Zwiedzamy STAROSTWO w Lęborku

Utworzono: 13-05-2015

8 maja 2015 r. uczniowie klasy I g i II g wraz z opiekunami Adrianną Meyer, Ewą Chmielewską i Marią Renka zostali zaproszeni do Starostwa Powiatowego w Lęborku na Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Wizyta rozpoczęła się od prezentacji multimedialnej dotyczacej korzyści płynących ze wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Grafika: Zwiedzamy STAROSTWO w Lęborku

Następnie organizatorzy zaprosili młodzież na gry edukacyjne dotyczące tematyki Unii Europejskiej: memo (flagi państw członkowskich UE), puzzle (obrazujące państwa członkowskie UE i najważniejsze miejsca oraz symbole z danego kraju), „bystre oko” (mapa z elementami do przyczepiania), rebusy i krzyżówki o tematyce państw członkowskich UE (o różnym stopniu trudności). Na zakończenie pracownik Starostwa oprowadził uczestników po budynku. Dla naszych uczniów była to niezwykła okazja do poznania budynku Starostwa Powiatowego w Lęborku.

Grafika #0: Zwiedzamy STAROSTWO w Lęborku
 Grafika #1: Zwiedzamy STAROSTWO w Lęborku