologiczną w ŁebieW dniu 27.03.2014 uczniowie klasy I G odwiedzili Stację Hydrologiczno-Meterologiczna w Łebie. Uczniowie mogli zapoznać się funkcjonowaniem aparatury służącej do badania atmosfery a także pracą obserwatora meteorologicznego.

Na początku jeden z uczniów za pozwoleniem Pani kierownik wypuścił balon meteorologiczny. W ogródku meteorologicznym uczniowie zobaczyli przyrządy i urządzenia do pomiaru temperatury i wilgotności powietrza, ciśnienia, nasłonecznienia, ilości opadów, prędkości i kierunku wiatru. Prowadząca zajęcia bardzo szczegółowo omówiła budowę oraz zasady działania tych przyrządów m.in.: klatkę meteorologiczną, deszczomierz, poletko z termometrami gruntowymi, anemometr. Następnie uczniowie przeszli do biura stacji gdzie mogli zaobserwować jak powstaje depesza meteorologiczna.

Uczniom bardzo podobała się wycieczka – mogli praktycznie poszerzyć wiedzę zdobytą w szkole.

Organizator Adrianna Meyer. Opiekunowie: Adrianna Meyer, Magdalena Adamowicz.

Grafika #0: Zwiedzamy Stację Hydrologiczno-Meterologiczną w Łebie
 Grafika #1: Zwiedzamy Stację Hydrologiczno-Meterologiczną w Łebie