Egzamin gimnazjalny-2013

Utworzono: 01-10-2013

Dziś ostatni - trzeci - dzień egzaminu gimnazjalnego. Trzecioklasiści rozwiązywali test z języka obcego. Najpierw była część podstawowa. Potem odbył się egzamin na poziomie rozszerzonym.

Do egzaminu przystępuje prawie 400 tysięcy uczniów trzecich klas z około 7 tysięcy szkół. We wtorek zdawali test z wiedzy humanistycznej, w środę z matematyki i przyrody, a w czwartek rozwiązują zadania z języków obcych. Na wyniki egzaminu gimnazjalnego 2013 uczniowie będą musieli jednak trochę poczekać - mają je otrzymać dopiero w czerwcu.

Przystąpienie do egzaminu gimnazjalnego jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Uzyskana liczba punktów będzie miała wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej.